вівторок, 16 квітня 2024 г.

Олексій Кайда: “Виборчий бюлетень – зброя кожного українця”

Олексій Кайда: “Виборчий бюлетень – зброя кожного українця”

Одна з найстаріших партій України – Всеукраїнське об’єднання “Свобода” знає, яких змін потребує місцеве самоврядування і вірить, що їй під силу вселити у виборця оптимізм. Про дієві механізми контролю за депутатами, особливості нового виборчого кодексу та перші кроки в оновленій Київоблраді в інтерв'ю KV розповів народний депутат VII скликання від ВО “Свобода”, кандидат до Київської обласної ради Олексій Кайда.

KV: Що ви кажете людям, які розчарувалися у політиках і не хочуть йти на вибори?

Олексій Кайда: На превеликий жаль з кожними новими виборами недовіра до політиків і політичних партій зростає. Але кожен українець повинен запитати себе самого: “у чому ж справа, чому так?”. Справа полягає в наступній формулі: “щоби не розчаровуватись, не треба зачаровуватись”. Кожен вибір, чи то Президента, чи то депутата, чи партії повинен відбуватись свідомо – не за гречку, не за 500 гривень чи ще якісь “блага”. У кожної людини як і партії є своя біографія, історія, перелік здобутків або невдач, падінь і злетів. Відповідно перед тим як поставити “плюсик” чи “галочку” в бюлетені, необхідно проаналізувати ким хто був, чим займався, чи партія створена під вибори чи кандидати в ній порядні люди чи пристосуванці або “перекінчики”. І вже після цього робити свідомий вибір, адже ми всі разом обираємо не тільки депутатів, ми обираємо майбутнє для своїх дітей, внуків.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На відміну від більшості партій наші кандидати особисто стоять у наметах і безпосередньо спілкуються з людьми. У нас немає мільйонів на те, аби завісити усе своїми білбордами та заглушити телеефіри, нас на телебаченні практично немає, а білбордів – мінімум. Цим ми відрізняємося від усіх інших партій та кандидатів. І коли виборці запитують у нас щось, ми відповідаємо самі, на відміну від проплачених агітаторів.

Завдання "Свободи" – вдихнути у співгромадян хоч трохи оптимізму своїм прикладом. 13 жовтня цього року виповнилося 29 років нашій партії, вона існує з 1991 року і з того дня і досі наша ідеологія, наші погляди та напрями діяльності не змінювалися. Змін зазнавали методи та технології нашої боротьби за майбутнє країни. Але наша мета – велика і могутня Українська держава, в якій кожен українець почувається господарем. На жаль сьогодні господарями в нашій країні є олігархи, які сидять на державних програмах, присмокталися до державних підприємств та бюджетів, навіть місцевих, і мають безпосередньо вплив на владу. А чому? Тому що вони прикупили собі “партєйки” під вибори, створили “нові” політпроекти і маніпулюють свідомістю людей через красиві рекламні ролики і продуктові набори. Кожному виборцю час задуматися: якщо кандидат витрачає мільйони гривень чи доларів на рекламу – він же захоче їх щонайменше повернути, а здебільшого – ще й збагатитися через обкрадання бюджету ОТГ чи району або області. Грошей, що могли б піти на будівництво та ремонт доріг, амбулаторій, шкіл, садочків не буде.  У результаті українці знову залишаться бідними і знову розчаруються. Ще раз наголошу – голосувати треба не серцем чи душею, а розумом!

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

KV: Із якими проблемами та питаннями найчастіше звертаються мешканці Київщини?

Олексій Кайда: До мене особисто підходили і питали найчастіше про три речі. Перша – низькі пенсії, за які важко проіснувати, не те щоб вижити, а особливо після сплати комунальних послуг.

Друге – робочі місця, а саме: їх нестача. Українці хочуть прогодувати свої сім'ї, вивчити своїх дітей у ВУЗах, але не мають на те грошей і їдуть за кордон. Якби українець отримував тут гідну зарплату –хоча б 15-20 тисяч – йому не було б сенсу їхати на заробітки, лишати свої сім’ї.

І третє питання – медичне забезпечення. Те, що у галузі медицини наразі впроваджується – це не реформа, це знущання над своїм народом. Наразі жителю села, аби просто отримати консультацію лікаря чи рецепт, потрібно їхати в район. Такого бути не повинно, і нова обласна влада має запобігти закриттю амбулаторій, ФАПів.

І вирішувати ці питання можливо за допомогою обласних чи районних програм, які має затверджувати відповідна місцева рада. У нас звикли, що рай- або облдержадміністрація подала програму, а рада, не дивлячись, проголосувала. Ні, так не піде. Депутати, а не чиновники КОДА спілкуються з мешканцями регіону і мають чітке уявлення про проблематику.

KV: Як розцінюєте те, що адміністрація стала більш впливовою за облраду? Як можливо це змінити?

Олексій Кайда: Хочу наголосити: у чинному законі про місцеве самоврядування мовиться, що обласна рада деякі повноваження передає адміністрації,  а деякі – може передати, або не передати. Але на моє переконання, облрада має виконувати усі свої функції, тому що адміністрацію ніхто не обирає, туди призначають. А обирають українці якраз до рад, саме обрання – прояв демократії.

Адміністрації могли б стежити за дотриманням законності облрадою і, у разі перевищення повноважень, через суд зупиняти рішення. Але в нас, на жаль, і величезні проблеми з судовою реформою, бо кожен президент намагається підім'яти під себе всі суди. "Свобода" з-поміж іншого пропонувала посади місцевих суддів зробити виборними. Насудить суддя собі на маєтки, квартири – до побачення, а не другий термін. Чесний суддя матиме шанс бути обраним знову. Так само пропонуємо виборну посаду керівника місцевої поліції. Має також бути впроваджений дієвий механізм відкликання депутатів, суддів, керівників поліції, бо без цього сама система народовладдя є неефективною. Якщо обранець народу напередодні виборів наобіцяв золоті гори, а після обрання "зникає" на 5 років або з’являється лише аби вкрасти майно чи землю, його конче необхідно відкликати.

Взагалі, ще з 1991 року "Свобода" ставила питання про те, що має бути розроблений закон про місцеві референдуми, опитування та плебісцити. Однак кожній новій владі це було невигідно, бо їх не цікавить думка людей, за винятком передодня виборів. Але українцям потрібно зрозуміти: раз на 5 років у їхніх руках з'являється зброя – виборчий бюлетень. І кожен має цією зброєю скористатися. Розумію, аналізувати [кандидатів чи партії] важко, але Господь Бог кожній людині дав розум для того, аби вона думала, аналізувала та робила висновки. Ще раз зауважу, що голосуючи за певну партію, виборець має подивитися: що це за партія, хто її члени, хто її засновники, яка в неї ідеологія?

Питання ідеології взагалі наріжне: сьогодні "слуги" закидають народові тезу рівня "какая разніца, какая ідеологія". Але ідеологія важлива.

У нас, націоналістів, ідеологія любові – до своєї нації, держави, землі, що залита кров'ю мільйонів українців. Ми категорично проти продажу сільськогосподарських земель на відміну від ЄС, "Слуги народу", "Голосу", які разом проголосували за так званий “ринок землі”. Це не буде ринок – це буде грабунок. Ми ж виступаємо за врегулювання обігу земель сільськогосподарського призначення. Якщо ти власник паю і хочеш його продати – ти можеш продати тільки до Державного банку за ринковою ціною, а він вже може передавати його в оренду, нехай довгострокову. Але залишатися земля має у державній власності, бо інакше українці залишаться рабами на своїй землі.

KV: Як ви сказали, бюлетень – це "зброя" виборця. Та він видається складнішим за такий на парламентських та президентських виборах. Чи розібрався виборець у бюлетені? Чи не ускладнить це підрахунок голосів?

Олексій Кайда: Наголошу: нинішній виборчий кодекс є надзвичайно складним і всі намагання його змінити не призвели до позитивного результату. Виборці питають: "Як голосувати?". Я ж відповідаю, аби шукали "Свободу" і ставили “галочку” чи “плюсик”. Не всі також можуть розібратися у тому, що можна ще обирати та ставити номер кандидата. Я, наприклад, є 7 номером в загальному списку партії, і номером 1 по округу. Як це пояснити людям? Тому я, як старий член партії, кажу: просто шукайте "Свободу" і ставте помітку за неї. Якщо вмієте знаходити свого кандидата окремо – добре, проставте його номер.

KV: Чи спробує чинна влада скасувати чи перенести вибори під приводом карантинних обмежень?

Олексій Кайда: Беручи до уваги низький рейтинг влади, бажання звісно у них є, але згідно норм Конституції України є лише два випадки, коли можна скасувати чи перенести вибори: введення надзвичайного стану або воєнного. Цього ніхто робити не буде.

KV: Ви маєте потужний політичний досвід, брали участь у багатьох кампаніях. Наскільки брудною чи чистою є місцева кампанія на Київщині?

Олексій Кайда: Вона вже доволі брудна. Я знаю випадки, коли виборчі комісії відмовляли багатьом партіям або навпаки реєстрували такі політсили, що не дотримувалися законодавчих вимог. Цим має займатися поліція. Клонами, яких реєструють і які змінюють ім'я та прізвище напередодні виборів. Серед брудних технологій – підкуп виборців, роздача медичних або продуктових наборів. Щодо останнього – я розумію людей, у яких наразі важка фінансова ситуація і вони беруть ці подачки. Але якщо вже взяли, то голосуйте по совісті – до вас же у кабінку ніхто не зазирне.

Знаю, що є випадки на кшталт "сфотографуйте бюлетень, щоб було видно, що ви голосували за "нашого" кандидата/партію". Для початку, у людей із сіл далеко не у всіх є телефони з камерами. До того ж, наші люди є надзвичайно винахідливими: беруть прозору плівку, на якій проставляють відмітку, фотографують, а потім плівку знімають і голосують, як того самі хочуть. Навіть беруть подекуди одразу від кількох різних партій гроші і провертають таку махінацію. Але все одно, важливо аналізувати кандидатів, партії, ідеології.

KV: Які перші проєкти рішень чи звернень “Свобода” планує внести в сесійну залу Київської обласної ради?

Олексій Кайда: Я – колишній голова обласної ради. Першим рішенням моїм було б проведення аудиту фінансово-господарської діяльності Київської облради: куди були витрачені кошти, на що, їх цільове та раціональне використання. А відштовхуватися вже від цього. Тоді усім стане легше працювати, люди побачать, що депутати також займаються боротьбою з корупцією, як то мали би робити наші спеціальні антикорупційні органи.

KV: Ви казали, що “Свобода” завжди мислить стратегічно і на покоління вперед, яким партія бачить розвиток Київщини загалом і пристоличної зони зокрема?

Олексій Кайда: Найперше – це сприяння створенню робочих місць. Не так, як прем'єр Шмигаль, що заявляв, що до кінця літа створить 500 тисяч робочих місць, і на тому забулося. Є досвід Польщі з залучення інвесторів: саме влада готує площадки для інвесторів, підводять туди комунікації, прокладають дороги і виготовляють усю необхідну документацію. Інвестору вже не потрібно бігати по інстанціях, збирати дозволи та інші папери, даючи хабарі, аби побудувати підприємство – інвестор приходить на готове. Коли ми залучимо інвесторів – тоді матимемо можливість створювати робочі місця.

І ми продовжимо боротися за нашу землю – боротьба не закінчилася. Це буде робота над програмою соціально-економічного розвитку. Не такою, яку подає КОДА, а такою, авторами якої стануть депутати. Так само й зі  Стратегією розвитку області.

Ми підійдемо після виборів до моменту, коли потрібно буде ухвалити бюджет-2021, який так само має бути детально вивчений. Не вдасться протягнути щось "під шумок", сподіваючись, що до облради зайдуть безграмотні невігласи, на зразок тих, що зараз у Верховній Раді. "Свобода" веде команду досвідчених, кваліфікованих і компетентних фахівців. "Свобода" також гарантуватиме дотримання законності. Ми налаштуємо КОДА на продуктивну роботу, щоб вони не розслаблялися: кожен документ буде ретельно вивчений і проходитиме щонайменше дві комісії.

KV: Ви особисто в якій би комісії облради воліли працювати і чому?

Олексій Кайда: Особисто я не проти працювати у комісії з питань законності, бо маю певний досвід, або бюджетній. Це два ключових напрямки. Без бюджету і законності немає розвитку.

KV: І традиційне питання. Назвіть 3 основні причини, чому Київщина має голосувати за “Свободу”?

Олексій Кайда: по перше, ми не обіцяємо – ми робимо, а слово своє тримаємо. По друге, в нас бачать захисників – ми стоїмо на захисті прав людей і української нації зокрема. Ми ніби остання інстанція – якщо не допомогли ніде, куди зверталися, лишається звертатися до нас. І третє – так, ми не ідеальні, але щирі і правдиві у своїх діях і словах. Ми справжні.

Читайте: “Свобода” – це ті, хто тримає слово, – Олексій Кайда

Фото: відкриті джерела

КиевVласть

Влад Григор'єв

Теги: новости киевской области, новости киевщины, коронавирус, кога, верховная рада, мнение, выборы, позиция, киевоблсовет, свобода, ремонт дорог, местные выборы, местные выборы 2020, киевская ога, рынок земли, алексей кайда

п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях зяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
17:47
Колаборант вдавав із себе ченця й освячував ворожі танки, що насувались 2022 року на Київ
Календар подій