субота, 20 квітня 2024 г.

Київщина освоїть майже мільярд гривень на будівництво шкіл і дитсадків

Київщина освоїть майже мільярд гривень на будівництво шкіл і дитсадків

Програма “Велике будівництво” не збавляє обертів – у пристоличному регіоні звітують про ударні темпи будівництва шкіл та дитсадків. Ситуація значно відрізняється від аналогічної у минулих роках, коли область роками чекала  на будівництво шкіл у Вишневому, Василькові, Борисполі, Ірпені тощо. Загалом з бюджетів усіх рівнів на освітні проєкти тільки за тендерами цьогоріч буде витрачено більше 680 млн гривень. Ще 315 млн – за  програмою. 

Як повідомили KV у Департаменті регіонального розвитку КОДА, триває підготовка до освітнього сезону 2020-2021 рр. 

Зокрема, звітують у департаменті, станом на сьогоднішній день в рамках проєкту “Велике будівництво” Київщина вже реалізувала 6 об’єктів: 

  • будівництво ІІ черги Вишнівської школи № 1, 

  • добудову до школи № 1 у місті Українка, 

  • реконструкцію будівлі з перепрофілюванням під дитячий садочок в м. Ірпінь, 

  • реконструкцію дитячого садочку “Яблунька” у м. Вишневе, 

  • капітальний ремонт спортивних майданчиків (стадіону) на території школи “Сузір’я” в м. Вишгород, 

  • будівництво футбольного поля в селі Петропавлівська Борщагівка Київської області. 

Загалом в рамках програми “Велике будівництво” передбачена реалізація 20 об’єктів на загальну суму 314,6 млн гривень, готовність проєктів по Київській області становить 63%.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

В подробицях

Серед завершених об’єктів, відзвітували у КОДА, є знані довгобуди: зокрема, Бучанська гімназія (вартість 118,7 млн нрн) та школа в Українці, яку почали будувати 4 роки тому і вартість якої сягнула 72 мільйони гривень. Її будівництво завершено і готуються відповідні документи для подання до Держархбудінспекції і введення в експлуатацію.

Було реконструйовано і дитсадок “Яблунька” у місті Вишневе. Документи для введення у експлуатацію також готуються. Дитсадок в місті Ірпінь вже введений в експлуатацію і готується до офіційного відкриття.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

“В південній частині Вишневого зросла кількість населення і 30% дітей дошкільного віку, які проживають в цьому районі, вимушені ходити до садочків в інших місцях. Тому в місті Вишневе здійснено реконструкцію садочка “Яблунька”, який забезпечить щонайменше 110 дошкільнят освітою. […] Новими об‘єктами ми забезпечуємо понад 1000 додаткових місць для школярів та 185 місць для дошкільнят. І це вже з 1-го вересня цього року”, – розповів керівник Департаменту Валерій Кравчук.

Згідно звіту департаменту, який надали KV, станом на 13 серпня розпочаті такі роботи, як:

  • Реконструкція приміщення опорного навчального закладу Гребінківський НВК "загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад" на проспекті Науки, 23 в смт Гребінки Васильківського району області. Ступінь будівельної готовності – 65 %. Завершення робіт – до 15 жовтня.

  • Реконструкція внутрішніх приміщень та покрівлі даху Славутицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 за адресою: вул. Курчатова, 17, м. Славутич, Київської області. Ступінь будівельної готовності – 60%. Орієнтовна дата завершення робіт – до 15 жовтня.

  • Реконструкція будівлі школи та майстерні Піївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ржищівської міської ради Київської області. Ступінь будівельної готовності – 20 %. Орієнтовна дата завершення робіт – до 15 жовтня.

  • Капітальний ремонт будівлі Пашківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів по вул. Кірова 4, с. Пашківка, Макарівського району, Київської області. Ступінь будівельної готовності – 17%. Орієнтовна дата завершення робіт – до 15 грудня.

Триває будівництво/реконструкція дитячих садочків. Зокрема, це:

  • Реконструкція ДНЗ "Чебурашка" у Вишгороді, який реалізується за кошти обласного та місцевого бюджету. Добудувати його планують до 1 вересня, стан готовності – 92%.

  • Комунальний дошкільний дитячий навчальний заклад по вул. Шкільній в місті Вишгород. Проєкт реалізується за кошти ДФРР та місцевого бюджету. Його планують добудувати до 30 серпня, стан виконання – 74%.

  • Будівництво дошкільного навчального закладу на 230 місць в селі Нові Петрівці Вишгородського району. Проєкт реалізується за кошти ДФРР та місцевого бюджету. Ступінь будівельної готовності – 74 %. Орієнтовна дата завершення робіт – до 1 жовтня цього року.

Розпочаті будівельні роботи ще трьох дитсадків, а саме: 

  • Дитячого садка на 75 місць в с. Козаровичі Вишгородського району Київської області. Ступінь будівельної готовності – 75%. Орієнтовна дата завершення робіт – до 15 жовтня.

  • Дитячого садка на 75 місць в с. Синяк Вишгородського району Київської області. Ступінь будівельної готовності – 45%. Орієнтовна дата завершення робіт – до 14 грудня.

  • Дитячого дошкільного закладу по вул. Першотравневій, 11-Б в с. Мала Солтанівка, Васильківського району. Ступінь будівельної готовності – 22%. Орієнтовна дата завершення робіт – до 15 жовтня.

Окрема увага приділена спортивним об’єктам. Згідно звіту департаменту, проведено капітальний ремонт спортивних майданчиків (стадіону) на території СШ "Сузір'я" у Вишгороді на суму 29 млн гривень. Ще одним спортивним об’єктом програми є будівництво футбольного поля по вулиці Парковій 34-Б в селі Петропавлівська Борщагівка. Вартість його будівництва становить 1,5 млн гривень.

Шкільні тендери

За даними оголошень на майданчику публічних закупівель ProZorro, за останні два місяці було оголошено два тендери на реконструкцію будівель школи та дитсадку. 

Так, відділ освіти Бучанської міської ради оголосив тендер на реконструкцію з добудовою загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 у місті Буча, вул. Малиновського, 74, очікуваною вартістю у 153 млн 177 тис. 903 гривні. Оголошення подане 23 липня, кінцевий строк подання пропозицій – 10 серпня, виконання робіт – 31 березня 2021 року. Свої пропозиції подали три фірми: 

Згідно до протоколу розкриття, попередньо переможцем визнано ТОВ “Альтіс-Констракшн”. 

У відповідях на питання учасників замовник зазначив, що закупівля проводиться на виконання проекту "Надзвичайна кредитна програма для відновлення України" (Закон України "Про ратифікацію Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком" від 22 квітня 2015 року № 346-VIII). 

“Вона проводитиметься за кошти кредитів, позик, що надані відповідно до міжнародних договорів України з Міжнародним банком реконструкції та розвитку, Міжнародною фінансовою корпорацією, Багатостороннім агентством з гарантування інвестицій, Міжнародною асоціацією розвитку, Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейським інвестиційним банком, Північним інвестиційним банком, а також іншими міжнародними валютно-кредитними організаціями”, – вказує замовник у свої відповіді.

Гостомельська селищна рада 6 липня 2020 року оголосила тендер на реконструкцію існуючої споруди з надбудовою під дитячий дошкільний заклад у Гостомелі по вул. Свято-Покровська, 73-є. Очікувана вартість становить 72 млн 913 тис. 756 гривень, кінцевий строк подання пропозицій – 23 липня 2020 року, строк виконання замовлення – 31 грудня 2021 року. 

Свої пропозиції подали наступні фірми:

  • ТОВ "ФПК-Портал-Буд", первинна і остаточна пропозиція – 61 млн 885 тис. 106,13 гривень;

  • ТОВ "Класика Комфорту", первинна пропозиція – 66 млн 308 тис. 725,46 гривень, остаточна – 63 млн 720 тис. 291,05 гривень;

  • ТОВ "Міттел", первинна пропозиція – 68 млн 22 тис. 911,04 гривень, остаточна – 63 млн 720 тис. 291,06 гривень;

  • ТОВ "Власт-Буд", первинна пропозиція – 71 млн 513 тис. 813 гривень, остаточна – 64 млн 700 тис. 200 гривень;

  • ТОВ "Алькор Інвест-15", первинна – 65 млн 461 тис. 388,48 гривень, остаточна – 65 млн 96 тис 819 гривень.

Утім, згідно протоколу розкриття, пропозиції фірм “Власт-Буд” та “Алькор Інвест-15” до аукціону не дійшли, а пропозиції “ФПК-Портал-Буд” та “Класики Комфорту” відхилили, у другому випадку – через невідповідність поданих ТОВ документах. Утім, 6 серпня Державна аудиторська служба почала перевірку тендеру через “ознаки порушень у сфері публічних закупівель”. Яких саме, не уточнюється.

Тендери на будівництво

На порталі публічних закупівель ProZorro наприкінці червня–початку липня також з’явилися об’яви стосовно будівництва закладів освіти.

Найдешевшим об’єктом серед них є добудівництво дошкільного дитячого закладу на 144 місця по вул. Лесі Українки в місті Буча. Аукціон відбувся 24 липня, очікувана вартість становить 12 млн 95 тис. 307 гривень.

Свої пропозиції надали такі компанії:

До аукціону не були допущені ТОВ “Деланта” і ПРАТ “ПМК-6 Поліськсільбуд”, а згідно до протоколу розкриття замовник має намір укласти договір з ТОВ “УБІК “Укрбудінвест”.

Утім, ТОВ “Класика Комфорту” подало скаргу на замовника. Річ у тім, що тендерний комітет відділу освіти Бучанської міської ради відмовив ТОВці через відсутність ліцензій на виконання робіт з встановлення поверхневого вогнезахисного просочування та обробляння, а також відсутність згоди одного з членів загальних зборів на обробку персональних даних та відсутність документів на деяку необхідну техніку, інформації про обладнання тощо. У ТОВці відповіли: усі перераховані підстави є надуманими

3 липня Великоолександрівська сільська рада оголосила тендер на будівництво середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на 24 класи (720 учнів) по вул. Погребняка в селі Чубинське Великоолександрівської сільської ради Бориспільського району Київської області, з реконструкцією недобудованої будівлі амбулаторії під навчально-виробничий корпус школи. Очікувана вартість – 223 млн 684 тис. 617,60 гривень. Кінцевий строк подання тендерних пропозицій назначений на 20 серпня (і змінювався вже тричі), а початок аукціону намічений на 25 вересня 2020 року. Згідно тендерної документації, строк виконання робіт – до 31 грудня 2022 року. 

Утім, деякі учасники вже висувають свої скарги на деякі висунуті замовником вимоги. Наприклад, імовірний учасник торгів ТОВ “І.Б.К. Девелопмент” скаржиться, що замовник не вказав матеріали, які він витребує – але запитує в учасників довідку, що технічні характеристики використовуваних матеріалів не гірші (не нижчого рівня), ніж затребувані замовником. Відповідь замовника: “ви самі повинні ознайомитися з об'єктом і за бажанням з проєктною документацією і мати розуміння, які матеріали були передбачені проєктантом”.

І найдорожчий об’єкт – будівництво загальноосвітньої школи І ступеню по вул. Петлюри Симона (Черняховського), 17-б в місті Бровари, очікувана вартість будівництва – 246 млн 941 тис. 760 гривень. Кінцевий строк подання тендерних пропозицій – 22 серпня, початок аукціону – 28 вересня 2020 року. Згідно тендерної документації, будівельний об’єм школи складає 69 436 метрів кубічних, вона матиме три поверхи. Строк виконання робіт – до 31 грудня 2021 року.

Нагадаємо, в лютому 2020 року остаточно завершилося будівництво найпопулярнішого довгобуду Київщини – школи у Вишневому. ДАБІ м. Вишневе надала сертифікат, що дозволяє передати споруди на баланс місцевого управління освіти, а колишній очільник КОДА урочисто відкрив її 17 лютого

Раніше KV не раз писала про "шкільну проблему" Вишневого. Так, в місті, де фактично проживає 80 тис. чоловік, функціонує лише 4 школи. 

Читайте: Холодне знання: батьки учнів школи №1 у Вишневому погрожують масштабним страйком

Фото: колаж KV

КиевVласть

Влад Григор'єв

Теги: новости киевской области, строительство, кога, закупки, киевская область, реконструкция, школа, борисполь, буча, ирпень, васильков, кос, вышгород, василий володин, вишневое, программа, тендеры, большое строительство, департамент регионального развития, детский садик, великая александровка

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.