воскресенье, 17 октября 2021 г.
Україна не готова до епідемії коронавірусу

Україна не готова до епідемії коронавірусу

Валерий Дубиль

Народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

Станом на сьогодні у Китаї вже 6 тис. хворих. Цих цифр лякаються навіть в Україні, адже приріст хворих – у два рази за два дні. Справедливо опасаються й українські лікарі – наша країна не готова до епідемії, будь то 2019-nCoV чи будь-який інший вірус. Колишня влада знищила повністю систему санітарно-епідемічної служби, не створивши нічого нового:

- 5 років тому за інфекційну безпеку відповідала СЕС.

- У 2014-му Уряд її реорганізував, приєднавши до Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

- У 2017-му – зупинив роботу установи. Хоча тоді вона фактично і не працювала близько трьох років.

- Інфекційну безпеку “залишили” в МОЗі, але слідкувати за нею не було кому – спеціалізовану МОЗівську державну установу – “Центр громадського здоров’я” – створили лише у травні 2016 року, і цей центр не мав відповідних обласних підрозділів. Крім того, статус Центру (держустанова, а не орган виконавчої влади) не дає йому стільки повноважень, як мала СЕС. Тож на папері вона існує, а насправді – ні.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Непродумані реформаторські кроки за останні роки практично зруйнували систему лікування інфекційних хвороб. Скорочувалися інфекційні відділення лікарень та звільнялися через відсутність фінансування лікарі-інфекціоністи. Зруйнували й систему інфекційних лабораторій, які раніше підпорядковувалися СЕС та утримання яких зараз хочуть перекласти на місцеву владу. Список можна продовжувати.

У результаті – згідно з новим рейтингом Global Health Security Index, готовність України боротися з епідеміями визначили як "нижче середнього" – 38 балів зі 100. Це 94 позиція зі 195 країн, поряд з Домініканською Республікою, Зімбабве, Нігерією й Іраном.

Китай посів 51 місце. Саме зараз у країні проводять активні заходи для локалізації розповсюдження коронавірусу. Хворобу локалізують, адже, не зважаючи на значну кількість захворівших (на 27.01 це 2798 людей), майже всі вони – у Китаї. Маємо тільки 37 випадків захворювання в інших країнах, причому всі пацієнти приїхали з Китаю, безпосередньо з епіцентру епідемії.

Що б зробили за таких умов в Україні, якщо сьогодні навіть нормального законодавчого забезпечення функціонування системи громадського здоров’я та захисту від інфекційних хвороб у нас не існує!? Діючі закони були прийняті ще на початку незалежності нашої країни, їх потрібно переглядати. Декілька проектів закону про громадське здоров’я вже були подані в Раду, але у депутатів не знайшлося часу їх розглянути. Кожен українець розраховував би тільки на себе!

Тож, щоб такої ситуації навіть гіпотетично не виникло, потрібно провести цілий ряд заходів.

Органам влади необхідно швидко відновити роботу санепідслужби, особливо лабораторій інфекційного захисту. Раді – внести необхідні зміни для осучаснення законів України “Про захист населення від інфекційних захворювань” і “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” та прийняти новий закон про систему громадського здоров’я.

В Україні потрібно створити чітку координацію всіх служб та чіткі, прозорі алгоритми дій з інфікованими особами, а також алгоритми швидкої ізоляції хворих у спеціалізовані стаціонари. Медики, здатні вирішити ці завдання, в нашій країні є. Вони готові діяти.

Читайте: Українці більше не чекатимуть на безкоштовні ліки по 20 місяців

Валерий Дубиль, народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

КиевVласть

Теги: новости киева, новости украины, коронавирус, медицина, здоровье, вирусология

воскресенье, 17 октября 2021 г.
12:01
За останню добу на коронавірус захворіли 334 жителів Київщини
11:05
Водителя грузовика, сбившего пешеходов в Оболонском районе Киева, арестовали без права внесения залога
10:04
Местные жители обеспокоены судьбой земли под школьным стадионом на улице Княжий Затон в Киеве
09:02
За минувшие сутки в Украине зафиксировано более 11 тысяч новых случаев COVID-19
07:15
Сегодня, 17 октября, ярмарки пройдут в пяти районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 17 октября 2021 года
суббота, 16 октября 2021 г.
18:05
Планові відключення електроенергії в Київській області 17 жовтня 2021 року (повний список населених пунктів)
17:52
Умер исследователь и коллекционер культуры Триполья Александр Полищук
17:09
На Голосеевский коллектор в Киеве хотят потратить 23 млн гривен
16:05
Кличко просят тщательно планировать ремонты столичных мостов и дорог
15:01
Умер мужчина, сбитый вчера в Киеве пьяным водителем грузовика
14:37
“Клуб экспертов” запустил серию обзоров посвященных 30-летию независимости, первая передача – о демографии
14:04
Инспектора патрульной полиции подозревают в избиении водителя на Киевщине
13:05
За останню добу коронавірус діагностували в 365 жителів Київщини
12:08
Киевляне с начала года заплатили в бюджет столицы более 250 млн гривен налога на недвижимость
11:03
Пьяный водитель грузовика сбил в Киеве двух человек и попытался скрыться
Календарь событий
Як парламент вміє створювати для українців проблеми, а потім героїчно їх вирішувати
13 октября 2021 г. 11:45
За політичним популізмом і прагненням робити все необдумано, депутати запустили механізм здорожчання послуг для кожного українця. На превеликий жаль, частина рішень українських парламентарів спрямована не на захист громадян та їхніх прав, а на створення додаткових проблем і перепон. У минулому році Верховна Рада схвалила закон про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, який одразу викликав неоднозначну реакцію в суспільстві.