п'ятниця, 19 квітня 2024 г.

Проєкт “Децентралізація”: громади Фастівського району виступили проти примусового об’єднання

Проєкт “Децентралізація”: громади Фастівського району виступили проти примусового об’єднання

Пилипівська та Скригалівська сільради прагнуть увійти до Фастівської ОТГ, а місто готове їх прийняти. Проте КОДА вирішила переглянути попередній Перспективний план і включити населені пункти до Кожанської тергромади. На думку керівників цих територій, таке рішення негативно вплине як на соціальні, так і економічні перспективи розвитку обох громад. 

Як стало відомо KV, 10 квітня керівники Фастівської міської ради, Кожанської селищної ради, Пилипівської і Скригалівської сільрад Фастівського району направили колективне звернення до в.о. голови Київської ОДА Василя Володіна щодо внесення змін до проєкту Перспективного плану формування територій громад. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

У зверненні повідомляється, що відповідно до оновленого Перспективного плану до майбутньої Кожанської ОТГ планують приєднати Скригалівську і Пилипівську сільради. Проте це приєднання не було передбачене попереднім планом, затвердженим ще у 2015 році, як і не погоджено на засіданні робочої групи Київської ОДА у вересні минулого року з керівниками сільрад.

Села прагнуть увійти до Фастівської ОТГ, яка готова їх прийняти. Свою позицію вони  обгрунтували тим, що у Фастові наявна уся необхідна інфраструктура і налагоджене надання адмінпослуг. Зручним є і географічне розташування. Так, до центру Кожанки селам доведеться долати відстань майже у 25 км, тоді як до Фастова – всього 12-17 км.

І, що не менш важливо, більшість працездатного населення працює у Фастові або прямує через місто. 

Враховуючи дані чинники, керівники територій впевнені, що у разі включення сіл до Кожанської ОТГ буде важко дотримуватись основних соціально-економічних показників, які будуть впливати на розвиток громади, забезпечувати рівноцінне отримання усіх адмінпослуг.

“Просимо внести пропозицію щодо змін до Перспективного плану формування територій громад Київської області, а саме: залишити Кожанську ОТГ в початковому складі, а села Пилипівської і Скригалівської сільрад включити до Фастівської ОТГ”, – зазначається у зверненні.

Ситуація

Як відомо, Київська ОДА однією із перших подала до Кабміну на затвердження проєкт змін до Перспективного плану. Але до сьогоднішнього дня він так і не був офіційно і публічно оприлюднений.

Читайте: Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Як розповіла KV голова Пилипівської сільради Оксана Сідько, приєднання до Кожанки для них стало несподіванкою, адже сільраду до останнього запевняли у приєднанні саме до Фастівської ОТГ. 

“Наші громади чекали саме централізованого об’єднання, не маючи наміру об'єднуватись добровільно. Від початку, за Перспективним планом від 2015 року, ми відносилися до Фастова. Для нас це єдиний і оптимальний варіант, про що сповістили мера Нетяжука й отримали згоду на сприяння в об’єднанні. У вересні 2019 року на засіданні робочої групи при КОДА щодо проєкту змін до Перспективного плану ми ще раз висловили свою позицію. Об'єднання сіл Пилипівської сільської ради з Фастівською ОТГ – це територіально зручно, адже швидше і легше отримати адмінпослуги у місті за рахунок того, що більшість населення працює саме у Фастові. Наша громада отримувала запрошення від Ковалівської ОТГ, але таємним опитуванням населення і рішенням сесії сільради ця пропозиція була відхилена. І ми навіть більше хвилювалися, що нас можуть приєднати до Ковалівки. Не зрозуміло, через які причини і за якими мотивами раптово і без відома сільських рад у КОДА змінили думку і приєднали села до Кожанки. Більше двох місяців у жодних джерелах не було інформації про такі зміни до Перспективного плану. Дуже незручно було б населенню отримувати адмінпослуги  у Кожанці. А наші далекі сусіди вже давно спланували модель своєї Кожанської ОТГ, до якої Пилипівку приєднувати не розраховували, хоч і дуже доброзичливо до нас ставляться. У всіх селах є школи, і розуміємо, що фінансувати всі заклади з бюджету селищної ОТГ буде нереально. Пилипівською сільрадою відправлено листи з проханням вплинути на ситуацію, яка склалась не на користь наших сіл, до депутатів Верховної Ради, Президента України, Прем'єр-міністра, Асоціації міст України. Нашу позицію поділяють усі сторони цього процесу”, – додала вона. 

Територіальною відрізаністю від Кожанки переймається і голова Скригалівської сільради Людмила Демченко. 

“Наші жителі їздять до міста на работу через зручну транспортну доступність. З Кожанкою ж сполучення зовсім відсутнє: щоб доїхати до центру і вирішити свої питання доведеться спершу добратися до Фастова, а звідти електричкою чи маршруткою на Кожанку. Усі послуги, які не надає сільрада, лешге всього отримати також у місті. Опорна школа знаходиться у селі Веприк за 6 км, що дуже зручно для дітей і це село передбачене саме у Фастівській ОТГ. Також ми стурбовані ще тим, що приєднавши нас до Кожанки, заклад не зможе виконувати функції опорного. Від початку реформування ми декілька разів проводили обговорення, були навіть думки об'єднатися в окрему громаду із сусідніми селами, але більшість таки вирішила приєднатися до Фастова. Та і сама Кожанка не бачить нас у складі свої ОТГ. Ми рішуче налаштовані, але все залежить від рішення Кабміну”, – резюмувала сільський голова. 

Зацікавлені сторони

Як зазначив голова Фастівської міськради Михайло Нетяжук, позиція міської ради така, що вони готові приєднувати до громади всіх, хто виявить таке бажання.

“Ми підтримали дане звернення. Але готові прийняти будь-яке рішення Мінрозвитку громад, Кабміну щодо формату громади. Більшість територій не проти приєднатися до Фастова. Але очікують місцевих виборів, які відбуватимуться вже за новою адмінсистемою, щоб надалі вже гуртом врегульовувати питання громади.  Звісно, що ці населені пункти віддалені від столиці і не найбагатші в Київській області, потребують дотації і їхнє приєднання точно не посилить Фастівську ОТГ. Але, якщо населенню району, так буде зручніше, ми абсолютно  готові. Навіть розуміючи, що це певний фінансовий тягар”, – зазначив мер. 

Підтримують позицію двох сільрад щодо приєднання до Фастова і в потенційній Кожанській ОТГ. На думку громади, варіант приєднання сіл до міста буде територіально найбільш зручним. 

“Ми вже давно ведемо роботу щодо створення власної Кожанської громади із Триліською, Яхнівською, Дмитрівською і Волицькою сільрадами. Робилися розрахунки, ми пройшли процедуру й отримали ще у липні 2019 року позитивний висновок від екс-голови КОДА Терещука щодо спроможності громади. Були прийняті кінцеві рішення і направлене звернення про призначення ЦВК позачергових виборів. Але в грудні на вибори ми не потрапили через те, що КОДА запізно подала відповідне звернення до ЦВК. На цьому етапі всі процеси і зупинилися. А згодом дізнаємося, що до нас восени приєднають ще дві сільради. Ми хочемо, щоб громада залишилися у початковому складі. Тож і вирішили написати саме таке колективне звернення. Наразі все залежить від того, як зреагують на цю ситуацію в КОДА”, – прокоментувала KV в.о. голови Кожанської селищної ради Наталія Поспішна.

Експертна думка

Голова Фастівської районної ради Геннадій Сиваненко:

Я неодноразово наголошував, що Мінрозвитку громад не зовсім коректно рахує спроможність громад. Спроможність визначають за ПДФО, і якщо ми беремо цей базовий показник, то не завжди отримуємо точні дані в розрахунках. Наприклад, цей коефіцієнт низький і він показує, що громада буде неспроможною і потребувати дотації. Але, якщо порахувати за методом надходжень і видатків, то виявляється, громада має бюджет розвитку. І якби розрахунки проводилися саме таким чином, то кількість спроможних сільських ОТГ збільшилася. Наразі сільські громади страждають найбільше. Показник ПДФО у них найменший, адже немає концентрації промисловості. Але у них і мінімізовані видатки та інфраструктура. Тож всі ці моменти потрібно корелювати і враховувати. 

Якщо ми говоримо про Скригалівку, то опорна школа знаходиться в селі Веприк, яке відноситься до Фастівської громади. Якщо говорити про територіальну зручність, то їм 8 км до міста Фастова і приблизно 20 км до селища Кожанка. Таким чином, є досить об'єктивні причини, які не врахували. Не можна малювати громади виключно за географічним принципом. Я однозначно за сільські громади, бо вважаю, що в них величезна перспектива розвитку. Але, якщо є такі принципові моменти, то повинні однозначно враховувати і те, де населенню буде краще. Якщо повертатися до питання історії об’єднання Кожанської громади, то в її складі Скригалівка і Пилипівка не передбачалися. І приєднали їх лише для того, щоб зробити громаду спроможною, порахувавши цю спроможність просто на папері, не врахувавши інфраструктуру і специфіку місцевості, зв’язки та комунікації, транспортне сполучення, адмінпослуги тощо. Цим же сільрадам найбільш зручніше буде приєднатися до Фастова. 

Читайте: 

Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться

Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести

Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы

Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе

Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета

Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу

Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов

Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине

Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект "Децентрализация". Узинской терробщине придется поработать над развитием

Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине

Проект “Децентрализация”: Гостомельская ОТО пойдет на выборы только в составе Киево-Святошинского района

Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться

Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА

Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района

Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов

Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения

Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы

“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться

Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году

Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины

Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно

Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали

Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской

Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром

“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села

Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения

Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА

Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново

Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время

Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы

Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины

Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина

Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета

Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину

Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте

Проект “Децентрализация”: Скандальная Бучанская ОТО первой на Киевщине воспользовалась законом о присоединении

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины

Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы

Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села

Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину

Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам

Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат

Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет

Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА

Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы

Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение

Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины

Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню

Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА

Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета

Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год

Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву

Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО 

Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц

Проект “Децентрализация”: сельсоветы Белоцерковщины просят Киевоблсовет ускорить их присоединение к городу

Проект “Децентрализация”: Гройсмана просят разобраться с объединением территориальных общин на Згуровщине

Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины

Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина

Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО 

Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община

Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы

Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА

Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением 

Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины

Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода

Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Фастовского района надеются успеть добровольно объединиться в Кожанскую ОТО

Проект “Децентрализация”:  теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции 

Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново 

Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины

Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Проект “Децентрализация”: Гоголевская община продолжит объединение после утверждения перспективного плана

Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года

Проект “Децентрализация”: Козинскую общину Обуховского района могут исключить из перспективного плана

Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин

Проект “Децентрализация”: Островская община просит президента Зеленского разобраться с решениями КОГА

Проект “Децентрализация”: села потенциальной Боровской ОТО может переманить новоявленная Мотовиловская община

Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света

Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины

Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю

Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой

Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов

Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел

Проект “Децентрализация”: села на Васильковщине, рассорившиеся из-за реформы, могут объединить насильно

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА дала сельсоветам последний шанс добровольно присоединиться к ОТО

Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин

Проект “Децентрализация”: общины Киево-Святошинского района требуют от КОГА пересмотреть состав и количество местных общин

Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины

Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО 

Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин

Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин

Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план

Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Проєкт “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об'єднання з Вишневим та столицею

Проєкт “Децентралізація”: села Переяслав-Хмельницького району відстоюють потенційну Гайшинську громаду

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році

Проєкт “Децентралізація”: Київщина увійшла в ТОП-5 областей-аутсайдерів за рейтингом формування спроможних громад

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад

Проєкт “Децентралізація”: сільради Київщини знову відмовляються об’єднуватися із містянами в одну громаду

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО

Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Проєкт “Децентралізація”: Київщина виступила за ліквідацію районних рад 

Проєкт “Децентралізація”: села Києво-Святошинського району погрожують перекривати дороги у разі насильницького об'єднання 

Проєкт “Децентралізація”: одиниці тергромад Київщини потрапили в рейтинг потужних ОТГ України 

Проєкт “Децентралізація”: секвестр бюджету залишить ОТГ без засобів для існування та боротьби з епідемією

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини озброюються засобами захисту та ведуть профілактичну боротьбу з коронавірусом 

Проєкт “Децентралізація”: Ірпінь та Бородянка поборються за звання райцентру субрегіонального рівня

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини нажахані перспективою укрупнення та централізації повноважень

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, власть киевщина, децентрализация, проект децентрализация, Фастів, Михайло Нетяжук, людмила демченко, Геннадий Сиваненко, фастовский райсовет, кожанка, фастовская ото, кожанская ото, пилиповка, скригалевка, оксана сидько

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.