вторник, 18 июня 2019 г.

Шкільний буллінг: проблеми та шляхи вирішення

Шкільний буллінг: проблеми та шляхи вирішення

В останні роки жорстокі стосунки між дітьми в навчальних закладах набувають усе більш викривлених форм. Ця проблема широко висвітлюється в медіа та вирішується на вищому рівні. Згадаймо хоча б відомий серіал “Школа” на телеканалі “1+1” чи виступ Ніка Вуйчича в Київському Палаці дітей та юнацтва на тему буллінгу в школі. Це соціальна проблема всього світу протягом останніх 100 років, однак вона ще й досі досконало не вивчена.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

В Американському домі відбулася дискусія на тему: “ Як подолати буллінг у школах”. На заході були присутні вчителі, батьки школярів і студентів, активна молодь, які ділилися своїми історіями, щоб отримати консультацію від професіоналів.

У дискусії взяли участь: голова громадської організації “Студена” та тренер з питань протидії всім формам дискримінації і ксенофобії у проекті ГО “Донбас СОС” Анастасія Мельниченко, старший інспектор з особливих доручень відділу зв`язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Києві Галина Корнієнко, координатор гарячої лінії ГО “Донбас СОС” Юлія Берсименко та менеджер проекту з протидії ксенофобії серед учнів ПТУ Віолета Артемчук.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

За результатами дослідження від UNICEF 67% дітей у школах потерпають від цькування. “У кожному класі завжди була дитина, яка чимось відрізнялася від інших”, - почала свою розповідь Анастасія Мельниченко, яка поділилася своєю болючою історією дитинства.

Жінка розповіла, що вона тривалий час була об’єктом буллінгу і тому зараз хоче докласти максимум зусиль, щоб якомога менше дітей страждали від шкільних знущань.

Активісти ГО “Студена” презентували варіант вирішення питання цькування в школах, а також оприлюднили результати опитування вчителів щодо дискримінації та розповіли про основні труднощі у боротьбі з нею. Представники Студена” опитали понад 1400 вчителів з теми дискримінації у школі та додатково понад 300 вчителів з проблеми буллінгу школярів.

Учасники дискусії проаналізували отримані результати щодо основних причин знущання над дітьми у школах, спроби протидії неприйняття у шкільному середовищі та причинах можливих невдач у подоланні цькування над учнями. Головна думка, яку експерти намагалися донести слухачам: “Інакшість — це не погано”.

“У буллінгу беруть участь геть усі: жертва, агресор і спостерігачі”, - зазначила Галина Корнієнко і наголосила, що багато чого залежить від вчителя, який має допомагати дітям у вирішенні таких проблем.

Читайте: Безпечна школа: як знаходити друзів та як їх втримати

Юлія Берсименко ознайомила учасників заходу зі спільною програмою Нацполіції та Міністерства освіти й науки “Шкільний офіцер поліції”. Ця програма наразі працює в Києві, Львові, Івано-Франківську, Одесі й має на меті, серед інших завдань, вирішення проблеми буллінгу в школах. Планується, що за кожною школою має бути закріплений офіцер поліції, який допомагає молодіжному середовищі.

“Ми проводимо роботу окремо з батьками, вчителями та дітьми. І вже є реальні результати нашої роботи”, - каже Юлія Берсименко.

Втім, в Києві на 526 шкіл працюють всього 16 шкільних поліцейських - по 2 на кожен район міста. Чи багато ж вони можуть попередити?

У січні 2018 року активісти почали роботу над онлайн-курсом для вчителів молодших класів “Недискримінаційний підхід у навчанні”, який презентують громадськості вже влітку. Однак, виявлена безрадісна статистика цькувань у школі змусила їх говорити окремо про буллінг, як про проблему, яка потребує нагального рішення.

Тож вирішено запустити краундфаундингову кампанію на створення безкоштовного практичного модуля курсу для освітян та батьків з виявлення конфліктів, ефективного реагування на випадки знущань та попередження психологічного та фізичного насильства серед школярів.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

Фото: ЖЖ Ser Hugo

KиевVласть

Таїсія Довгань

Теги: школа, помощь, дискриминация, буллинг, травля, детский коллектив

вторник, 18 июня 2019 г.
20:45
Завтра, 19 июня, до конца месяца ограничат движение на пересечении проспекта Палладина и бульвара Вернадского
20:24
За две недели велопатрульные Киева обработали более 400 вызовов
20:05
ТРЦ Gulliver вместе с TPG дарит 4 поездки на двоих в Испанию, Кипр, на Крит и в Грецию
19:44
Суд взыскал с госпредприятия в пользу НБУ более 108 млн гривен по кредитной задолженности
19:23
На прошлой неделе столичные патрульные обработали более 11 тысяч вызовов
19:04
В центре Киева два автомобиля провалились под асфальт (фото)
18:43
Экс-депутат Ирпенского горсовета проиграл апелляцию по восстановлению мандата
18:26
В Деснянском районе Киева проведут плановую промывку сетей водоснабжения (адреса)
18:06
В Киеве часть проспекта Победы “почистили” от рекламных бигбордов (фото)
17:45
На прошлой неделе в рамках проекта “Врач в вашем доме” обследовались более 1372 киевлян (график обследований)
17:25
ТРЦ Gulliver разыгрывает пригласительные на ужин-дегустацию в Mr. ZUMA
17:04
Жители Барышевской ОТО грозятся перекрывать дороги из-за разбитого путепровода
16:44
До конца недели в Киеве сохранится чрезвычайная пожарная опасность
16:27
Курсантам Военного института КНУ им. Шевченко отказывают в льготном проезде в метро
16:04
Предполагаемый водитель автомобиля на “мосту Кличко” ранее был лишен прав за пьяную езду, - патрульная полиция Киева
15:46
С 2014 года в Киеве появилось более 200 новых топонимов
Календарь событий