четвер, 18 квітня 2024 г.

Нардепы хотят запретить проверки СМИ на период президентской кампании

Нардепы хотят запретить проверки СМИ на период президентской кампании

38 народных депутатов Верховной Рады (ГФС) предлагают запретить Кабинету министров, Государственной фискальной службе (ГФС) и Нацсовету по вопросам радио и телевидения прекратить проверки СМИ на период кампании по выборам президента Украины. Утверждается, что это необходимо для обеспечения свободы слова.

Об этом KV стало известно из проекта постановления ВР №10016 от 7 февраля 2019 года “О необходимых мерах для беспрепятственной работы СМИ в период избирательного процесса выборов Президента Украины в 2019 году”, который зарегистрирован в парламенте.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

В проекте сказано, что для обеспечения свободы слова, плюрализма мнений в СМИ, а также недопущения прекращения их работы на период президентской кампании  следует:

  1. Кабмину принять меры по прекращению проверок СМИ органами исполнительной власти и госучреждениями.

  2. ГФС принять меры по прекращению проверок СМИ.

  3. Национальному комитету по вопросам телевидения и радиовещания принять меры по прекращению проверок телерадиоорганизаций, а также  не применять санкции к телерадиоорганизациям по результатам проверок, проведенных до вступления в силу этого постановления.

Авторы проекта постановления - 38 парламентариев (оппозиционных, внефракционных, внекоалиционных).

Также отметим, вчера в прямом эфире ток-шоу “Право на владу” на телеканале “1+1” кандидаты в президенты Юлия Тимошенко (ВО “Батькивщина”), Анатолий Гриценко (“Гражданская позиция”), Виктор Бондарь (“Возрождение”), Андрей Садовый (“Объединение “Самопомощь”) и Александр Шевченко (“УКРОП”) поставили свои подписи под обращением Национального союза журналистов Украины "О защите свободы слова", декларация призывает кандидатов уважать свободу слова в Украине; не использовать правоохранительные органы для преследования журналистов; ежегодно проводить отчеты органов и уважать законы в сфере свободы слова. На сейчас этот документ подписали 11 из 42 кандидатов в президенты.

Также указанные кандидаты подписали меморандум за честные выборы. К ним пообещал присоединиться кандидат в президенты Владимир Зеленский (“Слуга народа”).

Напомним, первый тур выборов президента Украины состоится 31 марта. Второй тур выборов главы государства пройдет 21 апреля.

Читайте: Аваков пообещал назвать фамилии кандидатов в президенты, которые используют грязные схемы (видео)

Фото: Интерфакс-Украина

KиевVласть

Алексей Алтынов

Теги: новости киева, новости украины, верховная рада, выборы президента украины, сми, постановление

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.