субота, 20 квітня 2024 г.

Богдан Пущак: “Білоцерківська ”Свобода“ - єдина фахова команда, яка вирішує проблеми культури”

Богдан Пущак: “Білоцерківська ”Свобода“ - єдина фахова команда, яка вирішує проблеми культури”

Культура Київщини потерпає від дефіциту фінансування, зносу матеріальної бази та браку приміщень. Але завдяки потужному фаховому потенціалу галузь має шанс на відродження. Флагманом підйому може стати Біла Церква, яка має потужний потенціал для розвитку культурного кластеру. Про шляхи вирішення проблеми галузі, роботу комунальних підприємств та збереження культурної спадщини в інтерв’ю KV розповів кандидат у депутати до ради Білоцерківської ОТГ від ВО "Свобода" Богдан Пущак.

KV: Ви плануєте брати участь у місцевих виборах 2020? Чому прийняли таке рішення й чому саме ВО "Свобода"?

Богдан Пущак: Зараз складно прогнозувати механізми роботи й перспективи розвитку міської ради, як об’єднаної громади. Особисто балотуюся для того, щоби була можливість, нарешті, створити професійний і конкурентоспроможний майданчик для розвитку культури в Білій Церкві. І саме позицію розвитку культурного напрямку буду відстоювати в роботі при міськраді, куди й балотуюсь у депутати від ВО "Свобода". Чому саме "Свобода"? Для мене дуже важливим є принциповість у дотриманні позицій і напрямків світогляду, а також – командна робота. А партія існує з 1991 року й жодного разу не зрадила своєму баченню, яким має бути майбутнє й сьогодення держави. Тим паче, що партія "Свобода", нині однопартійці, а в минулому друзі та колеги, активно брали участь у реалізації моїх культурних проєктів. Це єдині представники від обласних та міських депутатських корпусів, які звертали увагу на проблеми культури взагалі.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

KV: Із чим йдете на вибори, які Ваші програмні засади?

Богдан Пущак: Моя основна позиція – це створення умов для розбудови наявного дифіциту культурних напрямів.

KV: Цей напрям можна назвати проблемним для міста?

Богдан Пущак: Проблема тут, як і всюди, – практично відсутня професійна база для роботи культурної сфери, як професійної, так і початкової, із залученням молоді та дітей. Саме через брак належної бази та інструментарію, ми не маємо відповідного результату наразі. А Біла Церква цього вкрай потребує. До прикладу, заклади культури міста – відомий усім на масиві Леваневського палац культури "Росава" й палац культури "Білоцерківмаз". Обидві установи не підпорядковані місту – це власність тих чи інших приватних структур. Чому місто не має свого окремого закладу культури? Навіть на базі комунального підприємства він має бути й на перспективу – самореалізовуватися. Ресурсів та фінансових можливостей достатньо в місті для будівництва нового сучасного концертно-театрального майданчика, який гарантовано стане в перелік найвідвідуваніших місць міста. Багато місцевих представників культури наголошують, що проблема – брак фінансування. Та з огляду на нинішні реалії, на мою думку, проблема у недостатніх умовах для розвитку. Культурні продукти не мають створюватися хаотично під подію. Потрібно виважено та з економічною доцільністю ставитися до цього питання, прикладів для цього дуже багато. Даний проєкт може активувати успішну співпрацю бізнесу та влади міста для реалізації будівництва. Наразі я постійно зіштовхуюся із великим дефіцитом матеріальної бази для роботи. Багато батьків мають велику зацікавленість у залученні їхніх дітей до гуртків з акторської майстерності, до участі в музичних проєктах, і це не лише естрадний напрямок.

KV: Як розвиваються комунальні заклади культури в місті?

Богдан Пущак: У 1920 році в Білій Церкві відомому українському драматургу Лесю Курбасу лише за два роки вдалося створити професійний театр, а на його базі – театральну студію, яка вже через три місяці випускала професійно підготовлених акторів. На той час, це був серйозний прорив у культурному житті Білої Церкви та країни. Сьогодні ж дуже багато політиків, які, як правило, кожні вибори змінюють партійне забарвлення, маніпулюють культурними установами міста в надії зосередити на собі більше уваги та роблять видимість, що вони чимось допомагають. А насправді: з року в рік стоїмо на місці й комунальні установи мають серйозний дефіцит із фінансуванням, дохідною частиною. Хоча я завжди наголошую на тому, що будь-яка комунальна установа, і навіть у сфері культури, може самостійно непогано заробляти, якщо випускати якісний, конкурентний творчий продукт. Для цього має бути розроблена перспективна програма розвитку, мінімум на п’ять років. 

KV: Восени 2019 року Ви взялися за реалізацію в місті театру нового формату, на якому етапі перебуває проєкт?

Богдан Пущак: Цей проєкт принципово новий. І його принциповість для мене полягає в спробі організувати власноруч, залучивши зацікавлених місцевих інвесторів, новий майданчик під окрему структуру театру. У центрі Білої Церкви є будівля – палац культури "Білоцерківмаз", яка за радянських часів виконувала функцію основного культурного осередку міста. З 90-х років вона перебуває в приватних руках. Та саме велика концертна зала на 530 місць із балконом пустувала й була в занедбаному стані. Ми поставили перед собою амбітні цілі – максимально за короткий час реконструювати концертну та глядацький зали, щоби створити містянам та артистам комфортні умови для перебування. Повністю замінено оббивку крісел, ковролінове покриття підлоги, фасад стін, освітлення, сценічне вбрання.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Із завданням впоралися завдяки підтримки депутата обласної ради від "Свободи" Вячеслава Хмельницького й місцевих однопартійців. З власником БК домовилися, що на партнерських умовах зможемо реалізовувати свої продукти. Нині починаємо відновлювати роботу після карантину, проводити репетиції і сподіваємося, що до нового року підготуємо низку програм. Подібний проєкт демонструє, що на початковому етапі запустити механізм повноцінної роботи без копійки із бюджету можливо. І роботу театру позитивно підтримали жителі міста. Будівля не опалюється взимку, ми працювали над вирішенням цієї проблеми. Тож, звичайно, без підтримки складно і вона має бути на місцевому рівні. 

KV: Загалом, у якому стані галузь культури сьогодні, та Київщини загалом, і вирішення яких нагальних проблем потребує?

Богдан Пущак: Проблеми виникли не зараз та існують давно. Сьогодні галузь культури не відповідає професійним критеріям. Жителі Білої Церкви, та всієї країни, давно заслуговують на якісний та професійний культурний продукт. Дуже мало створено умов для роботи як професійних так і самодіяльних гуртків. Звичайно, кожен не може професійно займатися творчістю, але ці напрями мають працювати в будь-якому населеному пункті. Адже вони мають велику вагу в формуванні особистості та збереженні історії, традицій, культури взагалі.

KV: Чи дієві сьогодні обласні та державні програми підтримки культури?

Богдан Пущак: Вони – недієві. Підтримка галузі – виключно на заробітну плату і з цим постійні проблеми. А покращення умов і технічної модернізації закладів взагалі не відбувається. Хоча перспективна в цій сфері є, аби самостійно заробляти кошти та модернізуватися. Цього не відбувається – все залежить від керівника. Ми не те, що неконкурентноспроможні за кордоном, а й навіть у межах країни. Кожен театр, філармонія живуть своїм життям, без гастролей, без спільних постановок, без перспективи на майбутнє. Практично ніхто не знає, який фінансовий та матеріальний стан чекає на них через 3-5 років, відсутнє стратегічне та перспективне мислення у плануванні роботи. Ми не можемо залучити до роботи зарубіжних фахівців, тому що в нас відсутні необхідні технічні та матеріальні умови. Талановитих акторів та фахівців достатньо, але проблема саме в можливостях розвитку. І це стосується будь-якої галузі. Тому ми так мало бачимо сьогодні гастролюючих структур, які належать до комунальної власності, тим більше національного значення. Чому Міністерство культури не зацікавлене в тому, аби до кожного міста раз на рік приїздив театр і давав поштовх для професійної роботи на місцях. І це глобальна проблема всеукраїнського значення.

KV: Які вживає заходи "Свобода" щодо розвитку культури й мистецтва саме в Білій Церкві та на Київщині?

Богдан Пущак: ВО "Свобода" в Білій Церкві проводить різноманітні заходи, оголошує різноманітні дитячі творчі конкурси. На прикладі інших партій, я не знаю, щоби хтось більш активно брав у цьому участь. Білоцерківська "Свобода" справді готова приділяти увагу для розвитку належних умову галузі. Для будь-якого сучасного міста культурний напрям є важливою складовою – це поштовх для розвитку туризму, інформаційного приводу на всеукраїнському рівні. Завдяки культурі ми можемо активно налагоджувати міжнародні контакти, а вони, зі свого боку, тісно пов’язані із бізнесом. Модель роботи європейських культурних осередків кардинально відрізняється від нашої. Ми дуже повільні й ніяк не можемо позбутися моделі радянського устрою. Як правило, керівники дуже довго займають свої посади і, на жаль, не бачать іншого розвитку, як 100% фінансування виключно з бюджету. Це потрібно, але ми живемо в ті часи, коли заплановані річні бюджети часто екстрено перерозподіляють на інші галузі. Як цьогорічна ситуація із Сovid-19. Тому необхідно мати менеджерський підхід у плануванні своєї дохідної частини. "Свобода" ж єдина фахова і принципова команда в Білій Церкві, яка приділяє увагу розв’язанню проблем культури не з популяристичної точки зору, а працює на результат.

KV: Загалом у місті найвищі тарифи на водопостачання. З чим це пов’язано й чи має "Свобода" рішення для цієї ситуації?

Богдан Пущак: Особисто я живу в Білій Церкві і знаю про постійні проблеми містян із водою. "Свобода" же завжди стояла на позиції, що стратегічні об’єкти мають залишатися в комунальній власності громади. Усім відомо, підприємством "Білоцерківвода" нині керує не місто й саме тому, і результат такої діяльності непозитивний. Нині коригувати ціну на воду чи вплинути на ці процеси місто не може, оскільки це приватна власність. І цей приклад передачі стратегічного підприємства в приватні руки не дало належного результату. Тому, звичайно, його потрібно повернути місту і зрештою навести лад. І не лише в питанні тарифікації, а у якості води. Така ж аналогічна проблема і з перевізниками в місті. В Івано-Франківську мер-свободівець за п’ять років повністю оновив транспортний парк міста та встановив сучасні зупинкові комплекси. І це показник ставлення влади до жителів міста.

KV: Після завершення реформи, Біла Церква прирівнюватиметься до ОТГ районного підпорядкування. Що втратить Біла Церква позбувшись статусу обласного міста?

Богдан Пущак: Думаю, що місто нічого не втратить, а лише примножить. Але що саме і в якій кількості, наскільки це буде позитивно впливати на результативність і роботу апарату місцевого, нині важко спрогнозувати. Тому що наразі навіть невідомо, які фінансові надходження матиме Біла Церква до місцевого бюджету.

KV: Які "Свобода" бачить механізм залучення інвестицій у Білу Церкву?

Богдан Пущак: Механізмів інвестування, особливо в культурному напрямі, дуже багато. На жаль, у країні триває війна й дуже важко при таких економічних складових розраховувати на зовнішні інвестиції. Та інвесторів у культуру можливо й потрібно залучати. Для цього необхідно, насамперед, створити елементарні умови. Ефективні інвестиції можливі тоді, коли побутовий та фінансовий клімат міста стане прозорим.

Зараз усі можуть спостерігати як міста Івано-Франківськ, Тернопіль та Хмельницький, які очолюють свободівці, займають перші позиції в цьому напрямі. І громадський транспорт, і побутові умови стали набагато кращими за ці останні роки порівняно з іншими обласними центрами.

Та наразі, на мою думку, це питання більше залежить від загальнонаціонального підходу. Тут ми залежні від основної державної вертикалі. Весь уряд має бути максимально зацікавлений у залученні інвестицій у країну. Мені здається, що основним інвестором у реалізації амбітних цілей має бути держава та влада на місцях, вони мають своїм прикладом залучати до створення та покращення умов комфорту для своїх громадян.

KV: Як “Свобода” й особисто Ви сприйняли перегляд закону про державну мову?

Богдан Пущак: Категорично не підтримуємо. На початку 2000-х років я певний період проживав у Чехії. І мене неймовірно вразило те, що в книжкових лавках великі наклади світових книжок перекладені винятково на чеській мові. У нас у той час цього практично неможливо було зробити. Особисто я свою фахову освіту здобув, навчаючись у Донецькій академії музики, де все викладалося російською. Це – неприпустимо. Ми маємо виховувати в собі, дітях, ідентичність до тої національності, де ми проживаємо й маємо коріння. Українська – державна мова і крапка. Вона мусить домінувати. У радянському союзі чомусь ніхто не запитував: ви хочете українською спілкуватися чи російською. Чомусь сьогодні вже цим питанням ніхто не цікавиться. 

Так, світ – монокультурний та глобальний, але хоча б морально-етичне ставлення має бути. Це – як поважати думку свого члена родини або цінувати свою матір.

KV: Якого, на Вашу думку, Білоцерківська громада потребує очільника?

Богдан Пущак: На мою думку, Біла Церква має серйозні перспективи й можливості для швидкого старту в розвитку, якщо матиме безкомпромісного, відвертого та щирого дієвого очільника. Він має поставити перед собою завдання не на десятиліття вперед, а на п’ятирічну каденцію. За цей час можливо створити умови та налагодити механізм роботи апарату в потрібному руслі. Я вважаю, що Вадим Кошель, який є  кандидатом в мери міста від "Свободи", досить відома особистість у Білій Церкві і відповідає повністю всім цим критеріям.

KV: Пандемія може вплинути на виборців та результати виборів?

Богдан Пущак: Пандемія нині вплинула на все. І маніпулювати цим також можуть. Дуже важливо дотримуватися демократичного напряму у виборчій системі. Тож сподіваємося, що вибори пройдуть чесно та прозоро. Звичайно, кожна партія формує від себе групу спостерігачів. Але з рештою хотілося, щоб усе відбувалося цивілізовано та спокійно. Сподіваємося, що ситуація з епідемію є повністю контрольована і спрогнозована. І позиція мешканців буде свідомою. Єдине, що важливе, обрати правильний шлях та зробити правильний вибір. І у жодному разі не боятися змін.

KV: Чому на майбутніх місцевих виборах люди мають голосувати за “Свободу”?

Богдан Пущак: Тому що "Свобода" – єдиний партійний осередок, який уже багато років займає принципову позицію відносно роботи на місцях і розв’язання проблемних питань загалом. "Свобода" ніколи не зраджує й дотримується обіцянок. Депутатів дуже багато і вони змінюються за кожної каденції. Але якщо переглянути їхні біографії, то більшість партій – уже давно забуті. А "Свобода" – єдина партія, яка існує з 1991 року й це серйозний показник відданості виборця. Дуже багато нарікань та брудних речей виникає в ЗМІ щодо "Свободи", але зверніть увагу, вони всі безфактажні. Тому сподіваюся, що завдяки відкритим партійним спискам, де можна буде побачити прізвище кожного, жителі будуть уважніші, зможуть аналізувати й серйозно поставитися до свого вибору.

KV: Що для вас є мірилом успішності політичної партії в Україні?

Богдан Пущак: Мірилом успішності політичної партії, напевно, є ідеологія партії. Й основні ідеологічні постулати партії – незалежність, загальнодержавні позиції і з приводу мови, національності, економічного розвитку. Сьогодні на бордах міста можна побачити словосполучення "професійність", "досвід". Якщо я йду на вибори й обіцяю виборцю конкретні речі й не виконую, то про який досвід і професіоналізм може йти мова? Чим тоді ви займалися останні п’ять років? Багато депутатів взагалі не звітують про результати своєї роботи. Партія "Свобода", як правило, постійно на зв’язку з виборцями, перед якими звітує про ту чи іншу допомогу громадськості. Тож висновки потрібно робити не із хвилинного ролика в інтернеті, а саме концентрувати увагу на результатах роботи того чи іншого представника партії.

Читайте:

Степан Кузьмич: “Позиція “Свободи” – єдиним і ефективним покупцем землі має стати держава”

Олександр Однороманенко: “Свобода” – це перш за все ідея та ефективний менеджмент по її впровадженню”

Вячеслав Хмельницький: “Свобода” ніколи не зраджувала своєму виборцю

Керівник обласної “Свободи” Ігор Сабій: “Влада боїться двох речей – преси й людей на вулицях”

Олег Береговий: “У “Свободи” є головне – послідовність у боротьбі за права громад”

Віталій Гордієнко: “Свобода” має чітке бачення взаємодії громад із фермерами”

Олександр Кириченко: “За підтримки “Свободи” змагатимусь на виборах голови Борщагівської ОТГ”

Олександр Головня: ВО “Свобода” гарантує жителям Вишневої ОТГ прозорість використання бюджету

Євген Чубук: “Свобода” знає, як із руїни зробити окрасу та навести лад на місцях

“Свобода” – це ті, хто тримає слово, – Олексій Кайда

Ігор Сабій: “Кандидат від “Свободи” – це людина ідейна та фахова”

Фото: KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, новини київщини, позиція, позиция, белая церковь, власть киевщина, свобода, біла церква, вибори, во свобода, влада київщина, политическая партия, Богдан Пущак, всеукраинское объединение “свобода”, пущак

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій