субота, 20 квітня 2024 г.

Экологи нашли способ инспектировать бизнес в обход запрета Кабмина

Экологи нашли способ инспектировать бизнес в обход запрета Кабмина

Общественные активисты в сфере охраны природы разработали механизм проведения проверок деятельности предпринимателей в обход запрета на такие проверки, введенного Кабинетом министров. Проверить любого субъекта хозяйствования можно, добившись возбуждения уголовного дела по факту нанесения ущерба окружающей среде.

Об этом KV стало известно в ходе вчеращнего совместного заседания Национального экологического совета с общественными советами при Государственной экологической инспекции и при Государственном агентстве рыбных ресурсов.

Напомним, постановлением №408 “Вопросы введения ограничений на проведение проверок государственными инспекциями и другими контролирующими органами” от 13 августа 2014 года правительство ввело мораторий на проведение проверок субъектов хозяйственной деятельности всеми организациями государственного контроля. Тогда это решение мотивировали борьбой с коррупционными схемами, процветавшими при проведении подобных проверок.

Как обойти данный запрет Кабмина, рассказала председатель Национального экологического совета, председатель Всеукраинской экологической лиги Татьяна Тимочко.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

“В Черкасской и Хмельницкой областях нами уже опробован действенный, легальный механизм проведения проверок экологической инспекцией. По жалобе любого гражданина Украины необходимо добиться возбуждения уголовного дела. После этого в рамках следственных действий проведение проверки становится возможным”, - заявила госпожа Тимочко.

Читайте также: Госэкоинспекция не заметила 6 гектар незаконно вырытых озер на Киевщине

По ее словам, активисты уже готовят специальную методичку, которую сделают понятной и доступной для всех представителей общественности. При этом Татьяна Тимочко отметила, что добиться возбуждения уголовного дела по факту нанесения ущерба окружающей среде бывает непросто. Между тем, по ее мнению, данный способ пока остается единственной возможностью для инспекторов контролировать деятельность бизнеса, поскольку при подготовке постановления №408 проверки в рамках уголовного производства Кабмин не предусмотрел.

Изначально предполагалось, что мораторий на проверки субьектов хохзяйствования от Кабмина будет действовать до 1 июня 2015 года. Однако, по данным Татьяны Тимочко, его действие продлят. “У меня есть сведения, что мораторий хотят сделать традиционным”, - сказала она.

КиевVласть

Владимир Злацкий

Теги: проверка, мораторий, экологи, тимочко

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.