вторник, 30 ноября 2021 г.
Прогноз купівельної спроможності населення до 2022 року

Прогноз купівельної спроможності населення до 2022 року

Олексій Дорошенко

Генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж

Кожен з нас хоче розуміти що нас чекає за п’ять років. Споживач хоче розуміти скільки він зможе купити, а виробник скільки зможе продати. Згідно статистики у 2016 році середній працюючий українець заробляв $208. З цих коштів він витрачав щомісяця на харчування, алкоголь та цигарки $104. Купівля одягу та взуття йому обійшлася аж в $10, а на всі інші товари та послуги (транспорт, розваги, відпочинок, ліки, перукарня, засоби гігієни, тощо) цілих $8 на місяць.

У 2017 році, не зважаючи на підвищення мінімальної та середньої заробітної плати, а також обіцяне підняття пенсій восени, доходи зростуть не так суттєво. Так середньомісячна заробітна плата може зрости на $10-15 за рік. Згідно прогнозів Всесвітнього банку на 2017 рік ВВП на душу населення в Україні, відносно до попереднього, зміниться всього на 3%. Тому зарплата не зможе зрости значніше.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Ми бачимо перші півроку зміцнення курсу гривні, і відповідно зростання показників доходу населення. Це значить, що підвищення гривневих доходів  компенсується падінням курсу гривні вже восени. Залишається тільки питання величини цього падіння.

І стає зрозумілим, чому француз заробляє в 17 разів більше українця, а китаєць та мексиканець –  у чотири рази. Що можна говорити, якщо у розтерзаному війною Іраку ВВП на душу населення в два рази вище ніж в Україні.  

У 2022 році середній українець буде заробляти $335, тобто на 37% більше ніж сьогодні. Але навіть за цього показника ми можемо говорити лише про те, що Україна повернеться до рівня заробітних плат 2011 року.

Прогнозований Всесвітнім банком рівень інфляції споживчих витрат на наступні п’ять років для Німеччини, як провідної економіки ЄС, складає 11%, а США – 12%. В Україні валютна інфляція споживчих товарів вище цих країн через поступове вирівнювання внутрішніх і світових цін. МВФ прогнозує її на рівні 28%. Тобто реальна середня зарплата збільшиться за п’ять років лише приблизно відсотків на 15, і це в кращому випадку, якщо не трапиться форс-мажорів.

Якщо в Україні не відбудеться кардинальних економічних реформ, виробнику та торгівлі немає на що чекати на внутрішньому ринку. І єдиний напрямок розвитку бізнесу – це експорт та відкриття виробництва за кордоном.

Читайте: Якщо в Україні пляшка пива та горілки буде коштувати як у Німеччині, споживання не знизиться, а виробництво піде в тінь

Олексій Дорошенко, генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж

КиевVласть

Теги: новости киева, цены, прогноз, продукты питания, рынки, иностранный рынок

вторник, 30 ноября 2021 г.
16:19
На Обухівщині правоохоронці вилучили у підприємця майже 2 тонни сурогатного алкоголю (відео)
16:15
“Укрэксимбанк” продает пять объектов недвижимости в Киеве на общую сумму более 360 млн гривен
16:04
СК “КРОНА” застрахувала працівників “УКРЕНЕРГО”
15:58
Шевченковский суд столицы отправил в тюрьму боевика “ДНР”, который убивал раненых бойцов ЗСУ
15:45
За сутки Госпродпотребслужба проверила 390 столичных заведений и выявила 75 нарушений правил карантина
15:22
Рада упростила получение паспортов для переселенцев
15:10
Дело о присвоение 72 млн гривен банка “Аркада” его экс-предправления направлено в суд
15:04
В Украине будет создана Служба военного капелланства
14:49
Головна нагорода в сфері комунікації між бізнесом, владою і суспільством
14:39
Рада приняла “ресурсный закон” - налоги будут повышены
14:32
Доступ к видеонаблюдению в Киеве предоставят представителям правоохранительных органов и военных формирований - депутат Киевсовета Нестор о подрыве банкомата
14:26
В Киеве создали комиссию по абортам
14:01
Убийство экс-депутата Госдумы Дениса Вороненкова: Шевченковский райсуд Киева вынесет приговор 1 декабря
13:41
Главу Шевченковской РГА попросили проверить законность МАФов возле станции метро “Дорогожичи”
13:26
Около Василькова на Киевщине создали ботанический памятник природы
13:15
Президент Зеленский уволил начальника департамента контрразведки СБУ Руснака
Календарь событий
Как в Киевсовете “пляшут” вокруг скандальной стройки отеля-ЖК на Львовской, 18-Б
30 ноября 2021 г. 12:00
Как в Киевсовете “пляшут” вокруг скандальной стройки отеля-ЖК на Львовской, 18-Б
В столичном горсовете явно передумали  выгонять ООО “Асма-Крым” со строительной площадки по ул. Львовская, 18-Б, где указанная компания на очень сомнительных основаниях возводит 24-х этажный отельно-жилой комплекс “Шале”. Срок договора аренды истек 9 ноября 2021 года, но профильная комиссия Киевсовета поручила Департаменту земресурсов Киевской горгосадминистрации (КГГА) рассмотреть возможность его возобновления, попутно отклонив проект решения про разрыв договора. Местные жители обескуражены, ведь строительство, похоже, ведется абсолютно незаконно: без получение ГУО на проектирование, впритык к соседним домам, с игнорированием предписаний департаментов охраны культурного наследия и благоустройства КГГА, и несанкционированным уничтожением зеленых насаждений.