субота, 20 квітня 2024 г.

В КМДА пройшли депутатські псевдослухання

В КМДА пройшли депутатські псевдослухання

Сьогодні у Колонній залі КМДА вперше за 10 років пройшли депутатські слухання. На перший погляд, все доволі серйозно – у порядку денному відображені питання, що стосуються нагальних проблем життя киян: створення районних рад, Антикорупційна програма КМР, дотримання містобудівного та земельного законодавства. Проте проглянувши в Регламент КМР в останній редакції рішення №351/351 від 12.11.2014 р., можемо переконатися що це була не більше ніж чергова профанація в ім’я рейтингів самодискредитованої “УДАР-Солідарності”.

Зокрема, у пункті 10 статті 30 зазначається: “Депутатські слухання є правомочними незалежно від кількості депутатів Київради, що беруть у них участь. Для участі в депутатських слуханнях депутати Київради реєструються. Під час проведення депутатських слухань присутні депутати Київради не голосують і не приймають рішення”. Не голосують, не приймають рішення, але згідно 11 пункту отримують… електронні картки для голосування. Цікаво, куди ці уявні картки депутати вставляли б у Колонній залі?

Як уточнив KV Віталій Кличко, депутатські слухання проводилися задля контакту з громадою аби вкотре показати наскільки КМР відкрита для киян.

Проте жителі столиці та громадські активісти були дещо іншої думки. “Незрозуміло яка мета цих слухань. Можливо, їх краще було б назвати монологами депутатів – тоді це відповідало б дійсності. Не бачу сенсу проведення наступних депутатських слухань – це пуста, безрезультатна витрата часу”, - зазначив голова ГО “Звіринецький сквер” Євген Лєбєдєв.

Варто зазначити, що кожен виступ Віталія Кличка намагалися зірвати представники громади, які вимагали припинити незаконну забудову Києва. За словами Анатолія Шаповала, активіста, який бореться проти незаконної забудови Микільської Слобідки, сьогоднішні слухання більше схожі на піар або спосіб реанімувати репутацію Кличка та його команди. “Ще Ленін казав: “Якщо ви хочете поховати проблему – створіть комісію”, у даному випадку – провели депутатські слухання” - поділився враженнями активіст.

Як виявилося, депутати у зручний для себе спосіб скористалися п. 10 статті 30 Регламенту – через годину більшість з них почали розходитися, що здивувало юриста-правозахисника, голову ГО “Кияни об’єднуємось”, Олександра Дядюка: “Ідея непогана, адже сюди пускають простих киян. Як юрист, я не хочу наперед когось звинувачувати, але маю великі сумніви з приводу того що буде якийсь результат. Зайшовши у залу, я побачив близько 10 депутатів, що свідчить про їх відношення до депутатських слухань і дає усі підстави вважати що сьогоднішнє дійство виллється в чергову піар-акцію”.    

KV попросила прокоментувати ситуацію депутата ВР Ігоря Луценка: “Як можна проводити депутатські слухання без депутатів? Хоча і так зрозуміло, що такий захід як слухання ні до яких чітких результатів не приводить”, - зазначив нардеп.

Питання постає саме собою – для кого проводилися сьогоднішні слухання, якщо громада та її вимога припинити беззаконня були вкотре проігноровані? Нахабний, цинічний самопіар на цей раз жалюгідно прикривали кричущими проблемами життя киян, на яких заробляють гроші окремі касти нашого суспільства, у тому числі й “УДАРна”. Скільки можна вести катавасію навколо незаконних забудов, створюючи робочі групи, комісії, якщо для вирішення проблеми необхідна лише політична воля, або, як показує досвід з “Осокорками” - поранені люди?

З кожним мітингом, з кожним новим гаслом на плакаті, кияни кричать своїм депутатам що з них достатньо обіцянок, вистав і популізму. Вони хочуть реальних дій. Не слухань, а дій.

Марина Гончарук, громадський активіст, спеціально для КиевВласти

Теги: кличко, удар, осокорки, застройщики, луценко, пиар, депутатские слушания

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.