вівторок, 23 квітня 2024 г.

На заметку: как отличаются тарифы в России и Украине

На заметку: как отличаются тарифы в России и Украине

В свете последних событий, я заинтересовался системой ЖКХ Украины. И, для начала, решил сравнить тарифы в двух странах. Для сравнения со стороны Украины я выбрал южный Симферополь, промышленный Харьков и столичный Киев. Со стороны России - южный Краснодар, промышленный Омск и столичную Москву.

И вот что получилось:

 

Эта табличка нуждается в некотором количестве скучнейших пояснений:

1) Для перевода гривны в рубли использовался курс 3,86 рублей за 1 гривну

2) Данные по Украинским тарифам взяты с сайта Министерства регионального развития Украины

3) В Краснодаре и Омске нет данных по горячему водоснабжению из-за разной методики подсчета. В России считается количество затраченной на подогрев тепловой энергии, в Украине устанавливается тариф на кубометр горячей воды. В Москве тариф был установлен и данные, соответственно, можно было получить.

4) Тарифы на содержание и ремонт были взяты максимальные для всех городов

5) В подсчетах для России не учитывалась плата за капитальный ремонт, которая составит, с одного квадратного метра 5 руб. 32 копейки в Краснодаре, 6 рублей 70 копеек в Омске. В Москве размер платы за капитальный ремонт пока не установлен, для Московской области он составит 7 рублей 30 копеек.

6) Тарифы на отопление могут различаться в зависимости от теплоснабжающей организации, я старался брать “средние”. Первоначально вместо Омска должен был быть Нижний Новгород, но там на три теплоснабжающие организации три тарифа, различающиеся на 300-500 рублей за гКал.

…первый котик. Он узнал, что электроэнергия в Киеве стоит в пять с половиной раз дешевле, чем в Москве

… а вот этот котик из Краснодара подсчитал, сколько вкусной рыбки ему бы досталось, если бы хозяева платили за воду не 22,82 рубля за кубометр, а, как в Симферополе, 12,43

Вообще, конечно, по электроэнергии самый большой разрыв. Но... кто разбирается во всей этой электроэнергии? Электрончики всякие, по проводам бегут... У нас для того, чтобы электрончик из какой-нибудь Псковской ГРЭС попал в Псковскую же, розетку, говорят, ему сначала в Питер сбегать нужно и продаться там Псковскому гарантирующему поставщику. И почему в Москве она стоит именно 4,5 рубля известно только особенным людям, тщательно блюдущим эту священную тайну.

Но вот почему же холодное водоснабжение в Киеве в три раза дешевле, чем в Москве? Или почему канализация вчетверо дороже в Краснодаре, по сравнению с  Симферополем?

Есть у меня одна догадка... Воруют просто у нас гораздо больше, Янукович со своей шайкой до ЖКХ добраться не успели, а у нас-то Обратите внимание на таблицу с сайта Министерства регионального развития Украины с ценами на услуги водоотведения

1) Уже два года тарифы там не повышались

2) В “бедной”, ограбленной роботом Бендером Украине тариф для населения по водоотведению в Симферополе составляет 52,7% от реальных затрат. Остальное субсидируется.

…третий котик в посте, братюня Grumpy cat, смотрит на это как всегда

Кто-то решил, что я пишу все это, чтобы доказать, что жители Крыма теперь разорятся на оплате счетов за жилищные и коммунальные услуги? Кто-то не прав. Я хочу, чтобы в России были прозрачные и понятные тарифы. И тогда, я уверен, они будут не намного выше, чем сейчас в Украине.

Дмитрий Таралов, координатор проекта РосЖКХ

Теги: Россия, крым, тариф, жку, москва, симферополь, разница, омск, грэс

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.