п'ятниця, 29 березня 2024 г.

Київська ОДА планує виділити кошти на комунікацію місцевих рад із громадськістю

Київська ОДА планує виділити кошти на комунікацію місцевих рад із громадськістю

Київська облдержадміністрація цьогоріч планує оновити і завершити програму сприяння розвитку громадянського суспільства. Головна її мета -  покращити комунікацію між органами місцевого самоврядування і громадськістю. Заходи програми у більшості передбачають участь громадськості та волонтерів у різних сферах діяльності місцевого самоврядування. Однак, за три роки дії програми екскерівництво КОДА не витратило на це ні копійки. Представники громадськості вже традиційно скаржаться, що їх не залучають до участі в заходах.

Про програму

Як стало відомо KV, 17 січня голова Київської облдержадміністрації Олексій Чернишов підписав розпорядження №23 “Про схвалення проєкту змін до програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Київській області на 2017- 2020 роки”, які мають бути затверджені обласною радою. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Оновлена редакція Програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Київській області на 2017-2020 роки відрізняється від попередньої, прийнятої у 2017 році, тим, що відповідальним за реалізацію призначено департамент комунікацій та взаємодії з громадськістю КОДА замість управління з питань внутрішньої політики КОДА. 

Головна мета програми, як зазначається - розвиток співпраці місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування області з інститутами громадянського суспільства (ІГС) щодо проведення консультацій влади з громадськістю, підвищення громадської активності та діяльності громадських об’єднань як важливих чинників вирішення питань економічного, соціального, гуманітарного, культурного розвитку регіону, успішного проведення необхідних реформ у різних сферах життя, створення умов для розвитку в області громадянського суспільства тощо.

Основними завданнями програми є подальший розвиток громадянського суспільства в Київській області, залучення громадськості до процесів формування та реалізації державної політики, реалізація у діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підтримка ініціатив ІГС.

Фінансування програми передбачалось щорічно у сумі по 700 тис. гривень із обласного бюджету та ще по 10-15 тис. гривень із інших джерел. 

Як розповіли *KV в департаменті комунікацій та взаємодії з громадськістю КОДА, за час дії програми за неї не виділялись кошти, здійснювались лише тільки ті заходи, які не потребують фінансування.

“Фінансування здійснюється виходячи із пріоритетів та реальних можливостей бюджету. Коли бюджет розвитку у якийсь період часу вдвічі зменшується, а є нагальна потреба фінансувати лікарні та навчальні заклади, то це і є пріоритетом”, – зазначили там. 

Заходи

Заходи, затверджені програмою, передбачають залучення інститутів громадянського суспільства та громадськості до процесів формування і реалізації державної та регіональної політики. Робити це пропонується  шляхом створення на обласному та місцевому рівнях сприятливого правового середовища для діяльності інститутів громадянського суспільства.

Вони мають, найперше, забезпечити конструктивну співпрацю місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства, враховувати пропозиції інститутів громадянського суспільства та думку громадськості під час вирішення питань розвитку регіону.

Реалізувати завдання програми планується протягом чотирьох років – з 2017 по 2020 рік. Завдання поділені на чотири напрямки. 

Перше – створення сприятливих умов для інституційного розвитку регіональних організацій громадянського суспільства. Передбачає створення ресурсного центру сприяння діяльності організацій громадянського суспільства та забезпечення сприяння організаціям громадянського суспільства у проведенні ними громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади.

А також проведення спільних просвітницьких заходів (конференцій, семінарів, круглих столів тощо) за участю представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, організацій громадянського суспільства та проведення щорічного регіонального Форуму організацій громадянського суспільства з публічною презентацією річного звіту про виконання Програми. 

Другий напрям роботи – забезпечення ефективних процедур громадянського представництва у формуванні та реалізації державної політики в регіоні.

Тут передбачено вивчення стану розвитку громадянського суспільства та суспільної думки жителів області.

Наступний пункт – стимулювання участі організацій громадянського суспільства в соціально-економічному розвитку регіону. Для цього передбачена підтримка ініціатив організацій громадянського суспільства для вирішення завдань регіональної політики та задоволення потреб розвитку області.

Останній напрям роботи – створення сприятливих умов для міжсекторальної співпраці. Це підвищення професійного рівня та організаційної спроможності організацій громадянського суспільства, органів виконавчої влади до міжсекторальної співпраці шляхом проведення спеціальних семінарів та тренінгів.

Також передбачено сприяння громадським ініціативам з питань розвитку волонтерського руху, проведення органами виконавчої влади та місцевого самоврядування спільних з організаціями громадянського суспільства заходів щодо надання соціально-побутових, психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, соціально-економічних, юридичних, інформаційних послуг. 

Про ефективність

Як розповіла KV голова громадської ради при КОДА Наталія Ульянова, ніхто із членів громадської ради не брав участі у програмі. 

“Звісно, що я знаю про цю програму, але оцінити її ефективність, починаючи із 2017 року, не можу. Громадська рада була сформована у липні минулого року і за цей час жоден інститут громадянського суспільства, а їх у раді 33, не був залучений до цієї програми. Нас не запрошували ні на консультації, нні на засідання. Підтримки або коштів не отримували. Навіть зміна відповідального за програму на нас не вплинула. Можливо, вони ще планують нас запрошувати до участі в програмі. Але поки нічого не відбувається”,  говорить вона. 

Також KV поцікавилась у представників місцевого самоврядування, чи була ефективною програма на їхній території, але думки розділилися.

Голова Фастівської міської ради Михайло Нетяжук:

Робота із громадянським суспільством і стимулювання розвитку місцевої демократії є одним із пріоритетів Фастівської міської ради. У нас налагоджена взаємодія із Радою Європи. В рамках цієї роботи ми використовуємо інструменти, які нам надає Київська ОДА. Зокрема, повністю оновлено громадську раду міста, громадяни і громадські організації активно беруть участь в розвитку міста, долучаються до різноманітних проєктів. Тому можу сказати, що програма є дуже корисною і на часі. А ми намагаємось максимально нею користуватись. 

Голова Вишгородської міської ради Олексій Момот:

Відверто кажучи, навіть не знав про існування такої програми. У нас чудова налагоджена взаємодія із громадськістю. Є учнівська рада, молодіжне самоврядування, вони постійно подають різні проєкти, ми допомагаємо їх реалізовувати. Є багато громадських організацій. Є громадський бюджет, де активно беруть участь жителі. Громадська рада є при Вишгородській районній держадміністрації, при міській раді немає. Можливо, вони чули про цю програму. Але в цілому можу сказати, що ми працюємо самостійно над цим питанням і досить ефективно. 

Голова Переяславської міської ради Тарас Костін:

Особисто я не займався цим питанням. Але ми активно співпрацюємо із молоддю, громадськими організаціями. Є громадська рада при міській раді, вони дуже добре працюють, їздять в область на наради. Затверджений громадський бюджет, нещодавно затвердили ряд проєктів. Не бачу проблем із взаємодією з громадськістю, останнім часом відбулись дуже позитивні зміни в цьому плані. 


Голова Бориспільської міської ради Анатолій Федорчук:

Можливо я чогось не знаю, але ефекту від програми я не відчув. У нас працює громадська рада, ми її створили у 2006 році, вона регулярно проводить засідання. Дуже допомагають із болючими для міста питаннями – стосовно тарифів, розвитку. Громадська рада доносить думку місцевого самоврядування до громадськості, це зменшує “вибухові” ситуації із жителями. За окремими програмам виділяємо допомогу громадським організаціям. У місті ми працюємо над цим питанням. 

Голова Баришівської об'єднаної громади Олександр Варениченко

Жодної ефективності дії програми ми не відчули. Громадська рада була при районній державній адміністрації. Туди входило декілька громадських організацій, але, на мою суб'єктивну точку зору, вони не представляли інтереси громади, а переслідували інші інтереси. Виконували певні політичні замовлення. Ця рада припинила свою діяльність. Однією із моїх передвиборчих обіцянок було створення громадської ради при селищній раді. Але люди звикли контролювати владу. А я хотів би мати раду, яка б радила, активних неупереджених громадян. Способів контролю і так вистачає, ми усю публічну інформацію публікуємо в інтернеті. До того ж, за це хочуть ще й гроші отримувати. Ми тільки розібрались із дефіцитом бюджету,  спромоглися сформувати бюджет розвитку, але на громадський бюджет поки немає коштів. Є більш вагомі потреби у селах. 

Нагадаємо, як раніше писала KV, на початку липня при Київській облдержадміністрації запрацювала оновлена громадська рада: в неї увійшли 33 активних діяча, серед яких тільки 6 були в раді попереднього скликання, який працював з 2017 року.

Читайте: Коррупционные риски: общественный совет при КОГА проверит работу департаментов и управлений обладминистрации

КиевVласть

Вікторія Білоус

Теги: новости киевской области, новости киевщины, новини київщини, новини київської області, кога, кода, общественность, Михаил Нетяжук, анатолий федорчук, алексей чернышов, олексій чернишов, алексей момот, тарас костин, александр варениченко, Михайло Нетяжук, олексій момот, губернатор чернышов, анатолій федорчук, громадська рада, губернатор чернишов, наталия ульянова, громадськість, тарас костін, взаимодействие с общественностью, взаємодія з громадськістю, наталія ульянова, олександр варениченко

п'ятниця, 29 березня 2024 г.
15:26
Сирський про мобілізацію: 500 тисяч новобранців ЗСУ не потребують
15:05
Поліцейського-хабарника на Київщині судили вісім років, щоб засудити до семи у справі про приховання наркоторгівлі
14:47
СБУ витратить 7,3 млн гривень на обладнання для відеоспостереження
14:36
Зеленський: РНБО при новому керівництві має в першу чергу забезпечити державу якісним прогнозуванням ситуацій
14:04
У столиці планують створити безбар’єрне туристичне середовище
13:44
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
13:24
За добу втрати ворога зросли на 820 осіб, 56 БПЛА та 5 крилатих ракет, - Генштаб ЗСУ
13:03
На Північному мосту обмежать рух транспорту до 15 червня (схема)
12:42
У столиці судитимуть росіянина, який скоїв розбійний напад на аптеку
12:24
В Україну повернули тіла 121 полеглого оборонця
12:02
У Польщі переговори щодо українського зерна не мали успіху, але Сольський налаштован оптимистично, - ЗМІ
11:44
Руслан Кравченко: Німеччина продовжить допомагати Київщині у процесі відбудови
11:25
Комунальні підприємства Вишневого подарують військовим два авто вартістю 110 тисяч доларів
11:01
29 комунальних медзакладів столиці підключено до Реєстру територіальної громади, - КМДА
10:47
Голосіївська окружна прокуратура через суд вимагає повернути державі приміщення вартістю понад 6,7 млн гривень
10:28
Унаслідок нічної атаки рф пошкоджено енергетичну інфраструктуру в шести областях, - Шмигаль
Календар подій