вторник, 18 декабря 2018 г.

Печально я дивлюсь на наше покоління?...

Печально я дивлюсь на наше покоління?...

Чи часто ви чуєте від бабусь, дідусів або батьків таку фразу: “У наші роки діти були іншими”? Якими іншими? Кращими чи гіршими? І чому така фраза здебільшого говориться з тяжким зітханням і сумом в очах? Спробуємо розібратися.

Для початку визначимо, що на даний момент живуть три основні покоління: x, y та z. Люди покоління х народилися в період із середини шістдесятих по середину вісімдесятих – це послідовні, готові до змін, поінформовані люди, які можуть піднятися з низин, плідно працюючи на одному й тому ж місці чи не 30-40 років поспіль.

Матеріал створено в рамках Проекту  "Юн-Пресс-KV

Люди з покоління у або міллєніуми народилися з середини вісімдесятих по двохтисячний рік. Вони хочуть все й одразу, прагнуть отримувати від усього лише позитивні емоції та різнобічну інформацію, що є безперечним плюсом у сучасному світі.

І нарешті наймолодше покоління z, що народилося в період з двохтисячного і ще буде народжуватися до середини тридцятих років 21 століття. Це перше покоління, яке з'явилося на світ у еру високих технологій і вже не може собі уявити життя без улюбленого телефону, комп'ютера або планшета.

Наше z-покоління прагне якомога раніше влаштуватися на роботу й не просто працювати на великого боса, а відкривати свої бізнес-компанії та підприємства, залежати лише від себе й постійно розвиватися. Ми робимо тільки те, що нам подобається, і тому, якщо в минулому роботодавець із 10 кандидатів на роботу  прибирав 5 тому, що вони йому не підходили, то зараз ці 10 спочатку спитають про свої привілеї на цій роботі, а вже після цього п'ятьох не задовольнить пропозиція й вони підуть самі.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Покоління z з народження в онлайні, ми купуємо в інтернет-магазинах речі, граємо у відеоігри, спілкуємося з друзями через соцмережі. Майже в кожному класі тепер є дитина, яка знає інформатику краще, аніж вчитель.

Кожен із нас – унікальний. Ми вважаємо, що будь-яка людина – цікава особистість, і з цим знанням ми взаємодіємо один з одним. Головне для нас – знайти свій шлях, “правильний вибір” стає справою нашого життя. Ми ставимо перед собою короткострокові цілі: закінчити школу, здати ЗНО, поступити до ВНЗ. В нас є страх перед нецікавим, сірим життям, яке скоріш буде для нас виживанням, і тому ми цікавимося усім: від фізики до образотворчого мистецтва, маємо великий інтерес до науки.

Західні дослідження підтвердили, що діти покоління z виділяються підвищеним почуттям відповідальності не тільки за себе, а й за навколишній світ.

Отже, тепер ми можемо з чистою совістю казати своїм батькам, дідусям і бабусям, що покоління z нічим не поступається х чи у, бо всі ми народжувалися в різні часи, і дивитися на нас печально чи зі співчуттям не треба. У нас зовсім різні життєві цінності й якості, і цим треба пишатися. Як говорить нам теорія еволюції: наступне покоління завжди буде краще за попереднє, бо буде мати досконаліші навички пристосування до навколишнього світу.

Так що, говорите, у ті часи діти були іншими? Звісно, бо світ змінюється, і людство не стоїть на місці. Суспільство розвивається й прогресує – і це чудово. Треба запам'ятати лише одне – діти і батьки завжди будуть мати різні точки зору на речі, це треба сприймати як факт, і замість того, щоб осуджувати, намагатися зрозуміти свою дитину, цікавитися ії життям, дискутувати з різних питань, бо це ж краще, аніж постійно обмежувати користування гаджетами й кричати на неї, що в минулому діти були не такі. Чи не так?

Матеріал створено в рамках Проекту  "Юн-Пресс-KV

KиевVласть

Анастасія Шеколенко, м. Краматорськ

Теги: юн-пресс, поколение z, разница поколений, взаимопонимание, родители и дети

вторник, 18 декабря 2018 г.
19:45
В Днепровском районе столицы появился мурал в детском саду
19:25
Столичный горсовет утвердил городскую целевую программу “Киев без барьеров”
19:05
Киевсовет выделил на безопасность города почти 260 млн гривен
18:53
Сегодня ночью на Осокорках в Киеве откроют картину из 8 муралов
18:41
В киевских коммунальных детсадах собираются устанавливать внутренние камеры наблюдения (видео)
18:20
С 2014 года услугами столичной службы занятости воспользовались 8,5 тысяч внутренне перемещенных лиц
18:05
Киевсовет на три года продлил программу “Забота. Навстречу киевлянам”
17:46
Каретко: за три года работы ЦПАУ в обновленном формате было предоставлено 285 тысяч услуг
17:24
Более 1,9 млн киевлян воспользовались электронной записью к врачу, - КГГА
17:06
Кабмин одобрил пятилетнюю рассрочку выплаты долгов “Киевтеплоэнерго”
16:44
Реконструкцию “Дома Петра I” пятый раз доверили компании экс-помощника нардепа от Партии регионов
16:27
Завтра резиденция святого Николая откроется в киевском фуникулере
16:06
Двое неизвестных украли сумку со 160 тысячами долларов из ресторана на улице Большой Васильковской в Киеве - СМИ
15:47
Киевлянам рассказали о результатах проверок организации питания в столичных школах (видео)
15:25
За долгоиграющую реконструкцию детского сада в Вышгороде заплатят еще 9 млн гривен
15:04
Рынок недвижимости не отреагировал на изменение ситуации в стране и краткосрочную девальвацию гривни
Календарь событий