пятница, 26 февраля 2021 г.
Приїхали: чи зможе Київ без “Патріотики на озерах” перетворити занедбану місцину на екологічну і безпечну територію

Приїхали: чи зможе Київ без “Патріотики на озерах” перетворити занедбану місцину на екологічну і безпечну територію

Максим Підгорний

Інвестор в ЖК “Патріотика на озерах”, юрист

До поліції Дарницького району м. Києва напередодні весняного жіночого свята надійшло повідомлення, що на березі о. Небреж знайдено тіло чоловіка без ознак життя. Якщо для більшості це – просто дані з кримінальної хроніки столиці, яка, на жаль, вже стала повсякденністю новинарних ресурсів, то для мене це – тривожна інформація, тому що я планую жити на березі цієї водойми, оскільки вирішив придбати квартиру в ЖК "Патріотика на озерах", що зводить "Аркада" на столичних Осокорках.

Мені здається, що лише ледачий не чув про скандал навколо будівництва цього нового житлового масиву, завдяки проплаченим радикалам, які палили техніку будівельників, блокували бетоновози аби у своїх скандальних спробах завадити запланованій багато років тому забудові.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Разом з тим, після рішення Верховного Суду ситуація починає вирівнюватися, розблоковано дозвіл на будівництво. Тому в очікуванні, що от-от розпочнуться повномаштабні роботи на цьому будівельному майданчику, я й вирішив вкотре сюди прийти. Але, на жаль, цього разу моя прогулянка мала присмак криміналу…

Підійшовши ближче до озера, я спочатку помітив поліцейські авто, а пізніше побачив, що невелика територія огороджена обмежувальною стрічкою. Від присутніх довідався, що в чагарниках поблизу води виявили тіло чоловіка й поліція проводить відповідні заходи щодо факту цієї кривавої події.

Територія столичних Осокорків, що далі від "Епіцентру" ближче до о. Небреж вже давно має лиху славу. За останні роки вона перетворилася на велике міське сміттєзвалище. З розповідей місцевих – тут у горах різного непотрібу та будівельного сміття заходили ще й людські тіла та їх рештки...

Щодо нового факту страшної події, то він наочно свідчить, що така моторошна дійсність триватиме й далі, допоки тут не наведуть порядок, належним чином не облаштують місця відпочинку для містян. На мою думку, все це є наслідком викривленої ідеї щодо створення "Екопарку" і загравання міської влади з так званими "еко-активістами". Зважаючи, що деякі міські чиновники та депутати продовжують, як мантру повторювати думку щодо створення "Екопарку", ці землі й надалі залишатимуться територією жаху та антисанітарії, та предметом винятково політичних особистих інтересів в надії заробити чергові політичні дивіденди. 

Станом на теперішній час, ані проекту такого парку, ані конкретики щодо перспектив його створення не існує взагалі і цього ніхто робити навіть не збирається. Нічого дивного в тому немає. Бо міський бюджет не має коштів аби створити екологічну базу на намитих пісках, де живої природи майже не залишилося. Лише хвора фантазія могла народити ідею створення заповідника на цьому страхітливому звалищі, де заповідати можна хіба що сміття та різний непотріб, що кияни вже звикли, на жаль, сюди звозити.

Обурює, що люди, які називають себе борцями за екологію, схоже жодного разу не проявили інтересу до того, щоб очистити цю територію. Підозрюю, що їхні інтереси далекі від екології й переслідують зовсім іншу мету. Бо за гаслами про створення екопарку вони мабуть зовсім забули, що така ідея потребує не лише зусиль, а великих капіталовкладень місцевого бюджету, яких останній не має, з урахування накипілих потреб міста в інших питаннях. Тому сама ідея бачиться мені мертвонародженою і реалізувати її неможливо. Дані факти ще раз красномовно доводять брехливість і цинічність псевдоактивістів, які спекулюють на почуттях людей і їхньому бажанні жити в екологічно безпечному місці в мегаполісі. За таких обставин ця місцина може назавжди залишитися територією жаху з кримінальним віддінком і стати найбруднішою локацією в Києві, замість належного облаштуванння на прикладі Оболонської набережної. 

Подив у ситуації, що нині склалася, викликає те, що забудовник абсолютно добровільно взяв на себе соціальні зобов’язання з благоустрою прилеглої до житлового масиву території ще до початку активного будівництва. І його слова не розходяться з ділом. Частину прибережної зони біля о. Небреж було розчищено, там висаджено алею з дерев та кущів, прокладені пішохідні та велодоріжки, змонтовані дитячі й спортивні майданчики.

Дивує також і позиція окремих міських депутатів, таких як Ігор Мірошниченко та Володимир Бохняк, які чомусь не бачать очевидного й вперто підтримують маніпуляції зі створенням екопарку у мегаполісі на непридатних для цього землях, поряд із заводом "Енергія", Бортницькою станцією аерації та поблизу проспекту М. Бажана.

Але навіщо плодити нові заповідники, коли сотні тих, що вже існують в Києві – сьогодні перебувають у критичному стані через відсутність належної фінансової підтримки з боку держави. Чомусь діяльність депутатів у належному напрямку не відбувається, бо політика передусім та чергові місцеві вибори.

Максим Підгорний, інвестор в ЖК “Патріотика на озерах”, юрист

КиевVласть

Теги: новости киева, полиция, строительство, осокорки, чп, труп, патриотика на озерах, экопарк, урбанистика

четверг, 25 февраля 2021 г.
13:22
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
21:08
В киевском офисе ОПЗЖ начались обыски и аресты (видео)
20:45
В пятницу, 26 февраля, ярмарки пройдут в восьми районах Киева (адреса)
20:31
Зеленский назначил нового посла Украины в США
20:26
Аваков просит отдать Нацполиции 16-ти этажный лабораторный корпус института физиологии имени Богомольца в Киеве
20:02
Щеплення від коронавірусу пройшли медичні працівники Бориспільскої та Баришівської лікарень
19:48
Президент Зеленский ждет от Рады ликвидации местных госадминистраций и введения института префектов (видео)
19:42
Каждый третий зарегистрированный столичный безработный моложе 35 лет
19:29
Василь Володін: завдяки децентралізації Київщина, як і вся Україна, отримала унікальний шанс на розвиток
19:26
Помещения двух групп столичного детского сада №296 не видели капитального ремонта с 1961 года
19:08
При президенте появится Конгресс местных и региональных властей (видео)
19:03
СБУ и Офис генпрокурора заявляют о раскрытии резонансного похищения бывшего руководителя “Нефтегаздобычи” Олега Семинского
18:48
Введен в эксплуатацию дом №3 жилого комплекса “Сырецкие Сады”, - “Интергал-Буд”
18:26
КП “Киевпастранс” купил 20 новых трамваев у одесской компании “Татра-Юг” (фото)
18:04
Оболонская РГА утвердила сборные пункты для эвакуации граждан в случае катастроф
17:44
З пам'ятника Лесі Українці на Байковому цвинтарі просять прибрати радянські написи (петиція)
Календарь событий
Уголовное производство и 626 млн гривен недоказанного ущерба: как в Бортничах добывается песок
25 февраля 2021 г. 12:00
Уголовное производство и 626 млн гривен недоказанного ущерба: как в Бортничах добывается песок
Офис Генпрокурора и СБУ с января 2016 года собирают доказательства того, что АО “Гидромеханизация” незаконно добывает в Бортничах песок и в 2017-2018 годах нанесло государству ущерб на сумму более 626 млн гривен. Глава правления указанной компании Юрий Колодзян (на фото) уже более года официально находится в статусе подозреваемого, но итоги расследования спрогнозировать тяжело. Ранее “Гидромеханизация” с помощью судов добилась выдачи разрешений на свою деятельность, защитила свое право на арендованные у Киевсовета участки, обжаловала запреты на свою деятельность и уже дважды снимала аресты со своего имущества. Возможно, такие успехи связаны с тем, что один из акционеров “Гидромеханизации” Лариса Онопенко – член известной и влиятельной семьи, имеющей широкие связи в правоохранительных органах и в судах.