п'ятниця, 19 квітня 2024 г.

Досьє: Хонда Марина Петрівна

Досьє: Хонда Марина Петрівна

Заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) з питань здійснення самоврядних повноважень. Ексдиректор Департаменту громадських комунікацій КМДА (2012-2018 рр.). Заслужений адвокат України.

Місце народження, освіта

Марина Хонда народилася 19 листопада 1979 року у Ніжині Чернігівської області.

2001 року закінчила Київський національний університет ім. Тараса Шевченка за спеціальністю "Правознавство", здобувши кваліфікацію магістра права.

З 2008 року – кандидат юридичних наук. Тема кандидатської дисертації – “Конституційно-правовий статус столиці України – міста Києва”.

Сімейний стан

Син – Хонда Вадим Олександрович.

Кар'єра

Згідно офіційно наданої КВ біографії, Марина Хонда з 2001 по 2008 рік працювала у секретаріаті Київської міської ради – у юридичному відділі та в управлінні правового забезпечення.

У Верховній Раді (ВР) VI скликання (2007-2012 рр.) була помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата Валерія Борисова (блок “НУНС”, №71 за списком блоку, заступник голови комітету ВР з питань бюджету).

З 2008 року – начальник юридичного управління ТОВ "Концерн "Київпідземдорбуд", яким особливо опікувався тодішній (у першій каденції 1999-2006 рр.) мер столиці Олександр Омельченко.

З 2010 року – начальник Головного управління з питань внутрішньої політики та зв'язків КМДА.

З 12 листопада 2012 року по 11 грудня 2018 року – директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА, до складу якого входили: управління внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю, а також управління інформаційної політики та комунікацій. Після виходу Марини Хонди на підвищення виконання її обов'язки було покладено на заступницю – начальницю управління інформаційної політики та комунікацій Тетяну Гузенко, згодом її крісло зайняв перший заступник – Роман Лелюк.

До 2018 року Марина Хонда була доцентом кафедри в Академії муніципального управління Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського.

11 грудня  2018 года розпорядженням Київського міського голови Віталія Кличка №837 Марину Ходнду було звільнено з посади директора департаменту в порядку переведення до апарату КМДА та розпорядженням №838 призначено заступницею голови КМДА  з питань здійснення самоврядних повноважень. Проект рішення Київради щодо погодження її призначення 15 листопада 2018 року був підтриманий 77 депутатами.

Постановою Київської міської територіальної виборчої комісії №30 від 23 вересня 2020 року Марина Хонда була зареєстрована як кандидат у депутати Київради IX скликання за №13 у загальноміському списку партії “УДАР” та за №5 у списку територіального округу №5 (частина Дніпровського району). За результатами виборів до Київради не пройшла.

Регалії та нагороди

У 2016 році указом Президента Петра Порошенка Марині Хонді було надано звання “Заслужений юрист України”.

Функціональні обов'язки, повноваження

Відповідно до розподілу обов'язків між керівниками КМДА, з 26 грудня 2018 року заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда забезпечувала здійснення повноважень КМДА у сферах: розвитку місцевого самоврядування; проведення реформ у сферах децентралізації та місцевого самоврядування; внутрішньої політики; соціального забезпечення та соціального захисту населення; зайнятості населення, праці та заробітної плати; забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків; з питань дітей та сімей з дітьми; материнства та дитинства, сім'ї та молоді; туризму та курортів.

У межах своїх повноважень спрямовувала, координувала та контролювала діяльність:

  • Департаменту громадських комунікацій КМДА;

  • Департаменту соціальної політики КМДА;

  • Служби у справах дітей та сім'ї КМДА;

  • Управління туризму та промоцій КМДА.

Крім того, Марина Хонда координувала діяльність СП ТОВ "Міжнародний офісно-готельний центр" та Дніпровської РДА.

З 26 травня 2020 року з функціоналу Марини Хонди було виведено координацію діяльності СП ТОВ "Міжнародний офісно-готельний центр".

З 31 грудня 2020 року Марина Хонда отримала повноваження взаємодії з  Мінсоцполітики і Держкомітетом телебачення і радіомовлення.

З 10 лютого 2022 року замість Дніпровської РДА Марина Хонда почала координувати діяльність Шевченківської РДА.

Згідно розпорядження Київського міського голови від 8 квітня 2022 року №170 до функцій Марини Хонди додалось забезпечення здійснення повноважень КМДА щодо управління архівною справою та діловодством. Відповідно вона почала спрямовувати, координувати та контролювати діяльність Державного архіву Києва. 

Також з цього часу Марина Хонда координувала діяльність і Шевченківської, і Дніпровської РДА.

6 червня 2022 року функція здійснення повноважень КМДА щодо управління архівною справою і діловодством та, відповідно, повноваження спрямовувати, координувати і контролювати діяльність Державного архіву Києва перейшли до новопризначеного заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Владислава Андронова. Також він перейняв повноваження координації діяльності Шевченківської РДА.

Розпорядженням Київського міського голови від 15 січня 2024 року №31 Марина Хонда була уповноважена на здійснення організаційно-правових дій щодо подання заявки та підписання документів з метою участі Києва у програмі “Партнерство “Відкритий Уряд” – місцевий рівень”.

Членство у дорадчих органах

Розпорядженням КМДА від 29 жовтня 2014 року №1228 Марина Хонда, як директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА, була включена до складу новоствореної комісії із забезпечення приведення Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року у відповідність з Державною стратегією регіонального розвитку до 2020 року. Комісію очолив Київський міський голова Віталій Кличко. 

Відповідно до розпорядження КМДА від 18 березня 2015 року №227, за посадою, Марина Хонда очолює комісію з розгляду документів щодо надання дозволу підприємствам та організаціям громадських організацій осіб з інвалідністю на право користування пільгами з оподаткування, отримання позик, фінансової допомоги та дотацій.

Розпорядженням КМДА від 1 вересня 2018 року №1334 її було призначено головою комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших категорій громадян.

Відповідно до розпорядження КМДА від 3 грудня 2018 року №2171 Марина Хонда увійшла до складу робочої групи щодо напрацювання механізмів створення місцевої асоціації “Київська агломерація”, очолюваної першим заступником голови КМДА Миколою Поворозником. 18 березня 2019 року були внесені зміни, згідно яких (після звільнення Олексія Резнікова) Хонда стала заступником керівника цієї робочої групи та здійснює безпосереднє керівництво її роботою.

Розпорядженням КМДА від 18 лютого 2019 року №138 Марина Хонда була призначена головою комісії з питань найменувань. Комісія є консультативно-дорадчим органом при Київському міському голові для отримання професійних висновків з питань присвоєння, зміни назв об'єктів міського підпорядкування, присвоєння юридичним особам та об'єктам міського підпорядкування імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв та дат історичних подій у Києві .

Згідно до розпорядження КМДА від 26 лютого 2020 року №338, за посадою Марина Хонда входила до складу Ради розвитку громади та території Києва при КМДА, очолюваної Київським міським головою. Рада була ліквідована розпорядженням Миколи Поворозника від 21 січня 2022 року №165.

Відповідно до розпорядження КМДА від 20 березня 2020 року №482 очолила координаційну раду з туризму та іміджевої політики КМДА. Персональний склад координаційної ради було оновлено розпорядженням КМДА від 13 квітня 2021 року №871

Відповідно до розпорядження КМДА від 20 березня 2020 року №488 Марина Хонда увійшла до складу спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру регіонального рівня в Києві, очолюваної першим заступником голови КМДА Миколою Поворозником. Розпорядженням було встановлено режим надзвичайної ситуації регіонального рівня для територіальної підсистеми Києва єдиної державної системи цивільного захисту з метою запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Cov-2.

На підставі розпорядження першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника від 23 березня 2020 року №1 Марина Хонда є членом штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, яким керує заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.

Розпорядженням КМДА від 10 серпня 2020 року №1170 Марина Хонда була призначена головою комісії з питань обліку майнових об'єктів оздоровлення та відпочинку дітей. Її заступником у цій комісії став директор Департаменту соціальної політики КМДА Руслан Світлий.

Відповідно до розпорядження КМДА від 18 квітня 2021 року №571 Марина Хонда входить до складу спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру регіонального рівня, яку очолює перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Розпорядженням КМДА від 17 червня 2021 року №1373 Марину Хонду було призначено головою новоствореної Експертної ради з питань гендерної інтеграції. Її заступником у Експертній раді була призначена начальник управління з питань гендерної рівності Департаменту соціальної політики КМДА Тетяна Гузенко.

Відповідно до розпорядження КМДА від 2 листопада 2021 року №2244, за посадою, входить до складу колегії КМДА.

Розпорядженням КМВА від 28 червня 2023 року №390 Марина Хонда була призначена головою Координаційного центру підтримки цивільного населення при КМВА. Її заступником став директор Департаменту соцполітики Руслан Світлий.

Схеми, зв'язки, скандали

Марина Хонда рахується ставленицею колишнього заступника голови КМДА Валерія Борисова – тіньового представника “Партії Регіонів” у міськадміністрації часів Олександра Попова.

Як начальник юридичного управління ТОВ "Концерн Київпідземдорбуд" вона була пов'язана з тодішнім керівником концерну, депутатом ВР VII (2012-2014 рр., фракція ВО “Батьківщина) та VIII (2014-2019 рр., фракція БПП) скликань Дмитром Андрієвським – бізнес-партнером Валерія Борисова, у якого за часів ВР VI скликання (2007-2012 рр.) Марина Хонда була помічником-консультантом. Свого часу ексглава КМДА Леонід Черновецький звинувачував Андрієвського та Борисова у фінансових махінаціях, що належать до діяльності “Київпідземдорбуду”.

Марина Хонда, яка курировала у 2013 році комунальні ЗМІ, не могла не мати відношення до спекуляцій суспільно важливою для киян інформацією. Тоді муніципальна газета “Хрещатик” видала спецвипуск, у якому було опубліковано офіційні списки розміщення столичних кіосків. Проте ознайомитись із цим спецвипуском можна було, лише купивши його за 80 грн у редакції газети “Хрещатик”. Втім, оголошення про проведення конкурсів по продажу найпривабливіших комунальних активів тоді також публікувалися у спецвипусках офіційних газет Київради – лише для “своїх”.

У травні 2014 року під Мариною Хондою відчутно захиталося крісло керівника департаменту – розпорядженням КМДА від 30 травня 2014 року №677 голову Асоціації зовнішньої реклами України та позаштатного радника (а згодом -  співробітника патронатної служби голови КМДА) Артема Біденко було призначено стажером на посаді директора Департаменту громадських комунікацій КМДА з 2 до 5 червня. Після цього почалися розмови про те, що тодішній голова КМДА Володимир Бондаренко таки вирішив звільнити Марину Хонду, яка обійняла посаду директора департаменту після приходу до влади в країні “Партії Регіонів” у 2010 році і була причетна до низки скандалів. Нагадаємо, що у кінці березня 2014 року Хонда була вимушена написати заяву про звільнення.

У 2014 році Марина Хонда спробувала заробити гроші на рекламі свого роботодавця – КМДА і стала фігурантом скандалу. Тоді, в рамках Кіотського протоколу, а також договору між Держекоінвестагентством України та японською урядовою організацією НЕДО, 95 вагонів Київського метрополітену пройшли модернізацію. На цих вагонах, на прохання представників міської адміністрації, було вирішено розмістити інформаційні наклейки із зображенням герба КМДА – такий собі самопіар за чужий рахунок. Але в департаменті Хонди заявили, що за право розмістити наклейки на вагонах мають заплатити Держекоінвестагентство та японці. Їм навіть ціну озвучили – 12 тис. грн із поїзда з 5 вагонів.

У листопаді 2014 року заступником директора департаменту громадських комунікацій – начальником управління інформаційної політики та комунікацій КМДА за наполегливою ​​рекомендацією Марини Хонди була призначена затята "регіоналка" Тетяна Гузенко, яка вельми талановито керувала пресслужбою четвертого Президента-втікача Віктора Януковича. Після виходу Хонди на підвищення і до призначення Романа Лелюка, Гузенко виконувала обов'язки директора департаменту.

У січні 2015 року секретар комісії Київради VII скликання з інформаційної політики та реклами Рена Назарова (позафракційна) обурилася тим, як працюють у Києві комунальні ЗМІ. Але ще більше здивування викликало те, що директор Департаменту громадських комунікацій КМДА Марина Хонда наполегливо відмовлялася звітувати про свою роботу у 2014 році, роблячи таким чином усе, щоб міські депутати фактично “наосліп” затверджували для комунальних ЗМІ фінансування на 2015 рік.

Розпорядженням КМДА від 26 лютого 2015 року №170 київське керівництво провело імітацію реформ у сфері зовнішньої реклами. КП “Київреклама”, до діяльності якого накопичилося багато питань як у правоохоронних органів, так і міської влади. Міська влада просто перепідпорядкувала КП “Київреклама” департаменту містобудування та архітектури КМДА, яким на той момент керував Сергій Целовальник. У пояснювальній записці до розпорядження було сказано, що це зроблено з метою створення організаційно-правових основ для ефективної діяльності департаменту містобудування та архітектури.

16-17 листопада 2015 року директор Департаменту суспільних комунікацій Марина Хонда та її заступниця Тетяна Гузенко стажувалися у Центрі соціальної комунікації Варшави (Республіка Польща).

У лютому 2016 року із інформаційної довідки про виконання Департаментом суспільних комунікацій КМДА покладених на нього повноважень протягом 2015 року стало очевидним, що у звітному році Департамент поставив собі завдання, які не корелюють із Положенням, що регламентує його роботу. При цьому чиновники у КМДА, які відповідають за комунікації, реально виконували інші, треті завдання. Як наслідок, один із стратегічних напрямів роботи у КМДА, замість того, щоб стати каталізатором реформ у взаємодії суспільства та влади, відвів собі скромну функцію статиста.

Відповідно до розпорядження КМДА від 18 жовтня 2017 року №1298 директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА Марина Хонда відвідала Вашингтон на запрошення посольства США для участі у тритижневій програмі професійних обмінів "Забезпечення цивільних прав та прав людини під час масових заходів".

17 жовтня 2018 року на засіданні постійної комісії Київради VIII скликання з питань культури, туризму та інформаційної політики директор Департаменту громадських комунікацій КМДА Марина Хонда, нібито на виконання вимог закону "Про реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ", представила проектні рішення Київради, відповідно до яких з 1 січня 2019 року припинялись випуски комунальних видань “Вечірній Київ” та “Хрещатик”. Одночасно КП “Вечірній Київ” мав переформатуватись на “Центр публічних комунікацій та інформації”, а видання “Вечірній Київ” – залишитись лише в електронній версії.

26 лютого 2019 року заступник голови КМДА Марина Хонда повідомила на пресконференції в ІА "Укрінформ" про нові пільги та можливості, які з'являться у киян з 1 березня. Зокрема їм було обіцяно знижки від 20% до 70% на купівлю “соціального хліба” у кіосках ПрАТ “Київхліб”. Проте. як випливає зі звернення голови фракції “Самопоміч” у Київраді VIII скликання Наталії Манойленко, на практиці ніхто з перерахованих Хондою категорій пільговиків, знижками на соціальний хліб скористатися не зміг.

30 січня 2017 року Департамент суспільних комунікацій КМДА визначив ТОВ “Медісум” переможцем тендеру електронної системи публічних закупівель Рrozorro, відповідно до умов якого підрядник зобов'язувався надавати департаменту інформаційно-аналітичні послуги за результатами моніторингу вітчизняних та інших ЗМІ (телеканалів, радіоканалів, друкованих видань, інформагентств, соцмереж, блогів та Інтернет-видань) щодо висвітлення діяльності КМДА та її посадових осіб протягом 2017 року. Ціна пропозиції за результатами аукціону становила 60 тис. гривень, хоча у КМДА спочатку збиралися закупити цю послугу за 180 тис. гривень.

Розпорядженням КМДА від 17 вересня 2019 року  №1641 заступник голови КМДА Марина Хонда з 14 по 20 жовтня разом із начальником відділу організації туристичної діяльності КМДА Мариною Радовою була направлена ​​у відрядження до Сінгапуру з метою представлення туристичного потенціалу Києва та участі у міжнародній туристичній виставці ITB ASIA 2019.

12 грудня 2017 року розпорядженням КМДА №1600 був задоволений запит ГО “Українська демократія” (зареєстрованої у жовтні 2016 року) від 26 вересня 2017 року про проведення суспільної експертизи взаємодії КМДА з громадськістю. За наслідками експертизи ГО “Українська демократія” надало КМДА звіт (експертні пропозиції), у якому рівень взаємодії КМДА з суспільством можна було рахувати вельми низким на фоні помітної кількості звітів за результатами проведення консультацій з громадськістю.

У лютому 2019 року Департамент суспільних комунікацій КМДА випустив тираж нового Довідника з контактними даними депутатських фракцій, комісій Київради, департаментів та управлінь КМДА тощо. При цьому гроші, схоже, були витрачені не дуже ефективно: в адміністрації Віталія Кличка геть-чисто забули у існуванні у міськраді фракції “Об'єднання “Самопоміч”, натомість у вигляді фракції згадали “Київську команду”, за яку кияни не голосували”, – обурилась голова фракції “Самопоміч” у Київраді VIII скликання Наталія Манойленко і поставила вимогу перевипуску згаданого Довідника.

У жовтні 2020 року заступник голови КМДА Марина Хонда під час Глобального Конгресу Медичного Туризму заявила, що Київ може стати одним із помітних гравців на світовому ринку медичного туризму завдяки відносно невисокій вартості лікування та достатньому рівню розвитку медицини в окремих галузях. Через рік на черговому форумі ДКМТ Марина Хонда підтвердила, що медичний та оздоровчий напрямок туризму можуть стати одними з головних для відновлення туристичної галузі Києва, яка втратила майже 75% туристичних потоків та 46% податкових надходжень внаслідок пандемії COVID-19.

27 травня 2021 року Київрада затвердила міську цільову програму “Запобігання та протидію домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі на 2022-2024 роки” (проект рішення від 28.04.2021 року № 08/231-1401). Суб'єктом подання зазначеного документа та доповідачем була заступниця голови КМДА Марина Хонда. Їй одразу довелося пояснювати, чому програму, яка, як передбачалось, працюватиме з 2022 року, потрібно було розглядати як невідкладну, порушуючи регламент Київради.

Два сонячні дні у липні 2023 року Марина Хонда, разом з директором Департаменту соціальної політики Русланом Світлим та іншими колегами провела у відрядженні у Відні (Австрія), де зустрілася із заступником мера Відня із соціальних питань, охорони здоров’я та спорту Пітером Хакером, відвідала пансіонат Simmering та центр денної опіки для людей літнього віку Wiener Gesundheitsverbund, а також Віденський соціальний фонд.

Радники

Розпорядженням від 24 травня 2021 року № 410  Київський міський голова Віталій Кличко призначив своєму заступнику з питань здійснення самоврядних повноважень Марині Хонді радника на громадських засадах з питань ветеранів АТО/ООС та учасників бойових дій – Олексія Пальваля, який раніше очолював 1-й резервний батальйон Нацгвардії.

Доходи, власність

Відповідно до даних “паперових” декларацій, з 2012 року Марині Хонді належали дві квартири у Києві площею 43,4 кв. м та 127,5 кв. м, а також з 2014 року – земельна ділянка 7,5 га (мабуть була вказана сумарна площа кількох ділянок) у Погорільцях Семенівського району Чернігівської області.

З 2011 року Маріні Хонді належав автомобіль Ford Fiesta, випущений того ж року.

У 2014 році сукупний дохід Марини Хонди становив 215,7 тис. гривень: 135,7 тис. грн – заробітна плата, 300 грн – матеріальна допомога та 79,6 тис. грн – спадщина.

Виходячи з офіційних заяв Марини Хонди, основним завданням свого департаменту вона вважала "сприяння реалізації прозорості та відкритості міської влади". Напевно, саме тому, на сайті КМДА до введення обов'язкового електронного декларування була відсутня її декларація про доходи за 2015 рік, як, втім, і декларації решти директорів департаментів міської адміністрації. Крім того, у своїй офіційній біографії вона спочатку приховувала навіть дату та місце народження.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2015 рік (е-декларування НАЗК).

У декларації за 2015 рік було розшифровано інформацію щодо земельних ділянок чиновниці у Погорільцях. З 2014 року їй належали шість ділянок: 48,56 кв. м, 48,51 кв. м, 195,02 кв. м, 52,1 кв. м, 194,08 кв. м та 210,03 кв. м.

Також у декларації з'явилося уточнення: з 2012 року столична квартира площею 43,4 кв. м належала синові Хонди – Вадиму.

Дохід Марини Хонди у 2015 році склав 168 тис. 747 гривень: 162 тис. 896 грн – заробітна плата у Департаменті суспільних комунікацій КМДА, 3 тис. 647 грн – зарплата сумісника в Академії муніципального управління та 2 тис. 204 грн від надання майна в оренду ТОВ "Семенівка Агро".

Наприкінці 2015 року фінансових накопичень у Марини Хонди не було.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2016 рік.

У 2016 році у Марини Хонди з'явився гараж у Києві площею 18,7 кв. м та був проданий автомобіль Ford Fiesta, яким вона володіла з 2011 року.

За підсумками 2016 року Хонда отримала 394 тис. 649 гривень: 272 тис. 103 грн – заробітна плата у Департаменті суспільних комунікацій КМДА, 11 тис. 91 грн – зарплата сумісника в Академії муніципального управління, 1 тис. 455 грн – від надання майна в оренду ТОВ "Семенівка Агро" та 110 тис. грн – від продажу автомобіля.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2017 рік.

За підсумками 2017 року Хонда отримала 502 тис. 595 гривень: 365 тис. 75 грн – заробітна плата у Департаменті суспільних комунікацій КМДА, 1 тис. 625 грн – зарплата сумісника в Академії муніципального управління, 946 грн – від надання майна в оренду ТОВ “Семенівка Агро”, 6 тис. 254 грн – зарплата сумісника у Таврійському національному університеті ім. Вернадського, 755 грн – від надання майна в оренду ТОВ “Українська лляна компанія плюс”, 7 тис. 200 грн – від надання майна в оренду ФГ “Лосьове”, 105 тис. 740 грн – стягнення за рішенням Дніпровського райсуду з гр. Чміль Юрія Володимировича (внаслідок ДТП) та 15 тис. грн – відступлення права вимоги щодо виплати страхового відшкодування від гр. Шияна Дениса Сергійовича.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2018 рік.

У декларації за 2018 рік дані про земельні участки в Погорільцях, якими Хонда володіла з 2014 року, набули нових значень: два по 4851 кв. м (можливо одна ділянка площею 4856 кв. м була зазначена як 4851 кв. м у декларації за 2018 рік помилково, оскільки знов фігурує у подальших деклараціях), 19502 кв. м, 5210 кв. м, 19408 кв. м та 21003 кв. м, що складає 7,4825 га та приблизно відповідає даним, раніше зазначеним у паперових деклараціях. Можна припустити, що в електронних деклараціях за 2015-2017 роки чиновниця вказувала дані в гектарах, хоча показники фіксувались як квадратні метри.

За наслідками 2018 року Марина Хонда отримала 561 тис. 267 гривень: 471 тис. 126 грн – зарплата у Департаменті суспільних комунікацій, 7 тис. 200 грн – від надання майна в оренду ФГ “Лосьове”, 60 тис. 963 грн – зарплата заступника голови КМДА, 1 тис. 415 грн – від надання майна в оренду ТОВ “Українська лляна компанія плюс”, 20 тис. 363 грн – стягнення за рішенням Дніпровського райсуду з гр. Чміль Юрія Володимировича та 200 грн – подарунок у негрошовій формі від профспілки КМДА.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2019 рік.

У 2019 році Марина Хонда отримала 765 тис. 976 гривень: 7 тис. грн – від надання майна в оренду ФГ “Лосьове”, 754 тис. 239 грн – зарплата в КМДА та 4 тис. 737 грн – від надання майна в оренду ТОВ “Українська лляна компанія плюс”.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2020 рік.

У 2020 році Марина Хонда отримала 822 тис. 593 гривні: 10 тис. 343 грн – від надання майна в оренду ФГ “Лосьове”, 807 тис. 722 грн – зарплата в КМДА та 4 тис. 347 грн – від надання майна в оренду ТОВ “Українська лляна компанія плюс”.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2021 рік.

У 2021 році Марина Хонда отримала 790 тис. 519 гривень: 10 тис. 435 грн – від надання майна в оренду ФГ “Лосьове”, 775 тис. 714 грн – зарплата в КМДА та 4 тис. 370 грн – від надання майна в оренду ТОВ “Українська лляна компанія плюс”.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2022 рік.

У 2022 році Марина Хонда отримала 1 млн 16 тис. 688 гривень: 10 тис. 435 грн – від надання майна в оренду ФГ “Лосьове” та 1 млн 6 тис. 253 – зарплата в КМДА.

За весь період електронного декларування Марина Хонда жодних накопичень чи залишків на банківських рахунках (які все ж були зазначені) не вказувала.

За даними аналітичної системи YouControl раніше Марина Хонда була одним із засновників ТОВ “Юридична компанія “Медея” (ЄДРПОУ 35253678), профіль – діяльність у сфері права.

Останнє оновлення: 14.3.2024 року.

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Теги: кгга, виталий кличко, киев, власть, досье, петр пантелеев, биография, николай поворозник, владимир бондаренко, партия регионов, марина хонда, александр попов, хрещатик, дмитрий андриевский, роман лелюк, вечерний киев, марина радова, партия удар, зампредседателя кгга, валерий борисов, татьяна гузенко, доцент, киевподземдорстрой, алексей пальваль, директор департамент общественных коммуникаций, вадим хонда, академия муниципального управления, таврийский университет, юридическая компания медея

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій