четверг, 9 июля 2020 г.

“Батьківщина” зі скандалом почала процедуру відкликання депутатів Київоблради

“Батьківщина” зі скандалом почала процедуру відкликання депутатів Київоблради

Депутатів Київоблради, які у грудні 2019 року вийшли зі складу фракції “Батьківщина”, почали позбавляти мандатів. На збори, на яких відбулося відкликання, “винуватців торжества” не пустили. При цьому голова обласної партійної організації, нардеп Костянтин Бондарєв навіть трохи поштовхався із “екс-батьківщинівцями”, а декотрих – обматюкав. Він називає колишніх однопартійців “зрадниками” і “тушками”, а ті скаржаться на нього в поліцію і звинувачують в узурпації влади.

Як стало відомо KV, 15 січня 2020 року у конгрес-холі Президентського готелю в Києві на вул. Госпітальній, 12 мали проходити збори виборців багатомандатного виборчого округу Київської області, на яких мали розглядалися питання про внесення пропозицій щодо відкликання за народною ініціативою восьми депутатів Київської обласної ради від фракції ВО “Батьківщина”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Ці депутати – Віктор Гринчук, Нігруца Олександр, Хахулін Владислав, Олександр Волинець, Сергій Будюк, Микола Дворник, Давід Ерікян, Григорій Тищенко.

Конфлікт

На збори з’явилися Микола Дворник та Давід Ерікян, а також декілька виборців-активістів Києво-Святошинського району. На порозі будівлі, де мали проходити збори, сталася сутичка — за свідченнями кількох чоловік, включаючи самих депутатів, їх на вході не пропускали молоді люди у спортивному одязі. Зі слів очевидців, що зафіксовані в поліцейських актах, на адресу депутатів та їх виборців летіли образливі вислови, а також застосовувалась сила, людей не пропускали до зали, а деяких виштовхували силою з будівлі.

Пізніше на місце прибули працівники поліції, а за ними — голова обласного осередку партії “Батьківщина” Костянтин Бондарєв, який почав негативно висловлюватися на адресу депутатів, назвавши їх “мерзотниками” та “зрадниками”.

Бондарєв заявив у фейсбуці: “Я впевнений, що ця процедура проводилася з дотриманням закону. Цілком справедливо, якщо виборці не задоволені роботою тих, кого обирали, то вони мають повне право позбавити їх мандату, який, власне, вони їм і надали. Переконаний, через місяць на місце цих депутатів прийдуть достойні представники”.

Сторони

Як розповів у коментарі KV депутат облради, що вийшов із фракції “Батьківщина” Микола Дворник, усі ці перешкоди схожі на помсту партійного керівництва обласній ланці за відмову діяти за їх вказівками.

“Після подій у 2019 році, а саме переобрання голови облради Ганни Старикової, почалися наполегливі рекомендації членам фракції "Батьківщина" не відвідувати засідань комісій та сесій до чергової вказівки — до пори, поки Старикову не відновлять на посаді голови КОР. Ми з депутатами не могли собі такого дозволити, а тому відповіли, що не маємо такого морального права перед виборцями, маємо працювати і відвідувати засідання. Після цього до нас стали застосовувати різні методи, гоніння. У липні-серпні 2019 року була спроба зібрати в Києво-Святошинському районі ініціативну групу з відкликання. Ми були на тих зборах — але їх не відвідав жоден виборець. 

Наша тверда позиція не влаштовувала партійне керівництво, і вони, певне, зрозуміли, що треба робити по-іншому, і затіяли кампанію з відкликання. Ввечері 14 січня 2020 року зателефонували і повідомили про плани зібратися ранком наступного дня у Президентському готелі. На збори з’явилося троє депутатів разом зі мною, а також актив сіл Києво-Святошинського району, переважно села Горенки. На вході нас перестріли "тітушки", які не представлялися, і сказали — є вказівка нас не пускати. Коли ми намагалися пройти, вони грубо нас відштовхнули, а на наші слова, що це порушення закону, не реагували. А зареєстрованих до взяття участі у зборах виборців охорона витягувала з зали. 

Коли нарешті прибула поліція і нас впустили до зали, звідти вийшов Бондарєв, почав витягувати мене за комір куртки з будівлі і лаятися. Поліція на це не зреагувала, натомість запросила мене до відділку для отримання повідомлення про відкриття кримінального провадження. 

Відкликання депутата, за ідеєю, є ініціативою виборців, але закон створений лобістами та партійними функціонерами із думкою тримати в межах депутатів. Для обрання за мене має проголосувати більшість, але для відкликання достатньо зібрати 400 підписів — причому це можуть бути люди з інших виборчих округів. Саме таку більшість намагалися зібрати в той день. Тепер, маючи на руках повідомлення про відкриття справи, я буду разом із колегами та товаришами думати, як реагувати, до яких дій вдаватися, що робити”. 

У прес-службі народного депутата Костянтина Бондарєва журналісту KV сказали, що коментувати цю подію не збираються:

“Коментувати ситуацію не будемо в жодному разі, бо не вважаємо за потрібне. Що ми будемо робити — гарне питання; нас це не зовсім стосується, бо якщо це народна ініціатива, то можна побачити, що на тих зборах сталося, усе зафіксоване. Єдине, що нас із цією подією пов’язує — це те, що депутати, яких відкликають, є, а точніше, були членами фракції партії "Батьківщина". Про будь-які судові позови або спроби розібратися у судовому порядку нам невідомі, а нам судитися немає сенсу”.

Сам Бондарєв у коментарі KV зазначив — процедуру відкликання цих депутатів завершено, і це мало статися хоча б через те, що, на його думку, вони зрадили інтереси партії та своїх виборців не раз і не два.

"Процесс дострокового припинення повноважень розпочався і відбувся, він фактично завершений, найближчим часом ви побачите нових депутатів, які прийдуть на місце відкликаних. Процедура відбулася згідно з діючим законодавством. Хтось висловлював незадоволення. Це були "тушканчики", які зрадили свою громаду, партію, і не мають жодного права бути депутатами. Ці депутати не виконували програму партії по всіх пунктах — загрузли в корупції, не працюють для своєї тергромади, тощо. Коли приїхало 500 людей, два ідіоти стрибали довкола і на великій відстані щось верещали, бо боялися підійти і глянути товаришам в очі. 

Це правда, я через це назвав їх мерзотниками. Але мушу сказати — вони не брали участі в зборах, я не бачив їх з півроку, вони не з’являлися до партійного керівництва за викликом, хоча їх про подібні засідання повідомляли. Я не забороняв їм брати участь у сесіях обласної ради, але вони брали участь не в сесіях, а у збіговиськах за межами обласної ради, у приміщенні кабінету губернатора, проти якого ми воюємо під час виборів — а це зрада. Мої депутати не можуть підписувати якісь "маляви" під губернаторським столом".

Як пояснив KV депутат КОС, заслужений юрист України і екс-глава регламентної комісії Роман Титикало, відповідно до статті 38 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата обласної ради за народною ініціативою приймається на зборах виборців відповідного виборчого округу у кількості не менше 400 осіб.

“Процес є відкритим і гласним, про що за два дні до проведення зазначених зборів має бути відповідне повідомлення у регіональних та/або місцевих засобах масової інформації, зокрема дата, місце та час їх проведення,” – прокоментував депутат.

Ексбатьківщинівці надіслали до редакції KV і колективний коментар, в якому висловили своє бачення того, що сталося:

“Народний депутат України та голова Київської обласної партійної організації ВО “Батьківщина” Бондарєв Костянтин тлумачить норми закону по-своєму, зокрема: “это мое собрание”. Тому потрапити на такий захід 15 лютого у приміщення готелю “Президент” мали можливість лише ті, чиї дані були внесені у заздалегідь підготовлені списки учасників зборів. Не випадково, що більшість цих учасників є членами партії ВО “Батьківщина”. Цікаво, що деякі з них, навіть, не мали уявлення про підстави заходу, на якому за вказівкою вони мали бути з паспортами.

Для усунення порушень законності і встановлення правового порядку на вищезазначені збори прибули депутати Київської обласної ради, тим паче, питання відкликання депутатів стосувалось їх безпосередньо. Натомість, молодики спортивної статури перешкоджали їм у цьому. Тому депутати Київоблради змушені були звернутись до правоохоронних органів з відповідною заявою.

А головний ініціатор зазначених зборів, Костянтин Бондарєв, нехтуючи загальновизнаними нормами моралі, депутатською етикою, Конституцією України, Законами України “Про статус народного депутата України”, “Про статус депутатів місцевих рад”, публічно ображав та принижував честь та гідність депутата обласної ради, Дворника Миколи Григоровича. 

Напередодні цих подій, а саме у грудні минулого року, 12 із 16 депутатів Київської обласної ради подали заяви про вихід із партії та фракції ВО “Батьківщина” КОР. Причиною для таких дій вказали ідеологічні розбіжності з головою Київського обласного партосередку ВО “Батьківщина”. Аналогічні дії з виходу із фракції ВО “Батьківщина” здійснили і депутати Кагарлицької міської та районної рад. Однак, тоді лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко попросила почекати і обіцяла розібратися.

На підставі зазначеного, депутати Київської обласної ради в діях Бондарєва щодо термінового відкликання “непідконтрольних йому депутатів” та агресивній поведінці, вважають розправою за свою політичну позицію та його особисту образу”, — йдеться у коментарі.

Читайте: Фракция “Батькивщины” в Киевоблсовете потеряла 80% своего состава

Нагадаємо, як раніше писала KV, 17 травня колегіальний орган Київщини зазнав революційних змін. Фракції "Оппоблок", "БПП", "Наш Край", "РПЛ" і значна частина "Самопомочі" скинули чинну голову облради Ганну Старикову ("Батьківщина"). Посади позбувся і її перший заступник Володимир Майбоженко від "УКРОПу". Відсторонені посадові особи заявляли про незаконність дій опонентів. Проте, адміністрація області підтримувала "розкольників". Підлеглі екс-губернатора Олександра Терещука навіть надали депутатським фракціям залу для проведення доленосних зборів, а сам він привітав "бунтівників-обранців" з перемогою. Поки Анна Старикова, на стороні якої залишилися "Батьківщина", "УКРОП", "Свобода" і рештки "Самопомочі", шукала правових механізмів для приборкання бунту, її противники зуміли внести зміни до Держреєстру. Там уже зазначалося, що КОР керує "радикал" Микола Стариченко.

Читайте: Старые раны: экс-спикер Киевоблсовета хочет урезонить своего сменщика

Відкликання депутатів-”зрадників” – не новина для Київщини. Влітку 2016 процедуру, щодо двох обранців Броварської міськради ініціювала “Свобода”. 

Читайте: В “Свободе” раскрыли механизм отзыва своих депутатов в Броварах

Через рік обласна БПП, яку тоді тільки-но очолив Ігор Конененко забажала позбавити мандатів депутатів Київоблради Романа Сімутіна та В’ячеслава Соболєва. Провели збори з “тітушками”, Соболєва і Сімутіна на них не пустили, всі пересварилися. Проте мандатів так нікого і не позбавили ні в “націоналістичному”, ні “порошенківському”  таборі.

Читайте: Порошенковцы Киевской области начали бить своих

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Влад Григор'єв

Теги: новости киевской области, новости киевщины, батькивщина, кос, юлия тимошенко, константин бондарев, олег кищук, выход из партии, владислав хахулин, александр волынец, виктор гринчук, давид эрикян, михаил сиренко, николай дворник, николай швидкий, иван кудлай, григорий тищенко

четверг, 9 июля 2020 г.
08:30
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
17:46
Вице-президент “Киевгорстроя” Степан Кударенко о законопроекте № 3618 (О риелторской деятельности)
17:23
Строительство ЖК “Караваевы дачи” ведется в полном соответствии с законодательством - застройщик
17:04
С проспекта Леся Курбаса в Киеве демонтировали 28 рекламных конструкций (фото)
16:45
На Обуховщине горит несанкционированная свалка на площади 300 кв м (фото, видео)
16:24
Ирпень и Переяслав просят Зеленского пересмотреть ликвидацию районов
16:04
На Обуховщине задержали браконьера
15:43
В киевскую больницу №10 и центр радиационной защиты больше не госпитализируют людей с COVID-19
15:23
Депутати Києво-Святошинської райради на позачерговій сесії внесли зміни до низки районних програм
15:01
С 2018 года стоимость велодорожки на Набережном шоссе в Киеве выросла в 6 раз
14:45
Раде предлагают назначить местные выборы на подконтрольной территории на 25 октября 2020 года - проект постановления
14:23
В Буче полиция задержала двух мужчин за разбойное нападение на таксиста
14:01
Edelburg Development обнародовал динамику строительства своих ЖК в июне
13:45
“Киевводоканал” закупил китайский хлорид железа для очистки воды
13:23
Вода на столичных пляжах не соответствуют санитарным нормам
13:01
Под Киевом молодой человек за рулем ЗАЗа серьезно травмировал девочку-подростка на мотороллере
Календарь событий
Во сколько киевлянам обойдется сетевая инфраструктура от “Киевтелесервис”
9 июля 2020 г. 16:00
Во сколько киевлянам обойдется сетевая инфраструктура от “Киевтелесервис”
КП “Киевтелесервис” продолжает активно осваивать бюджетные средства на подключении коммунальных объектов Киева к защищенной сервисной сетевой инфраструктуре и на ее обслуживание. Денег на это тратится очень много: уже освоено более 505 млн гривен, до конца 2022 года запланировано освоить более 800 млн гривен, но просят дополнительно еще 300 млн гривен. С количеством присоединенных к этой инфраструктуре объектов путаница, эффективность таких вложений явно вызывает большие сомнения. При этом, контракты, в основном, достаются только двум фирмам – ООО “ВМ Констракшн Украина” и ООО “Билинтех Украина”. Обе эти компании в связке с КП “Киевтелесервис” фигурируют в громком уголовном производстве СБУ о возможном присвоении бюджетных средств в особо крупных размерах. 
Нет больниц - нет проблем: почему киевляне чуть не лишились двух узкоспециализированных медучреждений
9 июля 2020 г. 13:00
Нет больниц - нет проблем: почему киевляне чуть не лишились двух узкоспециализированных медучреждений
Столичный горсовет на своем заседании 7 июля чуть было не передал государству  два коммунальных медучреждения – Центр микрохирургии глаза и перинатальный центр. Вопрос выносился на обсуждение депутатского корпуса как неотложный, соответствующие проекты решений даже не были согласованы профильной комиссией горсовета. Проблема заключается в том, что оба этих медицинских центра в свое время не были превращены горсоветом в коммунальные неприбыльные предприятие (КНП), как того требует реформа здравоохранения, из-за чего медработники с начала года не получали зарплаты. В итоге ряд депутатов потребовали от руководства Киева разобраться в том, почему не выполнялись отдельные решения Киевсовета о выделении этим заведениям бюджетных средств, и привлечь к ответу директора Департамента здравоохранения Киевской горгосадминистрации (КГГА) Валентину Гинзбург (на фото).