п'ятниця, 19 квітня 2024 г.

Чи читає книги українська молодь?

Чи читає книги українська молодь?

Юні журналісти ІТА "ЮН-ПРЕС" опитали дві сотні студентів та школярів столиці й з приємністю можемо констатувати, що люди читали, читають і будуть читати. При чому йдеться саме про літературу в повному сенсі цього слова, а не про вульгарні опуси кримінального-порнографічного характеру чи дешеві псевдодетективи.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”    

90% опитуваних надають перевагу книгам не з Інтернету, оскільки (і ця теза майже дослівно повторювалася фактично усіма учасниками опитування): "Інтернет вирізняється своєю безликістю та безособливістю, тоді як справжня книга має власну індивідуальність. І що найголовніше, вона має власника". Отже, більшість зійшлася на тому що перевага книги у тому, що нею реально володіти. А спробуйте "окупувати" текст у "вордівському" форматі, зробити його частинкою власного побуту, наділити його інтимністю  часткою свого "я"… Навряд чи комусь вдасться.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Інтернетом молодь переважно користується для того, щоб читати наукову літературу чи ті книги, котрі є занадто рідкісними і дорогими, або ж яких взагалі не знайдеш на українському книжковому ринку. Що до читання у бібліотеках чи позичання книг у друзів та знайомих, то ця практика не особливо поширена, коли йдеться про художню літературу: якщо книга сподобалась, то після прочитання її зовсім не хочеться віддавати, тому залишається єдиний правильний вихід із ситуації - піти і купити її. Особливою популярністю у студентів київських вищих, які і слід було очікувати, користується книжковий ринок "Петрівка", а також магазин "Орфей", що неподалік. Там є широкий вибір літератури за демократичною ціною. Також вигідно, на думку опитуваних, купувати деякі види літератури у букіністів: коштують вони звичайно дешевше, крім цього, у них можна придбати рідкісні видання, наприклад, філософської та історичної літератури, які більше не перевидавалися, а також іншомовну літературу (англійською, німецькою, польською мовами тощо).

Щодо улюблених жанрів думки дуже різноманітні, але зазвичай улюблена література збігається з позалітературними захопленнями опитуваних. Визначивши улюблену музику, фільми та стиль одягу людини, часто можна довідатись, що вона читає і чим займається. Тому, як і очікувалося, одні захоплюються літературою у стилі фентезі, інші надають перевагу, європейським модерністам, таким, як: Герман Гессе і Франц Кафка. На загал серед молодих українців популярна література про часи бітників і хіпі. Дуже багато хто висловив своє захоплення з приводу романів Кена Кізі, Джека Керуака та Ірвіна Уелша. Не залишилися осторонь також Чак Паланік і Чарльз Буковскі – молоді люблять бунтувати (хоча б у своїх фантазіях) і читати про тих, у кого це виходило краще, ніж у них. Мода на Харукі Муракамі та Мілорада Павича уже пройшла, проте молодь досі читає Кундеру. В царині класичної літератури не обділено увагою Достоєвського і Булгакова, а серед філософів абсолютними лідерами є Маркс, Ніцше і Сартр. Для сучасної української прози молодь є чи не найголовнішою цільовою аудиторією хоча б тому, що в неї більше часу її читати, а також через те, що для нової генерації більше нехарактерні стереотипи  про літературу, властиві попереднім поколінням, що виросли в радянський час. Серед фаворитів можна назвати Андруховича і Жадана, хоча популярними є також Тарас Прохасько і Юрко Іздрик. Не забули й про письменниць: Світлану Поваляєву, Ларису Денисенко, Оксану Забужко, Ліну Костенко тощо.

Тож як ми бачимо, українська молодь це опора і майбутнє України, треба берегти знання як зіницю ока, цінувати їх як самі великі багатства, і у майбутньому це без сумніву дасть свої плоди. 

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV   

фото: obiectivbr

КиевVласть

Тетяна Голубкова, десятикласниця

Теги: книги, молодежь, чтение, Татьяна Голубкова, выбор Новости Киева

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.