середа, 24 квітня 2024 г.

Киев будет еще минимум 5 лет накапливать фекалии

Киев будет еще минимум 5 лет накапливать фекалии

Киевводоканал планирует еще минимум 5 лет складировать отходы столичной канализации на иловые поля. Об этом вчера на заседании комиссии Киеврады по вопросам ЖКХ сообщил глава правления “Киевводоканала” Валерий Ченчевый.

По его словам, на сегодняшний день на иловых полях Бортнической станции аэрации (БСА) скопилось около 10 млн куб. м ила (более чем в три раза превышает проектные мощности полей), что создает угрозу для  дамб, удерживающих эти отходы. При этом для внедрения на БСА технологии уменьшения объема ила потребуется минимум 5 лет. За это время, согласно проекту реконструкции станции авторства “Киевинжпроект”, на станции должны будут заработать цеха по обезвоживанию канализационных осадков.

Читайте также:Проект реконструкции БСА готов. Но денег нет”

После этого иловые поля БСА предположительно просуществуют еще 10-15 лет. За этот период  можно будет утилизировать все залежи на иловых полях. В течении же минимум 5-ти лет, по словам Валерия Ченчевого, во избежание прорывов дамбы иловых полей №1 и №2 придется продолжать наращивать, а дамбу поля №3 укреплять. Особенно глава правления Киевводоканала отметил важность укрепления защитных сооружений илового поля №3, законсервированного после аварии на ЧАЭС.

Для проведения работ по комплексной реконструкции БСА Киевводоканал рассчитывает сегодня только на привлечение японского кредита. По словам г-на Ченчевого, переговоры с Японией, которая обещала Украине кредит на реконструкцию БСА на очень выгодных условиях (под 0,1% годовых на 40 лет с 10-летними каникулами), продолжаются. 

 

Проектом реконструкции БСА предусмотрено строительство завода по обезвоживанию ила, который позволит сократить объем сухих канализационных остатков с 12 тыс. куб. м в сутки до 1200 куб. м. в сутки. Эти осадки Киевводоканал планирует первое время складировать на территории БСА и в расположенном неподалеку карьере.

В случае же последующего сжигания этих остатков, как это делается в цивилизованном мире, их объем уменьшится еще в 10 раз. Ежедневно будет оставаться  не более 120 тонн золы, которую можно будет использовать для производства стройматериалов и при строительстве дорог.

Как сообщил KV глава комиссии Киеврады по вопросам ЖКХ Юрий Бондарь, на разработку проекта реконструкции БСА из госбюджета выделено 14,5 млн грн., и для полного завершения проектных работ Киевводоканалу понадобится еще ориентировочно 30-40 млн грн.

 

Эмма Солдатова

Теги: Аналитика

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.