п'ятниця, 19 квітня 2024 г.

Дмитрий Бровкин: “Яценюку не удастся списать отсутствие реформ на войну”

Дмитрий Бровкин: “Яценюку не удастся списать отсутствие реформ на войну”

После того, как Путин улетел из Австралии в Москву спать, Европа начала просыпаться. Лидеры ЕС все отчетливее стали понимать, что Киев откровенно паразитирует на войне: требует, а затем “разменивает” все больше и больше “европейских ценностей”. Стало понятно, что Европа просто так больше не даст Украине ни денег, ни газа. Вначале – мир и реформы.

Об этом “KV” сообщил политический консультант Цента “Всеукраинский социологический союз” Дмитрий Бровкин.

По словам эксперта, о перезагрузке взаимоотношений ЕС с Киевом могут свидетельствовать ряд заявлений европейских лидеров.

“Очень четко свою позицию высказала Верховная представительница ЕС по вопросам внешней политики и политики безопасности Федерика Могерини, которая призвала министров иностранных дел стран Евросоюза не только вводить санкции против России, но и начать давить на Киев, требуя от правительства Украины выполнять взятые обязательства относительно реформ. Более прямолинейно высказался Президент Чехии Милаш Земан, который заявил о том, что вначале должен быть “подписан мирный договор между украинцами и украинцами, и лишь после этого – международные договоры о спасении Украины от банкротства”, - констатировал аналитик.

Ситуацию, по словам Бровкина, для нового Кабинета министров Украины усугубит очередная отсрочка от выплаты транша МВФ и требование ЕББР отчитаться о потраченных кредитных ресурсах.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

“Европа начала заметно нервничать. В ЕС стали понимать, что ни о каких реальных реформах в Украине речи быть не может в принципе: деньги, в том числе и Евросоюза, давно уже списаны на войну, большая часть золота Нацбанка куда-то испарилась, страна на грани дефолта, на Востоке продолжают гибнуть мирные граждане. Сформировать в таких условиях полноценный бюджет на 2015 год будет весьма затруднительно. О возврате Украиной долгов можно забыть. Дальнейшее ухудшение отношений с Россией чревато для ЕС социально-экономическими катаклизмами”, - говорит эксперт.

“В этой связи, в ближайшее время Еврозона может четко разделиться на два противоборствующих лагеря, что автоматически изменит и внутриполитический расклад сил в Украине. С одной стороны может сформироваться коалиция конструктивного влияния, которая будет ставить на мирный диалог с Россией. С другой – союз лоббистов проамериканских интересов, которым будет выгодно продолжение войны в Украине. Первая группа европейских лидеров, скорее всего, будет поддерживать мирный план Порошенко. Вторая – всеми методами и возможностями усиливать властные позиции Яценюка, удобряя на всякий случай почву для нового государственного переворота”, - добавил Бровкин.

“Таким образом, Порошенко может впервые получить не бутафорную а реальную международную поддержку, с которой Америка и ее геополитические сторонники будут вынуждены считаться. Яценюку, в свою очередь, больше не удастся списывать отсутствие реформ на войну. А это значит, что у страны может появиться шанс по крайней мере вернуть государственное управление в русло Конституции, законов Украины и простого здравого смысла”, – подытожил эксперт.

КиевVласть

Теги: путин, порошенко, кабмин, война, Россия, яценюк, реформа, нацбанк, конституция, ебрр, европа, мвф, дефолт, чехия, ресурсы

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.