четвер, 28 березня 2024 г.

Проєкт “Децентралізація”: Узинська ОТГ шукає 65 млн гривень на будівництво очисних споруд

Проєкт “Децентралізація”: Узинська ОТГ шукає 65 млн гривень на будівництво очисних споруд

У жовтні Узинська ОТГ розширилася за рахунок трьох сільрад, збільшивши свій бюджет розвитку.  Незважаючи на це, громада має вирішити низку проблемних питань з благоустрою та модернізації. А ще – активізувати розвиток фермерського господарства, зеленого туризму й альтернативної енергетики. Питанням №1 для ОТГ є будівництво дороговартісних очисних споруд. 

Як стало відомо KV, 26 грудня 2018 року Узинська ОТГ затвердила стратегію розвитку громади на період до 2025 року. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

У коментарі KV голова Узинської ОТГ Віталій Гринчук, зауважив, що територія розширилися і після організаційних та установчих процесів, громада приступить до внесення змін до затвердженої Стратегії. 

"У Стратегію розвитку будуть вноситься зміни, ми маємо включити у документи території, які доєдналися до нас у жовтні. Ці процеси ми ще не розпочинали. Ще маємо провести першу установчу сесію. Робота над Стратегією тривала впродовж року: формували, брали до уваги громадську думку, проводили обговорення, одержували пропозиції, які згодом узагальнювали. Тому цей процес досить тривалий за проміжком часу. Всі території громади, і ті що приєдналися, досить перспективні. Потенційну можливість розвитку і залучення інвестицій, наповнення місцевого бюджету має кожна територія. Найголовніше, щоб те, що ми прописуємо у Стратегії, планомірно виконувалося. Кожна територія має право на розвиток. Громада виграє саме у тому, що ми єдині у бажаннях розвивати ОТГ", – розповів він.

За словами голови громади, в основному мешканців турбували питання функціонування житлово-комунального господарства, освітлення населених пунктів, будівництво та капітальне будівництво доріг комунальної власності. До основних питань можна віднести і ті, що стосуються загальнодержавного рівня. Це – належне функціонування поштових відділень, які закрила "Укрпошта", розвиток освітньої інфраструктури, спортивної бази, об’єктів для дитячого дозвілля. Це і матеріально-технічне зміцнення освітянських закладів.

Великі плани

Відповідно до плану Стратегії, громаді вже вдалося реалізувати в деяких населених пунктах, Тарасівка, відділок Воровського, на 100% вуличне освітлення, практично на 80% забезпечили освітленням села Сухоліси, Чепиліївка. Практично у більшості населених пунктах виконані і капітальні ремонти доріг за рахунок всіх джерел фінансування (державний, обласний та місцевий бюджети). Реалізовано вже багато і ми постійно звітуємо про виконану роботу перед громадою. Для цього громада має власний інформаційний бюлетень.

"Для громади глобальним питанням, яке необхідно вирішити найближчим часом у першу чергу, є будівництво очисних споруд для міста Узин. Цей проєкт є дороговартісним. Проєкт вже замовлений і його робоча частина вже виконана. Наразі підбивається кошторис і здійснюється експертиза проєкту. Загальна вартість об’єкту сягає понад 65 млн гривень. Після експертизи проєкт має пройти ще декілька інстанцій. Будемо просити у Мінрегіонбуду фінансової підтримки, адже це велика сума є для ОТГ непідйомною. Тому це перша і основна проблема ОТГ наразі", – зауважив він.

Також він додав, що у планах є відновлення свердловин для належного функціонування водоканалу. А також для майбутнього використання водних потужностей для залучення таких інвестиційних проєктів харчової та переробної промисловості. 

"Території, які доєдналися, насамперед, потребують ремонту вуличного освітлення, крім Розалівки та Людвинівки, які вже забезпеченні практично освітленням. А ось такі населені пункти як Острійки, Блощинці та Макіївка потребують освітлення вулиць. Це, звичайно, і капітальний ремонт доріг комунальної власності. Якщо говорити про Острійки – капітальний ремонт приміщення і особливо фасаду шкільного закладу. Також це і капітальний ремонт будинку культури у Блощинцях, сьогодні це дуже проблематичне питання. 

Так, згідно із Стратегією понад 30% протяжності водопроводів перебувають в аварійному стані. Централізованим водовідведенням користується менше 2% сільських поселень, а в аварійному та зношеному стані перебувають майже 40% загальної протяжності каналізаційних мереж. Навчальні заклади потребують реконструкції освітлення, ремонтів туалетів, модернізації системи опалення, утеплення, садочки – ремонтів харчоблоків тощо. Малоантонівська філія опорного закладу освіти загалом потребує капітального ремонту.

Окрім благоустрою громади та модернізації навчальних, культурних та медичних закладів, із стратегічних цілей громада вбачає стимулювання економічного розвитку ОТГ з допомогою залучення інвестицій та розвиток малого та середнього бізнесу, фермерських господарств. А також розвиток зеленого туризму та впровадження енергоефективних і енергозберігаючих технологій (переобладнання або заміна газових котлів, залучення сонячних та вітро-генераторів. Називають і створення системи безпеки та бізнес-ХАБу, промислової ділянки для виробничих компаній та авіаційного центру.

Загалом план реалізації стратегії складається з 44 технічних завдань. 

Економічна складова

"Громада активно співпрацює з обласними депутатами, народними депутатами, намагається залучати в проєкти обласні та державні бюджети, надавати пропозиції. У минулі роки за рахунок програм соціально-економічного розвитку громаді вдавалося реалізовувати певні об’єкти з капітального ремонту доріг за державні кошти", – запевнив Гринчук.

На території ОТГ найбільше землі зосереджено в руках приватних компаній: ПОП "Агрофірма Узинська", ТОВ "Агро-Лідер-Україна", ПСП "Агрофірма "Світанок", ТОВ "Агрокомплекс "Узин", ТОВ "Узин-Агроінвест", ТОВ "Олійникова Слобода", ТОВ "Михайлівське", ТОВ "Василівське".

Найбільше суб’єктів господарської діяльності задіяно у сфері торгівлі – 454, сільське господарство, мисливство та лісове господарство налічує 50 суб`єктів, промисловість – 24.

Так, найбільшими платниками податків на території є "Узинський цукровий комбінат", ТОВ "Візит" (м’ясна продукція, Словаччини),  ТОВ " ФУДПРОД", а найбільшими роботодавцями у громаді ТОВ "Антонівський м’ясокомбінат", "Укрпродакорд", "Агро-Лідер-Україна", 

У 2017 році середня заробітна плата становила в ОТГ 5 417 гривень. Найбільшу зарплатню одержували освітяни – 8400 тис. гривень та фінансові працівники  – 7 тис. гривень. 

Загалом у 2018 році бюджет громади мав сягати понад 52 млн гривень. Найбільше коштів громада одержує за рахунок надходжень від плати за землю та акцизного збору.


Точка зору

Голова Білоцерківської райради Володимир Шевченко:

На мою думку, Узинська громада лише виграла від приєднання до неї ще трьох сільрад: Макіївської, Острійськівської та Розаліївської. 

Це досить самостійні території, де діє значна кількість сільгосппідприємств. У Блощинцях є і меблеве та хлібопекарське виробництва. В ідеалі для ОТГ було би ще, як прибутковий варіант, запустити грузовий авіаційний термінал (аеродром) на базі Узина. Свого часу були розмови, щоб зробити в Узині центральний державний грузовий аеропорт, перенісши його із Борисполя. Адже можливості місцевого військового аеродрому для цього предостатньо. Територія розвиває зелений туризм. На мою думку, за період існування ОТГ, на території з 2018 року відбулося багато позитивних змін. Сільські голови продовжують працювати вже старостами – нікого не звільняли. Свого часу мешканці жалілися на викиди на території Цукрового заводу, але цю проблему ОТГ також вирішила з допомогою німецьких інвестицій.

Дорожня карта ОТГ

Узинська ОТГ була сформована 24 грудня 2017 року. Тоді навколо адмінцентра міста Узин об’єдналося вісім сільрад: Узинська, Василівська, Іванівська, Йосипівська, Малоантонівська, Михайлівська, Олійниково-Слобідська, Сухоліська, Тарасівська. На місцевих виборах 2020 до ОТГ доєдналися ще три території – Макіївська, Острійськівська та Розаліївська. 

Загалом ОТГ складається із 19 сіл та одного міста. ОТГ охоплює площу в 408.9  кв. км з населенням в 20 406 осіб. З них міського – 11998 осіб, сільського – 8408 осіб. Найбільший за площею населений пункт – це Узин з 80 кв.км, найменший – Олійниково-Слобідський – 14,929 кв.км. Найбільша частка населення громади є працездатним і складає 48,35%.

На нещодавніх виборах до ради ОТГ пройшло 26 депутатів. Серед політичних сил представлені партії ВО "Батьківщина", яка одержала 7 мандатів, "Слуга народу" – 6,  "ЗА Майбутнє" – 5, “Європейська Солідарність” та  ОПЗЖ вибороли по 3 мандати, ВО “Свобода” – 2. 

Читайте: Вони пройшли: список депутатів Узинської міської ради на місцевих виборах 2020

Узинська ОТГ має велику розгалужену мережу транспортних напрямків. В ОТГ функціонує 153 магазинів та торговельних павільйонів, 18 підприємств ресторанного господарства та Узинський ринок Київської регіонспоживспілки, супермаркети "Фора" та "АТБ-маркет" (Узин).

Мережа закладів освіти та культури нараховує 13 закладів освіти (4 – школи, 6 – НВК, 3 – ДНЗ0, 10 закладів культури та "Центр розвитку дітей та молоді", Центр фізичної культури і спорту ім. П.Р. Поповича, 14 бібліотек, кінотеатр "Зоря".

У медсфері – Узинська районна лікарня на 45 стаціонарних ліжок, поліклінічне відділення ЦРЛ, на первинному рівні – 2 амбулаторії ЗПСМ та 11 ФАПів, пункт невідкладної медичної допомоги у складі Узинської районної лікарні та Узинська підстанція Білоцерківської станції екстреної медичної допомоги. Працює Центр соціально-психологічної реабілітації дітей. 

Читайте:

Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться

Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести

Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы

Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе

Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета

Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу

Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов

Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине

Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект "Децентрализация". Узинской терробщине придется поработать над развитием

Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине

Проект “Децентрализация”: Гостомельская ОТО пойдет на выборы только в составе Киево-Святошинского района

Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться

Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА

Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района

Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов

Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения

Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы

“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться

Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году

Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины

Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно

Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали

Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской

Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром

“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села

Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения

Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА

Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново

Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время

Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы

Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины

Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина

Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета

Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину

Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте

Проект “Децентрализация”: Скандальная Бучанская ОТО первой на Киевщине воспользовалась законом о присоединении

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины

Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы

Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села

Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину

Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам

Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат

Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет

Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА

Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы

Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение

Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины

Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню

Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА

Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета

Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год

Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву

Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО 

Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц

Проект “Децентрализация”: сельсоветы Белоцерковщины просят Киевоблсовет ускорить их присоединение к городу

Проект “Децентрализация”: Гройсмана просят разобраться с объединением территориальных общин на Згуровщине

Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины

Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина

Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО 

Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община

Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы

Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА

Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением 

Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины

Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода

Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Фастовского района надеются успеть добровольно объединиться в Кожанскую ОТО

Проект “Децентрализация”:  теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции 

Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново 

Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины

Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Проект “Децентрализация”: Гоголевская община продолжит объединение после утверждения перспективного плана

Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года

Проект “Децентрализация”: Козинскую общину Обуховского района могут исключить из перспективного плана

Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин

Проект “Децентрализация”: Островская община просит президента Зеленского разобраться с решениями КОГА

Проект “Децентрализация”: села потенциальной Боровской ОТО может переманить новоявленная Мотовиловская община

Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света

Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины

Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю

Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой

Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов

Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел

Проект “Децентрализация”: села на Васильковщине, рассорившиеся из-за реформы, могут объединить насильно

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА дала сельсоветам последний шанс добровольно присоединиться к ОТО

Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин

Проект “Децентрализация”: общины Киево-Святошинского района требуют от КОГА пересмотреть состав и количество местных общин

Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины

Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО 

Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин

Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин

Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план

Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Проєкт “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об'єднання з Вишневим та столицею

Проєкт “Децентралізація”: села Переяслав-Хмельницького району відстоюють потенційну Гайшинську громаду

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році

Проєкт “Децентралізація”: Київщина увійшла в ТОП-5 областей-аутсайдерів за рейтингом формування спроможних громад

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад

Проєкт “Децентралізація”: сільради Київщини знову відмовляються об’єднуватися із містянами в одну громаду

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО

Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Проєкт “Децентралізація”: Київщина виступила за ліквідацію районних рад 

Проєкт “Децентралізація”: села Києво-Святошинського району погрожують перекривати дороги у разі насильницького об'єднання 

Проєкт “Децентралізація”: одиниці тергромад Київщини потрапили в рейтинг потужних ОТГ України 

Проєкт “Децентралізація”: секвестр бюджету залишить ОТГ без засобів для існування та боротьби з епідемією

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини озброюються засобами захисту та ведуть профілактичну боротьбу з коронавірусом 

Проєкт “Децентралізація”: Ірпінь та Бородянка поборються за звання райцентру субрегіонального рівня

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини нажахані перспективою укрупнення та централізації повноважень

Проєкт “Децентралізація”: громади Фастівського району виступили проти примусового об’єднання

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська громада планує розширюватися за рахунок суміжних сіл

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін схвалив ще 45 ОТГ Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Вишгород зазіхнув на звання центру Приірпіння

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін змінив конфігурації п’яти громад Києво-Святошинського району

Проєкт “Децентралізація”: Урядовий проєкт укрупнення районів обурив Київщину (опитування)

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини позбавлять фінансової залежності від районних рад

Проєкт “Децентралізація”: громадам Київщини дозволили змінювати цільове призначення землі та затверджувати містобудівну документацію

Проєкт “Децентралізація”: села Київщини боронитимуть право на добровільне об’єднання в суді

Проєкт “Децентралізація”: Мінгромад обіцяє ОТГ поповнення бюджетів за рахунок ПДФО 

Проєкт “Децентралізація”: асоціаціям Київщини не вдалось відстояти “мажоритарку” для сіл

Проєкт “Децентралізація”: На Київщині через недобровільність об’єднання знову судяться Боярка і Забір’я

Проєкт “Децентралізація”: Миронівська ОТГ планує заробляти на природі та інвестиціях

Проєкт “Децентралізація”: Студениківська ОТГ збагатиться за рахунок банку землі та “Ниви Переяславщини” 

Проєкт “Децентралізація”: Фурсівській ОТГ не вистачає коштів на розвиток громади 

Проєкт “Децентралізація”: Бородянська ОТГ розвиватиметься за рахунок донорів

Проєкт “Децентралізація”: Ржищівська ОТГ для одержання прибутків задіє водний та освітньо-туристичний потенціал 

Проєкт “Децентралізація”: Баришівка мітить у п'ятірку найбагатших громад Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Пісківська ОТГ хоче стати популярним курортом Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська ОТГ спрямує на свій розвиток понад півмільярда гривень до 2030 року

Проєкт “Децентралізація”: Бучанська ОТГ направить мільйони на розбудову комфортної інфраструктури

Проєкт “Децентралізація”: Великодимерська ОТГ проведе інвентаризацію землі

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини взялися ділити ОТГ на округи та обирати старост 

Фото: колаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, новини київщини, новини київської області, кога, медицина, власть киевщина, образование, экология, децентрализация, проект децентрализация, туризм, Экономика, децентралізація, влада київщина, узин, виталий гринчук, проект децентралізація, узинская ото, стратегия развития отг, стратегія розвитку громади

четвер, 28 березня 2024 г.
18:06
Донори крові з Києва - у топі серед команд DonorUA for Teams
17:46
Новий міжнародний залізничний маршрут з Києва до Кошице планують запустити вже цього року
17:21
“Українська команда” передала батальйону “Свобода” велику партію дронів-літаків, – Палатний
17:03
Український гідрометцентр попередив про небезпечні метеорологічні явища на Київщині
16:46
Ювенальні прокурори зафіксували загибель 537 дітей внаслідок збройної агресії рф
16:26
У президентській резиденції на Липській вирішили відремонтувати каналізацію
16:06
Зеленський представив нового голову Служби зовнішньої розвідки
15:46
Для Голосіївського району столиці збираються накупити цибулин тюльпанів та нарцисів на 1,4 млн гривень
15:24
У Києві вручили нагороди переможцям конкурсу стартапів ProIT Startup Toloka
15:15
На Харківщині під черговим обстрілом рф загинула щонайменше одна людина, є поранені
15:05
На Київщині без електропостачання наразі 300 точок обліку, – Міненерго
14:45
СБУ затримала високопосадовця Київської ОВА, який збирався шпигувати на користь рф
14:24
В “Інтергал-Буд” діють 2% знижки для військових та медиків на купівлю житла
14:06
Освітяни Козина замовили сухофрукти у ФОПа дорожче, ніж ринку
13:45
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
13:25
Перший рейс здійснив поїзд Прага — Чоп
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
26 березня 2024 г. 09:00
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
В Таценках на Обухівщині – скандал навколо підприємства, що планує займатися розливом мастил та оливи. Місцеві жителі вказують, що на земельній ділянці, де будуються виробничі потужності підприємства, розташована свердловина питної води, а поряд — житлова забудова і бювети. На думку мешканців, така наближеність створює ризик забруднення хімією навколишніх джерел. Люди налякані не тільки екологічними ризиками, а й воєнними: росіяни вже неодноразово доводили свій інтерес до підприємств нафтової галузі. Заручившись підтримкою місцевої влади, активісти дійшли аж до Міністерства екології. Однак, підприємство й досі продовжує здійснювати свою роботу. Чого прагнуть мешканці, чи дійсно підприємство загрожує екології села та як у ситуацію планують втручатись владні органи, – дізнавалася КВ.