п'ятниця, 19 квітня 2024 г.

Коронавірус на Київщині: у листопаді область вийде на рівень 80% підключення ліжок до кисню

Коронавірус на Київщині: у листопаді область вийде на рівень 80% підключення ліжок до кисню

Тема протидії коронавірусу залишається найгарячішою на Київщині. Нині в області посилили карантинні обмеження через збільшення кількості "червоних" зон. Завантаженість лікарняних ліжок тут сягає вже майже 61%. На дистанційному навчанні перебуває 61 школа, зачинено 11 дитсадків. Крім того, в регіоні вже стартував опалювальний сезон, а ЦВК почала оголошувати переможців на місцевих виборах-2020. 

Про це KV стало відомо за результатами онлайн-брифінгу голови Київської ОДА Василя Володіна щодо протидії коронавірусу в області та подолання його наслідків.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Епідеміологічна ситуація

Загалом Володін повідомив, що сьогодні для надання стаціонарної меддопомоги пацієнтам із коронавірусною хворобою в області перепрофільовано 20 закладів охорони здоров’я на 1 941 ліжко. Із них вісім закладів перепрофільовано повністю. До кінця року кількість ліжок сягатиме 3 812 тисяч. Крім того, визначені заклади охорони здоров’я для потенційного розширення фонду на 1 525 ліжок. Є 189 апаратів ШВЛ і за останній тиждень плюс ще 14 апаратів, 969 точок доступу до кисню і додалось на цьому тижні ще 64. Киснем забезпечено понад 50% ліжок. До кінця наступного тижня буде підключено ще 220.

“Протягом листопада 80% ліжок будуть забезпечені киснем. Закупівля кисневих концентратів та прокладання кисневих магістралей у визначених лікарнях ведеться за кошти субвенції із державного бюджету місцевим бюджетам та за кошти, виділені з фонду боротьби із коронавірусом”, – зазначив губернатор.

За його словами, на сьогодні завантаженість ліжок становить майже 61%. На кисневій підтримці перебуває 706 пацієнтів або 60%, на апаратах ШВЛ – 34 особи або 2,9%. Кількість госпіталізованих за добу пацієнтів  тримається на рівні 60-70 осіб. За добу – 382 випадки нових захворювань на коронавірус, одужало  – 258 осіб, померло – 14 осіб. 

Медичну допомогу хворим в області забезпечують 6 665 осіб, з яких 1253  – працівники екстреної служби.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

"Червона зона"

Із понеділка, 2 листопада, в області запроваджені посилені карантинні обмеження. У "червоній" зоні перебуває шість територій: міста Бориспіль, Васильків, Обухів, Переяслав і Фастів, а також Обухівський район. Решта територій  – у "помаранчевій" зоні. 

У "червоній" зоні було обмежено відвідування навчальних закладів (виняток – заклади дошкільної освіти, спецшколи та навчально-реабілітаційні центри), а також розважальних закладів, сфери торгово-побутового обслуговування населення. Виняток – торгівля харчами, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медпризначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами, агрохімікатами, насінням та садивним матеріалом. Докладніше з обмеженнями можна ознайомитися на офіційному сайті КОДА.

Навчальні заклади

У понеділок в закладах середньої освіти завершилися осінні канікули, діти повернулися до навчання. При цьому 61 школа з "червоної" карантинної зони працює дистанційно, в інших закладах освіти формат навчання організовано з урахування епідситуації (очно, дистанційно, змішана форма). 

Так, до прикладу, у Білій Церкві очно навчаються початкові класи, решта – дистанційно, а учні ще 6 шкіл у Білоцерківському районі, Ржищеві, Дмитрівці навчаються дистанційно через те, що багато педагогів мають сезонні захворювання. На сьогодні на лікуванні від коронавірусу перебуває 171 учень та 371 вчитель. 

Заклади дошкільної освіти із "червоної" зони працюють з обмеженнями щодо кількості дітей у групах та за умови дотримання відповідних санітарних заходів.

На сьогодні зачинено на карантин 11 дитсадків, три у Миронівській ОТГ, по одному у Ржищівській, Бучанській, Фурсівській та Узинській ОТГ, а також у Таращанському, Обухівському та Яготинському районах, у місті Бориспіль. Особи, які контактували з хворими  – на самоізоляції. 

В усіх закладах професійної освіти дистанційне навчання триватиме до 15 листопада.

Опалювальний сезон

Із важливих питань губернатор відмітив і початок опалювального сезону. Рішення та розпорядження про його початок прийняті в усіх населених пунктах області. Вже запущено 1311 котелень, підключено до опалення 2 688 житлових будинків, 485 дошкільних та  713 навчальних закладів, 65 лікарень. 

 "Велике будівництво"

Тривають роботи і на об'єктах "Великого будівництва" у рамках національної програми, започаткованої президентом України. Нагадаємо, що у її рамках передбачена побудова та реконструкція 20 об’єктів на Київщині – це школи, садочки та стадіони.

Так, загальноосвітні навчальні заклади наразі мають 90% готовність, завершено вже 5 об’єктів, на двох будмайданчиках ще тривають будівельні роботи. Готовність дошкільних закладів складає 92%: завершено три об’єкти та ще п’ять завершені на 75%. Проєкти спорту завершені на 83%, завершено три об’єкти, на решті роботи ще тривають. Загалом об'єкти програми завершені на 89%. 

Крім того, у проєкт закладено фінансування 29 об’єктів дорожнього господарства: шість перехідних та 23 нових. Загальний обсяг фінансування сягає майже 727 млн гривень. 

"На сьогоднішній день майже на 100% завершено 5 об’єктів, на 75% – 5 об’єктів і ще чотири на понад 75%, по одному об’єкту триває укладання договорів. З 12 приймальних відділень на 100% завершено 2 об’єкти. Будівельні роботи ведуться на семи об'єктах, ще на трьох роботи розпочалися.  Всі 12 проєктів плануємо завершити у поточному році", – зауважив Володін. 

Процес "Децентралізації"

Володін зауважив, що ЦВК ще продовжує підрахунок голосів і на сьогодні в області на місцевих виборах визнано обраними 476 депутатів  із 2212. З них 171 обрано до Березанської, Бориспільської, Вишгородської, Переяславської, Ржищівської, Сквирської та Української міськрад. Ще 110 обрано до селищних рад Пісківки, Козина, Кожанки, Калинівки та Калити та 195 депутатів до сільських рад Бишівської, Гірської, Дівичківської, Золочівської, Ковалівської, Пірнівської, Томашівської, Фурсівської та Циблівської ОТГ. 

Крім того, вже визнано обраними 22 із 69 голів. У тому числі 8 міських голів Березані, Борисполя, Вишгорода, Обухова, Переяслава, Ржищева, Сквири та Фастова. У місті Українка призначено повторне голосування.

Новообрані селищні голови вже є у Глевахівській, Калинівській, Козинській, Кожанській та Пісківській ОТГ. А також 9 сільських голів у Горі, Дівичках, Зазим’ї, Золочеві, Ковалівці, Пірнове, Томашівці, Фурсах та Циблях. 

Нагадаємо, Київська ОДА розподілила державну субвенцію на боротьбу з коронавірусом. Кошти спустили на зарплати медикам та закупівлю кисню для хворих на ковід. Лікарні запевняють: гроші раді освоїти, але є проблема. Зокрема, кисень на ринку у період пандемії – дефіцитний товар.

Читайте: Хроники коронавируса в Украине: обновляется

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, коронавирус, карантин, кода, COVID-19, власть киевщина, школы, отопительный сезон, цик, местные выборы, василий володин, департамент здравоохранения, садики, большая стройка

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.