четвер, 18 квітня 2024 г.

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини взялися ділити ОТГ на округи та обирати старост

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини взялися ділити ОТГ на округи та обирати старост

На Київщині сформовано 69 об’єднаних громад. Надалі обов’язок ОТГ -  запустити інститут старост, як представницького органу інтересів жителів старостинських округів. Старост обиратимуть радою, а не на прямих виборах, за поданням голови. Хоч і обіцяють їм широкі повноваження, та тут думки на місцях розділилися. Одні занепокоєні, що через відміну виборчого права старости підпадуть під політичний вплив депутатів. Інші прогнозують неминучі конфлікти між старостами і головами рад. Решта впевнені: вирішити ситуацію зможе лише залучення громадськості до цих процесів. Проблемні питання утворення старостинських округів та призначення старост вивчала KV.

Як стало відомо KV, наступним етапом децентралізації має стати питання про утворення старостинських округів, затвердження внесених головою громади кандидатур на посади старост, а також затвердження Положення про старосту, яке має визначати порядок організації його роботи.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Староста – нова посадова особа місцевого самоврядування, нова інституція, створена для того, щоб інтереси всіх жителів сіл в ОТГ були представлені належним чином.

Староста – член виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради за посадою і працює на постійній основі. Староста є відповідальний і підзвітний раді та підконтрольний сільському, селищному, міському голові. Староста не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед радою, а на вимогу не менш як третини депутатів – у визначений радою термін. Діяльність старости фінансується за рахунок бюджету об’єднаної тергромади.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

У законі про місцеве самоврядування статтею 54 передбачені і повноваження старости:

  • Представляє інтереси жителів відповідного села, селища у виконавчих органах сільської, селищної, міської ради;

  • бере участь у пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради та засіданнях її постійних комісій;

  • має право на гарантований виступ на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради, засіданнях її постійних комісій з питань, що стосуються інтересів жителів відповідного села, селища;

  • сприяє жителям відповідного села, селища у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування;

  • бере участь в організації виконання рішень сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету, розпоряджень сільського, селищного, міського голови на території відповідного старостинського округу та у здійсненні контролю за їх виконанням;

  • бере участь у підготовці проєкту місцевого бюджету в частині фінансування програм, що реалізуються на території відповідного старостинського округу;

  • вносить пропозиції до виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради з питань діяльності на території відповідного старостинського округу виконавчих органів сільської, селищної, міської ради, підприємств, установ, організацій комунальної власності та їх посадових осіб;

  • бере участь у підготовці проєктів рішень сільської, селищної, міської ради, що стосуються майна територіальної громади, розташованого на території відповідного старостинського округу;

  • бере участь у здійсненні контролю за використанням об’єктів комунальної власності, розташованих на території відповідного старостинського округу;

  • бере участь у здійсненні контролю за станом благоустрою відповідного села, селища та інформує сільського, селищного, міського голову, виконавчі органи сільської, селищної, міської ради про його результати;

  • отримує від виконавчих органів сільської, селищної, міської ради, підприємств, установ, організацій комунальної власності та їх посадових осіб інформацію, документи і матеріали, необхідні для здійснення наданих йому повноважень;

  • сприяє утворенню та діяльності органів самоорганізації населення, організації та проведенню загальних зборів, громадських слухань та інших форм безпосередньої участі громадян у вирішенні питань місцевого значення у відповідному селі, селищі;

  • здійснює інші повноваження, визначені цим та іншими законами.

Та на рівні місцевого самоврядування виникло багато протиріч щодо утворення старостинських округів після того, як було вирішено, що староста буде затверджуватися сільською, селищною, міською радою на строк її повноважень за пропозицією відповідного голови, а не обиратиметься на прямих виборах.

На думку громадськості – це порушення принципів демократії. Адже староста, як представник інтересів всіх мешканців, має ними й обиратися. А таким чином, у населення  забрали останній важіль впливу на владу на території ОТГ. Крім того, депутати матимуть вплив на роботу старост. Можливі й конфлікти між головою ОТГ та старостами через повноваження.

Незрозуміло і як обиратимуться старости, чи матимуть вони кваліфіковані умови і чи будуть проходити конкурсний відбір. І як цей процес можна зробити більш прозорим, щоб забезпечити захист інтересів мешканців громади. 

Крім того, сьогодні деякі законодавчі норми щодо утворення старостинських округів та призначення старост досі не врегульовані.

"Проведений аналіз чинної редакції Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” (далі – Закон №280/97-ВР) засвідчив наявність у ньому норм, які вже не можуть застосовуватися, а також відсутність норм, які є вкрай необхідними для прийняття новообраними сільськими, селищними, міськими радами на перших своїх сесіях усіх необхідних рішень, що стосуються старост та старостинських округів. Іншими словами, ми маємо ситуацію, яку до врегулювання на законодавчому рівні потрібно буде вирішувати за допомогою виключно чинних норм Закону №280/97-ВР", – йдеться на сайті "Децентралізація" у публікації експерта з питань діяльності старост та співробітництва територіальних громад Олександра Врублевського.

Правові прогалини, як повноваження старост, за словами керівника Офісу реформ в Київській області Володимира Удовиченка, нині регулюються лише законом про місцеве самоврядування і кодексом законів про працю. І саме зараз є дуже важливим прийняття закону № 3651-д. Адже саме цей закон врегульовує відносини між громадою і органами державного управління, РДА, районими радами, а також щодо передачі майна з району до власності громад. Без цього закону, за його словами, сьогодні практично неможливо і проведення першої сесії. Тож дуже важливо, щоб закон прийняли вже найближчим часом.

"Також, у першу чергу, необхідно прийняти зміни до Конституції щодо децентралізації державного управління. Реформа відбулася. Але дуже похабно відмінили виборність старости, так не має відбуватися в державі, коли реформа вже в дії. П’ять років ми агітували населення і запевняли у збереженості права обирати старосту. І тепер це право забрали – це нецивілізовано та не дозволено в жодній країні світу. Ми б пережии б всі неузгодженості, натомість населення одержало б свого обраного старосту, який мав би вагу. Старости – це не лише представники від населеного пункту, і якщо вони обрані, то мають зовсім інший рівень захисту і можливості. Нині старости затверджуватимуться, відповідно до ст. 54-1 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні", а не обираються прямим голосуванням. Голова виносить пропозицію і рада голосує", – розповів він. 

На його думку, голова ОТГ повинен взяти тайм-аут щодо призначення старост. Можливо, тимчасово виконуючим обов’язки старост наділити саме сільського голову. 

"Голова громади маєі вивчати ситуацію: провести опитування, залучити громадські організації, щоб одержати об'єктивну оцінку і пропонувати визначеного лідера до призначення старостою. Староста автоматично входитиме до складу виконкому, він матиме вагу, але буде залежним від комісії, депутатів, політичних фракцій. Повноваження сільських голів завершуються вже у день проведення першої сесії. Звісно, що виникатимуть ще питання щодо оплати, компенсацій. Бюджети сільрад діятимуть ще до кінця року, а новообрана рада буде формувати наступний бюджет. Звичайно, можливі і конфлікти щодо повноважень між головою ОТГ та старостами, хоча практика демонструє: де не має боротьби за владу, ОТГ працюють на високому рівні", – додав він. 

З тим, що багато суперечливих питань у цих процесах вирішить саме прийняття у другому читанні законопроєкту № 3651-д, погоджується і заступник виконавчого директора Всеукраїнської асоціації ОТГ Тарас Добрівський. За його словами, найближчим часом мають прийняти низку законів, які внормують роботу вже діючих старостинських округів у громадах, які були створені раніше та решту важливих процесів. 

"Ця процедура обрання старост, на мою думку, є правильною. Тому що, якщо голову обирають, то він повинен як виконавча гілка влади, призначати старост за погодженням депутатів. Інша справа, що депутати мають бути представлені в раді, відповідно до пропорційної кількості населення, а не політичними партіями. Депутати мають обиратися мажоритарно, а старости призначатися радами. Тому що можемо мати прецедент: деякі ОТГ мають у складі до 40 сіл і різні політичні партії, а представники партій несамостійні у прийнятті рішень. Є таке поняття як імперативний мандат, відкликання. Політсилам може не сподобатися голова ОТГ і це буде впливати на якість роботи команди, яка буде обрана. Саме голова має сформувати виконавчу гілку влади за участі ради, громадськості, зробити це прозоро та публічно, й обрати старост. І саме голова ОТГ буде нести персональну відповідальність за роботу старост на період його обрання. 

За його словами, моделі обрання старост (певний фах, досвід, освіта) ще розробляється. 

"Думаю, що досвідчені управлінці проведуть прозорі конкурси, переглянуть низку кандидатур, які пройдуть певні співбесіди в раді. Це не передбачено, але в демократичному суспільстві розумний управлінець запитає спочатку думку у населення і лише потім прийме рішення. Щодо повноважень старост, то територіальна наближеність має бути присутньою, адже є ОТГ з різною кількістю сіл, які територіально віддалені. Реформа впроваджується, не всі закони досконалі і вони будуть постійно коригуватися та відпрацьовуватися. Процес децентралізації вже не зупинити. І тому найближчі півроку асоціації, громади повинні висловлювати думку щодо роботи того чи іншого закону. Головним пріоритетом має бути покращення якості життя жителів в ОТГ", – резюмував він.

Точка зору

Голова Броварської райради Сергій Гришко:

На мою думку, якщо сільський голова справно виконував свою роботу, то чому б його не залишити виконувати обов’язки старости. Він знайомий з цією роботою. А якщо він не справлятиметься з обов’язками, право призначати старосту надає можливість і звільнити його з посади у будь-який момент. Я не прихильник запровадженої виборчої системи. Я за те, щоб саме місцеві одержували делеговане право від своїх виборців і представляли інтереси у громаді. Можна спростити систему і зробити опитування серед населення, чи підтримують вони того чи іншого представника у старости. У виконавчу владу не повинні потрапляти випадкові особистостості, майбутній староста має мати відповідний досвід роботи. До кінця року, думаю, всі законодавчі негаразди, які ще присутні, будуть синхронізовані. Щоб депутати, виконавчий орган влади самої ОТГ могли якісно проаналізувати охочих і зрозуміти наскільки претендент кваліфікований. 

Голова Студениківської ОТГ Марія Лях:

У 2018 році громаді було легше зайти у бюджетний рік, коли ми утворювали старостинські округи. До першого січня три приєднані сільради продовжують жити за власним бюджетом. І проблема в тому, що приєдналися території з різних районів – Переяславського та Баришівського. Немає чіткої нормативної бази, щоб розуміти, як ці сільради мають функціонувати до кінця року. Є протиріччя: як для голови, то краще, щоб старост обирала громада села, а з іншого боку – краще, щоб все ж призначав голова і затверджували депутати, аби мати важелі впливу і контролювати його роботу. Претендентів на старост дуже багато і дуже важко промоніторити кожного. Тож, на мою думку, сьогодні також найкращим варіантом було би, якщо депутат набрав найбільшу кількість голосів, і саме він і виконував надалі функції старости. У нашій громаді ситуація все ж буде легша, адже ми йшли на вибори як ОТГ до 10 тисяч і в кожному селі є свій депутат. Всі депутати – самовисуванці, які незалежні від позиції партії і тиск на роботу ОТГ не здійснюватиметься. Тож громаді буде легше сформувати єдину команду. 

Голова Великодимерської ОТГ Анатолій Бочкарьов: 

Незабаром відбудеться затверджувальна сесія, після якої депутати візмуться до своїх повноважень. Як таких округів вже немає. Нова політична система зламала систему місцевого самоврядування  – це хибна практика. Неприпустимо мати на такій території всього три депутатські округи. І тепер у раді практично немає представника від кожного населеного пункту, лише від партії. На мою думку, кожен населений пункт має бути представлений своїм представником. Питання старост також буде винесено на сесію, адже тепер вони призначатимуться депутатами. Будуть окреслені старостинські округи, ще побачимо, яку кількість визначать депутати. Кількість старост буде залежати від кількості округів. У маленьких селах старости вже не потрібні, тому потрібно подібні території об’єднувати в єдиний округ. Ми вже мали таку практику. До прикладу, Жердівський старостинський округ налічував сім сіл і мав одного старосту. 

Місто-феномен

На території України не запрацює система старостинських округів лише в одній громаді, яка розташована саме в Київської області – і це Славутицька ОТГ. Про це KV дізналася зі слів голови Славутицької міськради Юрія Фомічева:

"Славутич – унікальне місто, яке не може ні з ким об’єднатися, адже ми анклав на іншій території області. Славутич є окремою громадою без старостинських округів. Славутич залишається містом обласного підпорядкування, де представницькі органи у міській раді закріплені за депутатами. Єдине, ми тепер відносимося до Вишгородського району, раніше у нас району взагалі не було". 

Читайте:

Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться

Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести

Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы

Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе

Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета

Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу

Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов

Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине

Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект "Децентрализация". Узинской терробщине придется поработать над развитием

Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине

Проект “Децентрализация”: Гостомельская ОТО пойдет на выборы только в составе Киево-Святошинского района

Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться

Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА

Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района

Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов

Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения

Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы

“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться

Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году

Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины

Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно

Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали

Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской

Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром

“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села

Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения

Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА

Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново

Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время

Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы

Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины

Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина

Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета

Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину

Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте

Проект “Децентрализация”: Скандальная Бучанская ОТО первой на Киевщине воспользовалась законом о присоединении

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины

Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы

Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села

Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину

Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам

Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат

Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет

Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА

Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы

Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение

Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины

Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню

Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА

Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета

Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год

Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву

Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО 

Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц

Проект “Децентрализация”: сельсоветы Белоцерковщины просят Киевоблсовет ускорить их присоединение к городу

Проект “Децентрализация”: Гройсмана просят разобраться с объединением территориальных общин на Згуровщине

Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины

Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина

Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО 

Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община

Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы

Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА

Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением 

Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины

Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода

Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Фастовского района надеются успеть добровольно объединиться в Кожанскую ОТО

Проект “Децентрализация”:  теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции 

Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново 

Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины

Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Проект “Децентрализация”: Гоголевская община продолжит объединение после утверждения перспективного плана

Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года

Проект “Децентрализация”: Козинскую общину Обуховского района могут исключить из перспективного плана

Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин

Проект “Децентрализация”: Островская община просит президента Зеленского разобраться с решениями КОГА

Проект “Децентрализация”: села потенциальной Боровской ОТО может переманить новоявленная Мотовиловская община

Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света

Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины

Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю

Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой

Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов

Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел

Проект “Децентрализация”: села на Васильковщине, рассорившиеся из-за реформы, могут объединить насильно

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА дала сельсоветам последний шанс добровольно присоединиться к ОТО

Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин

Проект “Децентрализация”: общины Киево-Святошинского района требуют от КОГА пересмотреть состав и количество местных общин

Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины

Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО 

Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин

Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин

Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план

Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Проєкт “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об'єднання з Вишневим та столицею

Проєкт “Децентралізація”: села Переяслав-Хмельницького району відстоюють потенційну Гайшинську громаду

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році

Проєкт “Децентралізація”: Київщина увійшла в ТОП-5 областей-аутсайдерів за рейтингом формування спроможних громад

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад

Проєкт “Децентралізація”: сільради Київщини знову відмовляються об’єднуватися із містянами в одну громаду

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО

Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Проєкт “Децентралізація”: Київщина виступила за ліквідацію районних рад 

Проєкт “Децентралізація”: села Києво-Святошинського району погрожують перекривати дороги у разі насильницького об'єднання 

Проєкт “Децентралізація”: одиниці тергромад Київщини потрапили в рейтинг потужних ОТГ України 

Проєкт “Децентралізація”: секвестр бюджету залишить ОТГ без засобів для існування та боротьби з епідемією

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини озброюються засобами захисту та ведуть профілактичну боротьбу з коронавірусом 

Проєкт “Децентралізація”: Ірпінь та Бородянка поборються за звання райцентру субрегіонального рівня

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини нажахані перспективою укрупнення та централізації повноважень

Проєкт “Децентралізація”: громади Фастівського району виступили проти примусового об’єднання

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська громада планує розширюватися за рахунок суміжних сіл

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін схвалив ще 45 ОТГ Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Вишгород зазіхнув на звання центру Приірпіння

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін змінив конфігурації п’яти громад Києво-Святошинського району

Проєкт “Децентралізація”: Урядовий проєкт укрупнення районів обурив Київщину (опитування)

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини позбавлять фінансової залежності від районних рад

Проєкт “Децентралізація”: громадам Київщини дозволили змінювати цільове призначення землі та затверджувати містобудівну документацію

Проєкт “Децентралізація”: села Київщини боронитимуть право на добровільне об’єднання в суді

Проєкт “Децентралізація”: Мінгромад обіцяє ОТГ поповнення бюджетів за рахунок ПДФО 

Проєкт “Децентралізація”: асоціаціям Київщини не вдалось відстояти “мажоритарку” для сіл

Проєкт “Децентралізація”: На Київщині через недобровільність об’єднання знову судяться Боярка і Забір’я

Проєкт “Децентралізація”: Миронівська ОТГ планує заробляти на природі та інвестиціях

Проєкт “Децентралізація”: Студениківська ОТГ збагатиться за рахунок банку землі та “Ниви Переяславщини” 

Проєкт “Децентралізація”: Фурсівській ОТГ не вистачає коштів на розвиток громади 

Проєкт “Децентралізація”: Бородянська ОТГ розвиватиметься за рахунок донорів

Проєкт “Децентралізація”: Ржищівська ОТГ для одержання прибутків задіє водний та освітньо-туристичний потенціал 

Проєкт “Децентралізація”: Баришівка мітить у п'ятірку найбагатших громад Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Пісківська ОТГ хоче стати популярним курортом Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська ОТГ спрямує на свій розвиток понад півмільярда гривень до 2030 року

Проєкт “Децентралізація”: Бучанська ОТГ направить мільйони на розбудову комфортної інфраструктури

Проєкт “Децентралізація”: Великодимерська ОТГ проведе інвентаризацію землі

Фото: колаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, власть киевщина, децентрализация, закон, славутич, проект децентрализация, полномочия, владимир удовиченко, отг, юрий фомичев, мария лях, студеники, староста, старостинский округ, тарас добривский

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.