субота, 20 квітня 2024 г.

Четверть украинских ученых мечтает выехать за границу из-за политики правительства, - лидер “Силы Громад” Карпенко

Четверть украинских ученых мечтает выехать за границу из-за политики правительства, - лидер “Силы Громад” Карпенко

Только 2% ученых в Украине считают свои зарплаты достаточными. Четверть при этом мечтает выехать за границу. То, что украинские специалисты не желают вкладывать время и силы в развитие Украины, является следствием провальной образовательной политики правительства.

Об этом, как стало известно KV, заявил лидер “Объединения “Сила Громад” Андрей Карпенко.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Лучшая инвестиция - инвестиция в образование. Согласны? А вот правительство - нет.

Согласно последним опросам социологической группы “Рейтинг”, лишь 2% ученых в Украине хватает зарплаты, а четверть хочет уехать за границу. Это полный провал образовательной политики. А теперь давайте подумаем, на какие прогресс и инновации может ожидать страна, когда ученый должен быть или аскетом, или иметь заработок “на стороне”. Логично, что такая система никоим образом не будет способствовать развитию науки. Отсюда и такое немалое количество молодых исследователей, которые едут в другие страны, где успешно работают и делают карьеру. Отсюда произрастает и такое явление, как коррупция в вузах. От этого страдают и обычные люди, которые, получив диплом, не могут найти работу, или испытывают недостаток профессиональных навыков”, - отметил Андрей Карпенко.

По его словам, не смотря на то, что Кабмин отчитывается об увеличении финансирования науки, из-за неэффективности системы средства идут куда угодно, только не на реальное повышение зарплат.

“Поэтому до сих пор мы постепенно теряем опытных граждан, которые просто не видят для себя возможностей развития в Украине. Для сравнения: в Украине реальные расходы на науку составляют около 0,16% ВВП, в то время, когда в США этот показатель 2,9%. Лично я не вижу возможным объяснить молодому аспиранту, что он должен развивать отечественную науку за 3000 гривен в месяц. И если не остановить этот отток мозгов сейчас, то это обернется катастрофой в будущем”, - резюмировал лидер “Объединения “Сила Громад”.

Напомним, ранее KV уже писала о том, что в проекте государственного бюджета на 2018 год расходы на защиту чиновников и органов власти возрастут на почти 200 миллионов гривен. Существенно увеличится и финансирование секретариата Правительства, а также Государственного управления делами (ДУС).

Подробнее: Власть жирует за наши деньги - лидер "Силы Громад" Карпенко

Фото: euromaidanpress.com

KиевVласть

Вероника Злацкая

Теги: новости украины, мнение, кабмин, образование, финансирование, сила громад, андрей карпенко, реформы, наука, инновации, экспертное мнение

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.