середа, 24 квітня 2024 г.

На сміття: депутати Боярки зі скандалом продали землю компанії голови “Батьківщини” Макарівщини

На сміття: депутати Боярки зі скандалом продали землю компанії голови “Батьківщини” Макарівщини

Депутати Боярської міської ради Києво-Святошинського району на позачерговій сесії надали дозвіл на продаж 8 га землі під сортувальну лінію сміття. Покупцем стало ТОВ “Вейст Еко Менеджмент”, один із керівників якого – голова Макарівської районної партії “ВО “Батьківщина”. До такого рішення депкорпусу вже виникли запитання, оскільки бюджетна комісія не встигла опрацювати проєкт, а жодних обговорень із громадськістю проведено не було. Тим часом міський голова наполягає, що процедура купівлі-продажу проходить цілком законно і екології міста сортувальна лінія не зашкодить.

Скандальні гектари

Як стало відомо KV, 9 квітня на позачерговій 67-й сесії Боярської міської ради було підтримано проєкт рішення “Про надання дозволу ТОВ “Вейст Еко Менеджмент” на викуп земельної ділянки на території Боярської міської ради”. 

За відповідне рішення проголосували 23 депутати, у тому числі міський голова Олександр Зарубін, члени партії “Самопоміч” Тетяна Подзіраєва, Олег Сидор, члени ВО “Свобода” Олексій Скринник, Валентин Васькевич, Ірина Васильчук, члени партії “Наш край” Андрій Арчаков, Олександр Боднюк, члени БПП Олександр Дюльдін, Віктор Панюта, Володимир Сафонов, члени партії “Нові обличчя” Сергій Ірклієнко, Андрій Ковальов, Олександр Петров, Геннадій Рашковський, Ігор Рибіннік, Віталій Юрченко, члени ВО “Батьківщина” Олександр Борецький, Валентина Коржова, Анатолій Матейко, Євген Михальов, члени “Опозиційного блоку” Анатолій Мірзаєв, Олександр Рябич. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Не підтримали рішення Тарас Добрівський (“Наш край”) та члени “Самопомочі” Юлія Скочинська, Андрій Назаренко, Олена Старкова. Утрималась від голосування Ольга Романченко (“Самопоміч”).

Як вдалось з'ясувати KV, у рішенні, яке не опубліковано на сайті міської ради, йдеться про продаж 8,188 га землі під будівництво сортувальної лінії за адресою – місто Боярка, вулиця Білогородська. 

Деякі депутати перед голосуванням питання наполягали, що продавати ділянку не варто, оскільки тоді громада Боярки втратить будь-який контроль над цією землею, інші скаржились, що їм не надали слово для виступу. В свою чергу міський голова Олександр Зарубін наполягає, що могло бути гірше, адже раніше там планували спалювати сміття.

“Будується “Сільпо”, “Епіцентр”, нас так само ніхто не запитує. Якби протягом двох років ми не відстоювали ці 8 га і не повернули їх у громаду, там би наразі вже працювала сміттєсортувальна станція зі спалюванням сміття, яку підписала Смірнова (екс-голова Києво-Святошинської РДА Мирослава Смірнова, – KV). Там цього немає і не буде”, – говорить він. 

KV поцікавилась у Зарубіна, чому виникла необхідність у продажі ділянки та яка її вартість. 

“На цій ділянці буде розміщено мобільну сортувальну лінію без спалювання сміття. Там будуть сортувати і компостувати сміття нашої громади. На минулій сесії за процедурою ми надали дозвіл на оренду на 49 років, на цій сесії надали дозвіл на викуп. Буде проведена експертиза вартості ділянки, за попередніми підрахунками це 14-15 млн гривень. Ця вартість більше, ніж фактично коштує така ділянка на ринку. Згідно процедури передачі землі в оренду і викупу суспільні обговорення не відбуваються. Обговорення мають бути тоді, коли мова йде про будівництво. Там нічого будувати не будуть”, – говорить він.

Попереднє рішення

Варто відмітити, що за даними інформаційної агенції “Погляд”, раніше, 27 лютого, на сесії Боярської міської ради вже приймалось рішення щодо цих 8 га, але тоді підприємству надали землю в оренду для сміттєпереробної лінії терміном на 49 років.

Депутат Боярської міськради Андрій Назаренко тоді зазначав, що проблема утилізації сміття у місті обговорюється не один рік, але виникають питання, чому рішення було прийнято без обговорень.

“Люди не проти переробки відходів, але існує перелік запитань до майбутніх інвесторів: чому не було обговорень з боку комісій, зокрема бюджетної та підприємницької? Чому не відбулися громадські обговорення щодо технологій, які там використовуватимуть? Чому немає тексту договору між міською радою та підприємством, де прописані гарантії? Чому відсутні економічні розрахунки, адже існують схожі підприємства, але вони займають 4 га, а не 8, однак все, що надав інвестор – це буклет? Які ризики несе із собою дане рішення?”, – говорить він.


“Оскільки ми не знаємо скільки пропрацює полігон, куди ми звозимо зараз сміття, тому було прийняте таке рішення. Ми не кажемо, що це буде спалювання. У нашому проєкті закладається глибоке компостування, саме те, що треба нашому місту”, – запевнив Зарубін.

Суть протесту

Екс-мер Боярки, депутат Тарас Добрівський запевняє, що такі рішення не приймаються на позачергових сесіях і відбулося порушення регламенту.

“І про оренду, і про продаж ділянки – голосували на позачергових сесіях. У моєму розумінні, позачергова сесія скликається для прийняття термінових та важливих рішень у надзвичайних ситуаціях. Я проголосував проти продажу, бо підхід до обговорення питання був непрозорим. Я – член бюджетної комісії і ми не встигли опрацювати цей проєкт. Відсутня інформація про компанію, директора, технології, які там будуть використовувати. Якщо я, як депутат, не володію цією інформацією, то звідки про неї може знати громада? Цю сортувальну лінію хочуть встановити поблизу очисних споруд водоканалу у новій частині міста. Я так розумію, на старих полях фільтрації. Там до житлової забудови 700 метрів. Мене також не влаштувало те, що там сортуватиметься 20% сміття міста і 80% – інших населених пунктів. Дуже багато питань – чому викуп потрібен саме зараз, чому не провели конкурс. Міський голова сказав, що “дірка” у бюджеті через карантин складає 10-11 млн гривень і її потрібно терміново закрити. Я пропонував ще два тижні тому оптимізувати штатний розпис, переглянути усі програми, визначити першочерговість, оскільки економічна криза неминуча. А на викуп ділянки потрібно від одного до декількох місяців і наскільки мені відомо, міська рада ще має затвердити експертну оцінку ділянки”, – говорить він. 

За його словами, подібний проєкт декілька років тому намагались реалізувати на території сусіднього села, на межі із містом. 

“На території Тарасівської сільради декілька років тому планувався подібний проєкт. На кладовищі із межею з Бояркою. Про це знав міський голова і дав мовчазну згоду. Коли дійшло до прийняття рішень і депутати села почали голосувати, почався галас. Була зустріч із громадою у будинку культури в історичній частині Боярки, багато хто виступив проти. Ми пішли на сесію Тарасівської сільради і нам вдалось переконати депутатів, щоб рішення відмінили”, – говорить він.

Підприємство-покупець

За даними системи YouControl, ТОВ “Вейст Еко Менеджмент”, яке стало покупцем скандальних 8 га землі, зареєстровано у місті Боярка та було створено п'ять місяців тому – у жовтні 2019 року. Основний вид діяльності – відновлення відсортованих відходів, а також – збирання, оброблення та видалення безпечних та небезпечних відходів. 

Керівником та засновником підприємства зазначений Олександр Васильович Сотніченко, йому належить 90% капіталу. Також засновником є Віталій Валентинович Драган, він має 10% капіталу.

 

За даними KV, з 7 квітня Олександр Сотніченко є керівником Макарівської районної організації політичної партії “ВО “Батьківщина”. 

Також він є керівником ТОВ “Бест сервіс груп”, яке займається діяльністю у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах та зареєстровано у Києві. 

Віталій Драган зареєстрований як фізична особа-підприємець і є серед засновників ТОВ “Ен Джі Пон” та “Імпекс-Вест”.

Нагадаємо, як раніше писала KV, більшість міст і сіл Київської області стикаються з проблемою вивозу відходів. Полігони один за іншим перестають приймати сміття, а нові технології і сміттєпереробні заводи з'являться на Київщині ще нескоро.

Читайте: Боярка осталась без света и воды из-за масштабной аварии на электроподстанции

Фото: колаж KV

КиевVласть

Виктория Билоус

Теги: новости киевской области, новости киевщины, боярка, киево-святошинский район, александр зарубин, продажа земли, земельные вопросы, александр сотниченко, виталий драган, тарас добровский

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій