вівторок, 23 квітня 2024 г.

Коронавірус відстрочив прокурорську атестацію на невизначений час

Коронавірус відстрочив прокурорську атестацію на невизначений час

З початку року триває нашуміле реформування прокуратури. Влада реорганізувала Генпрокуратуру в Офіс генерального прокурора, запустила переатестацію. Однак у березні чергові зміни зупинило саме життя: на час карантину атестацію відтерміновано. Тим часом, новий генпрокурор Ірина Венедиктова вже встигла зняти з посади прокурора Києва, поновленого рішенням суду і люстрованого ще у 2015 році Сергія Юлдашева.

Як повідомляла KV, 10 березня до виконання обов’язків прокурора Києва приступив Сергій Юлдашев. Прокурор був поновлений на посаді наказом екс-генпрокурора Руслана Рябошапки, відповідно до рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду (ОАС) від 25 лютого.

Дніпропетровський ОАС своїм рішенням погодив клопотання Юлдашева про скасування наказу генпрокурора ВІктора Шокіна №217к від 23 березня 2015 року про звільнення і поновлення на посаді та зобов'язав прокуратуру Києва виплатити останньому зарплатню за час вимушеного прогулу. Починаючи з березня 2015 року і до лютого ц.р. ця сума досягла розміру більше 37 тис. гривень за вирахуванням розміру обов'язкових платежів.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Нагадаємо, після Євромайдану, Сергій Юлдашев потрапив під дію закону "Про очищення влади" і був звільнений з посади із забороною повернення на держслужбу протягом 10 років. Дія заборони на нього розповсюджувалась у зв'язку з обійманням у період з 26.07.2013 по 17.04.2014 роки посади заступника прокурора Луганської області і нереагування на перевищення влади луганськими чиновниками. Його ім’я і досі значиться у “списку 894” люстрованих осіб. 

Проте 23 березня 2020 року генпрокурор Ірина Венедиктова скасувала наказ про призначення Юлдашева прокурором Києва. Генпрокурор заявила, що “оскільки його повноваження, як прокурора Києва, закінчилися в липні 2019 року, ці повноваження були припинені”. 

Так, Венедіктова скасувала наказ свого попередника т.в.о генпрокурора Віктора Чумака від 6 березня про призначення Юлдашева прокурором Києва, про що і розпорядився ще перед звільненням генпрокурор Рябошапка.

Наразі обов'язки столичного прокурора виконує перший заступник прокурора Києва Євген Стояновський, повідомили в прес-службі прокуратури Києва.

Тим часом Юлдашев, пробувши на посаді трохи більше десяти днів, звернувся до ОАС Києва. Він просить суд скасувати наказ генпрокурора про відміну його призначення на місце прокурора Києва і визнати протиправним.

Керівні посади, скандали і заможне життя

Про Юлдашева відомо, що він народився 26 березня 1978 року в Києві. В органах прокуратури працював з 2001 року, зокрема, на таких посадах: начальником управління нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією прокуратури Дніпропетровської області. 

За часів президента Віктора Януковича обіймав посаду заступника прокурора Луганської області. Згодом працював на посаді прокурора Деснянського району Києва, а в 2014 році генпрокурор Віталій Ярема зробив Юлдашева очільником прокуратури Києва.

У 2014 році Юлдашев запам'ятався сварками з добровільними батальйонами, зокрема з "Айдару", а також "війною" з екс-прокурором Віталієм Баганцом. 

Читайте: Обязанности прокурора Киева начал исполнять Сергей Юлдашев

Журналісти видання "Слідство.Інфо" з'ясували, що за останні кілька років Сергій Юлдашев і його сім'я придбали сім квартир в престижних житлових комплексах Києва та Дніпра, і кілька нових автомобілів. У програмі стверджують, що нерухомість почали скуповувати одразу ж після звільнення Юлдашева з крісла прокурора Києва.

Вартість цього майна може досягати 2 млн доларів.

Атестація

Після люстрації 2015 року, нова хвиля очищення владних структур зачепила прокуратуру вже наприкінці 2019 року. Так, 19 вересня президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів стосовно реформи органів прокуратури". Реформа передбачає зменшення максимальної кількості працівників органів прокуратури з 15 тис. до 10 тис. осіб.

Головна умова закону: прокурори можуть і надалі продовжувати обіймати свої посади тільки у разі успішної переатестації. Атестація складається з трьох етапів.  До кожного наступного етапу кадрові комісії допускають тих прокурорів, які успішно пройшли попередній. Перші два етапи включають тестування на знання загального законодавства та інтелектуальні навички, а останній – проходження співбесіди.

Тож після завершення атестації всіх співробітників "прокурорська" вертикаль набуде вигляду: Офіс генерального прокурора, обласні та окружні прокуратури.

Так, 23 березня завершився вже третій етап добору на 100 вакантних посад прокурорів в Офісі генпрокурора. За його результатами 71 кандидат успішно пройшов співбесіду. Але, у зв’язку із поширенням епідемії COVID-19, рейтинг кандидатів, які допущені до стажування, буде оприлюднено лише після завершення карантину. 

Другого березня розпочалася і атестація прокурорів регіональних прокуратур. У ній взяло участь близько 2000 прокурорів з майже 3700. 

Як розповів KV юрист, антикорупційний експерт громадської організації StateWatch і член кадрової комісії в Офісі генпрокурора Олександр Лємєнов, два етапи регіональної атестації завершилися, але наступний етап атестації також відтермінований на період карантину. 

Очікувалося, що прокурори регіональних прокуратур, які успішно пройшли етапи тестування, пройдуть співбесіду до кінця травня 2020 року. 

“Зараз в умовах карантину неможливо продовжити співбесіди з тими, хто пройшов попередні тестування. Якщо говорити про Офіс Генерального прокурора, то приблизно 20-25% не пройшли атестацію. Загалом тих, хто не пішов на переатестацію і тих хто не склав тестування 55%. Із 1339 кандидатів залишилося 610”, – розповів він.

І за його словами, надалі на процеси реформування глобально вплине не карантин, а зміна генпрокурора і наявність політичної волі у нового керівництва проводити і надалі ту реформу, яку започаткував Рябошапка. 

“Це – визначальний елемент. Адже ключевою перемогою є те, що до цього ніколи такої реформи в Україні не було. Думаю, що і в східній Європі не було такого очищення органів прокуратури, відповідно недоброчесних і неефективних прокурорів. Є величезна частина осіб, які просто не повинні претендувати і мати жодного відношення до прокуратури. І вони звільнені, і  звільнені завдяки команді Рябошапки. Якщо говорити про подальші кроки, то логічно припустити, що реформування органів прокуратури має продовжуватися. Успішність реформи в контексті Офісу генпрокурора визнали всі наші західні партнери. Абсолютно ефективна і наразі, мабуть, єдина реформа, яка при Зеленському була реалізована. Змінено генпрокурора і чим це завершиться, в першу чергу, залежить тепер від Венедиктової  – це її персональна відповідальність. І проблема лише в тому, що ще не до кінця проведена реформа. Якщо і далі продовжувати у такому темпі, то можливо, і варто говорити про успішну реформу. При Рябошапці це було максимально ефективно. Венедиктова або змінить режим або стане частиною старої плеяди керівників органів правопорядку і правосуддя”, – резюмував він. 

Також на сайті прокуратури Києва з’явився рейтинговий список із 560 прокурорів, які подали свої кандидатури на зайняття посад прокурорів місцевих прокуратур Києва. Прокурори вже пройшли тестування на знання законодавчої бази та на загальні здібності. Але офіційної інформації про старт атестування на сайті Офісу генпрокурора не повідомлялося. Даний етап атестації планували розпочати в Офісі генпрокурора лише з червня. 

Раніше KV повідомляла, що наприкінці минулого року в прокуратурі Києва з’явилися вакантні місця на посади прокурорів шести місцевих прокуратур столиці. 

Нагадаємо, що Мінюст готує спеціальну процедуру перегляду справ люстрованих українських чиновників і виплати їм компенсацій через прецедентне рішення Європейського суду з прав людини. ЄСПЛ визнав, що положення ухваленого у вересні 2014 року закону “Про очищення влади” порушують права людини. ЄСПЛ не визнавав неправомірною українську люстрацію як таку, а лише “констатував її надмірний обсяг". Тобто під дію закону тоді автоматично підпадали службовці, які обіймали неполітичні посади середньої та нижньої управлінських ланок і не мали відношення до корупції чи правопорушень. 

Читайте: Намітились кандидати в прокурори чотирьох районів Києва (документ) 

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Инна Михно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, суд, власть киевщина, приказ, распоряжения, ирина венедиктова, офис генерального прокурора, сергей юлдашев, прокуратура города киева, министерство юстиции украины

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій