среда, 27 января 2021 г.
Відкритий лист Арсенію Яценюку щодо прискорення люстрації в КМДА

Відкритий лист Арсенію Яценюку щодо прискорення люстрації в КМДА

Виктор Глеба

Эксперт-градостроитель, член-корреспондент Украинской академии архитектуры, кандидат наук государственного управления

Про корупцію з Генпланом-2025

та затримку люстрації його прибічників

Шановний Арсеніє Петровичу!

Зараз, в умовах війни, коли всі зусилля активістів кинуті на допомогу армії, столичні чиновники, які нікуди не поділись із зміною влади, проштовхують старі ідеї з “новою” метою. Головним завданням так званого нового Генплану 2025 є узаконення всіх землевідведень Києва, проголосованих упродовж 2003-2013 років.

Нехтуючи Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.04.2010 р. № 891-р., Київською міською державною адміністрацією було витрачено бюджетні кошти для розробки нового Генерального плану до 2025 року. Обов’язок КМДА щодо коригування діючого Генерального плану міста до 2020 року та розробка Детальних планів територій районів - столичними чиновниками проігноровано.

Читайте также: Віктор Глеба: “Генплан Києва до 2025 року – це афера, за яку вже треба запитувати з нового мера то його команди”

При цьому, Генеральний план розвитку міста Києва та його приміської зони до 2025 року пройшов Містобудівну раду м. Києва та Державну експертизу Мінрегіону, не дивлячись на  численні порушення чинного законодавства. Наводимо приклад лише деяких з них:

1. Назва Генплану і сам проект включає в розрахунки по основним показникам розвитку так звану “приміську зону”, а згідно статті 17 ЗУ “Про регулювання містобудівної діяльності” та державних будівельних норм - генплан розробляється лише для міста і не містить плани розвитку прилеглих до населеного пункту територій. Отже всі показники приросту житла, виносу промислових підприємств за межі міста, переведення лісів у парки і заміна видів використання територій військових містечок і зелених насаджень “намальовані” за рахунок Київської області та не можуть прийматись Київрадою за основу планування територій столиці.

2. Територіальні громади (столиці та населених пунктів, прилеглих до міста) не погоджували сам Генплан 2025 та межу міста Києва. А це є грубим порушенням законодавчої процедури при винесенні Генплану на розгляд сесії Київради. Навіть громадські слухання в столиці в 2013 році не були проведені, не дивлячись на заявлений головою КМДА О.Поповим референдум.

3. В складі Генплану 2025 відсутній розділ проекту “Інженерно-технічні заходи цивільного захисту (цивільної оборони)” генерального плану на особливий період, згідно  ДБН Б.1.1-5:2007. А це не давало право розробникам Генплану 2025 виносити на розгляд столичної містобудівної ради та державної експертизи свої проектні рішення, а тим більше намагатись винести на розгляд сесії Київради питання затвердження містобудівної документації.

4. Генплан 2025 розроблявся з порушенням законодавства та будівельних норм в частині дотримання точності графічних зображень та розрахунків, оскільки проектування велось на недійсній підоснові. Актуальна картографічна документація відповідного масштабу в системі УСК-2000 (як того вимагає ЗУ “Про регулювання містобудівної діяльності”) була зроблена і включена до містобудівного кадастру м. Києва МІАС ЗМД лише в 2013 році, а сам проект генплану закінчено та передано в експертизу в 2011 році. На яких підставах сьогодні влада робить заяви про затвердження сумнівного документу, наразі невідомо.

5. Функціональне зонування території  міста в графічній частині Генплану 2025 показано завідомо неправдиво:  стадіони, дитячі садки і майданчики, школи, стоянки, внутрішньо-квартальні сквери, спортивні споруди та інші об’єкти рекреаційного призначення, а також більше половини військових містечок і земель оборони міста в Генплані 2025 “пофарбовано” в жовтий колір житлової забудови, що дає можливість забудовника змінювати види використання земельних ділянок на свій розсуд та перетворювати рекреаційні, виробничі та громадські території у житлову забудову.

6. Генплан 2025 не містить матеріалів плану земельно-господарського устрою, не збігається з межами м. Києва та порушує інтереси громади в частині зміни цільового призначення земельних ділянок лісопаркового господарства, військово-промислового комплексу, водоохоронних та санітарно-захисних зон тощо (за функціональним зонуванням).

Пропоную також обов’язково переглянути наступний ролик “Афера містобудівників”:

Мета “нового генплану” полягає ще й у захисті самих архітектурних щурів від майбутньої люстрації.

Одіозні чиновники, які з 2010 року надають забудовникам висновки, довідки, витяги, умови та обмеження (головний архітектор Києва Сергій Целовальник та заступник головного архітектора столиці – електрик за освітою Андрій Вавриш) працюють вже під прикриттям “нової” команди.

Декларуючи невтручання у внутрішні справи місцевого самоврядування, Мінрегіон за дорученням від 14.04.2014 №800/0/1-14 заборонив голові КМДА звільняти головного архітектора столиці Сергія Целовальника, мотивуючи його заслугами у містобудуванні. А це вже не просто втручання…

Дійсно, зараз ті, хто 4 останні роки “пиляв міський бюджет” - легітимізовані новою командою і знову взялися за старе. Так, наприклад, за 100 днів мера “головний зодчий столиці” С.Целовальнік одним розчерком пера відібрав басейн у дітей 130 спеціалізованої школи по вул.. Атоновича (Горького), 131 у Голосіївському районі столиці. За наданими головним архітектором столиці містобудівними умовами, ТОВ “НЕВІРОС” та ТОВ “УКРБУДДЕВЕЛОПМЕНТ” (депутат Київради М.Микитась) збудували паркінг для комерційного житлового будинку замість дитячого басейну.

Народний архітектор Україн Ігор Шпара написав відкритого листа до відповідних органів щодо порушення будівельного законодавства та його авторського права, але реакції на дії Сергія Целовальника від столичного керманича немає досі.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

Серйозність звинувачень, показаних по телебаченню в програмі “Наші гроші” від 8 квітня 2014 року о 22.00 на каналі ZIK, щодо діяльності заступника головного архітектора столиці Андрія Вавриша (який на момент призначення мав неповну вищу освіту електрика) опосередковано підтверджується і рішенням Господарського суду м. Києва від 28.11.2012 (справа № 5011-34/125098-2012) - показує, що на момент перебування на посаді державного службовця, Вавриш Андрій Валентинович значився власником компанії “Сістем менеджмент солюшнс”. 

Зазначені публікації та конфлікт інтересів підприємців і чиновників під час оформлення вихідних даних на проектування і будівництво (розміщення) об’єктів і споруд в м. Києві спричинив скандальні заяви Конфедерації будівельників України щодо корупційних дій працівників Департаменту містобудування і архітектури. Висвітлення корупційних діянь заступника директора департаменту містобудування і архітектури КМДА нанесло суттєвий удар по репутації органів державної влади, моральну шкоду виконавчому органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Сподіваємось, що Ваша завзятість щодо виконання Закону України “Про очищення влади” торкнеться структури будівельної мафії столиці. Кияни не дарма вимагають провести люстрацію всіх чиновників КМДА, які з 2010 року по 2014 рік видавали документи дозвільного характеру в сфері землевідведення та містобудування.

Просимо взяти під особистий контроль питання боротьби з корупцією, нецільовим використанням коштів та пришвидшенням люстрації в столиці.

З повагою,

експерт в галузі містобудування,

кандидат наук державного управління,

дійсний член Української академії архітектури                           

В.Ю. Глеба

Читайте также: Кличко ищет кого-бы “люстрировать”

КиевVласть

Теги: кличко, кабмин, яценюк, генплан, люстрация, вавриш, целовальник, эксперт, архитектор, глеба

среда, 27 января 2021 г.
07:15
Планові відключення електроенергії в Київській області 27 січня 2021 року (повний список населених пунктів)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 27 января 2021 года
вторник, 26 января 2021 г.
14:55
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:45
В среду, 27 января, ярмарки пройдут в шести районах Киева (адреса)
20:26
В Киеве сильный ветер повалил 24 дерева (фото)
20:04
В “Киевавтодоре” пообещали, что провал на тротуаре на проспекте Лобановского будет ликвидирован при благоприятной погоде
19:43
В Вишневом пьяный водитель грузовика совершил наезд на велосипедиста
19:27
Депутат Киевсовета пытается выяснить, почему у жителей дома по улице Кошица уже 5 лет нет доступа к колясочным
19:01
Валентин Мондриевский: В столичном ПТУ открыли модернизированный центр кулинарии и кейтеринга (фото)
18:45
Начальником следственного управления Киевщины стал 31-летний подполковник Виктор Луговой
18:20
Бывшей голове сельсовета на Киевщине сообщено о подозрении в растрате бюджетных средств
18:01
Экс-мэра Ирпеня Владимира Карплюка будут судить за служебную халатность на 2,7 млн гривен
17:43
Жители дома по улице Борщаговской в Киеве уже шесть дней остаются без света после прорыва водопровода
17:29
Жители Великой Дымерки обратились к Зеленскому, Разумкову и Шмыгалю с требованием снизить тарифы на газ и электроэнергию
17:26
Полиция задержала киевлянина, ранившего человека в больнице
17:01
Замглавы КГГА поручил спланировать строительство мест отдыха сотрудников “Киевпастранса” на конечных остановках
Календарь событий