вівторок, 23 квітня 2024 г.

Печально я дивлюсь на наше покоління?...

Печально я дивлюсь на наше покоління?...

Чи часто ви чуєте від бабусь, дідусів або батьків таку фразу: “У наші роки діти були іншими”? Якими іншими? Кращими чи гіршими? І чому така фраза здебільшого говориться з тяжким зітханням і сумом в очах? Спробуємо розібратися.

Для початку визначимо, що на даний момент живуть три основні покоління: x, y та z. Люди покоління х народилися в період із середини шістдесятих по середину вісімдесятих – це послідовні, готові до змін, поінформовані люди, які можуть піднятися з низин, плідно працюючи на одному й тому ж місці чи не 30-40 років поспіль.

Матеріал створено в рамках Проекту  "Юн-Пресс-KV

Люди з покоління у або міллєніуми народилися з середини вісімдесятих по двохтисячний рік. Вони хочуть все й одразу, прагнуть отримувати від усього лише позитивні емоції та різнобічну інформацію, що є безперечним плюсом у сучасному світі.

І нарешті наймолодше покоління z, що народилося в період з двохтисячного і ще буде народжуватися до середини тридцятих років 21 століття. Це перше покоління, яке з'явилося на світ у еру високих технологій і вже не може собі уявити життя без улюбленого телефону, комп'ютера або планшета.

Наше z-покоління прагне якомога раніше влаштуватися на роботу й не просто працювати на великого боса, а відкривати свої бізнес-компанії та підприємства, залежати лише від себе й постійно розвиватися. Ми робимо тільки те, що нам подобається, і тому, якщо в минулому роботодавець із 10 кандидатів на роботу  прибирав 5 тому, що вони йому не підходили, то зараз ці 10 спочатку спитають про свої привілеї на цій роботі, а вже після цього п'ятьох не задовольнить пропозиція й вони підуть самі.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Покоління z з народження в онлайні, ми купуємо в інтернет-магазинах речі, граємо у відеоігри, спілкуємося з друзями через соцмережі. Майже в кожному класі тепер є дитина, яка знає інформатику краще, аніж вчитель.

Кожен із нас – унікальний. Ми вважаємо, що будь-яка людина – цікава особистість, і з цим знанням ми взаємодіємо один з одним. Головне для нас – знайти свій шлях, “правильний вибір” стає справою нашого життя. Ми ставимо перед собою короткострокові цілі: закінчити школу, здати ЗНО, поступити до ВНЗ. В нас є страх перед нецікавим, сірим життям, яке скоріш буде для нас виживанням, і тому ми цікавимося усім: від фізики до образотворчого мистецтва, маємо великий інтерес до науки.

Західні дослідження підтвердили, що діти покоління z виділяються підвищеним почуттям відповідальності не тільки за себе, а й за навколишній світ.

Отже, тепер ми можемо з чистою совістю казати своїм батькам, дідусям і бабусям, що покоління z нічим не поступається х чи у, бо всі ми народжувалися в різні часи, і дивитися на нас печально чи зі співчуттям не треба. У нас зовсім різні життєві цінності й якості, і цим треба пишатися. Як говорить нам теорія еволюції: наступне покоління завжди буде краще за попереднє, бо буде мати досконаліші навички пристосування до навколишнього світу.

Так що, говорите, у ті часи діти були іншими? Звісно, бо світ змінюється, і людство не стоїть на місці. Суспільство розвивається й прогресує – і це чудово. Треба запам'ятати лише одне – діти і батьки завжди будуть мати різні точки зору на речі, це треба сприймати як факт, і замість того, щоб осуджувати, намагатися зрозуміти свою дитину, цікавитися ії життям, дискутувати з різних питань, бо це ж краще, аніж постійно обмежувати користування гаджетами й кричати на неї, що в минулому діти були не такі. Чи не так?

Матеріал створено в рамках Проекту  "Юн-Пресс-KV

KиевVласть

Анастасія Шеколенко, м. Краматорськ

Теги: юн-пресс, поколение z, разница поколений, взаимопонимание, родители и дети

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.