п'ятниця, 19 квітня 2024 г.

В Киеве состоится архитектурная выставка “Надстройка”

В Киеве состоится архитектурная выставка “Надстройка”

С 28 января по 28 февраля в Центре визуальной культуры (ул. Глыбочицкая, 44) состоится выставка "Надстройка", которая представит самые интересные проекты киевского послевоенного неомодернизма в архитектуре. На выставке будут впервые показаны проекты выдающихся киевских архитекторов - как реализованные, так и нереализованные - а также прослежена трансформация их утопических замыслов. Открытие выставки - 28 января в 19:00.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

Выставка “Надстройка” - результат многолетнего исследования советского неомодернизма в Украине. Ранее это исследование легло в основу выставок “Советский модернизм 1955-1991: Неизвестные истории” в Architektur Zentrum Wien (2012), Trespassing Modernities в галерее SALT Galata, Стамбул (2013), и Parallel Modernities нa тридцать первом бьеннале в Сан-Паулу (2014). В рамках проекта были проведены многочисленные интервью с архитекторами Киева и других городов Украины, а также архивные исследования. Выставка “Надстройка” впервые в систематизированной форме представит киевскую часть исследования.

Центральное место на выставке занимает творчество архитектора Эдуарда Бельского - автора и соавтора знаковых для киевского неомодернизма проектов Дворца пионеров, автовокзала, жилого массива Виноградарь. Его эскизы, рисунки и проектные материалы демонстрируют масштаб утопического мышления киевских архитекторов. Фигура архитектора Флориана Юрьева (автора "киевской тарелки" возле метро “Лыбидская”) рассматривается как воплощение "синтеза искусств" в архитектуре. Трагическая история киевского Парка памяти авторства Ады Рыбачук и Владимира Мельниченко будет представлена фильмом Израиля Гольдштейна “Стена”.

Кроме того, на выставке будут представлены проекты архитекторов Михаила Будиловский, Анатолия Добровольского, Иосифа Каракиса, Авраама Милецкого, Натальи Чмутиной, Владимира Шевченко, Валентина Штолько и других.

“В начале 1960-х архитектура Киева заговорила на интернациональном языке послевоенного неомодернизма, - пишут организаторы выставки, - в авангарде этого процесса оказались архитекторы, художники и инженеры, для которых архитектура и строительство были одними из многих элементов модернистского мировоззрения. Архитекторы претендовали на роль демиургов, воплощающих тотальные произведения искусства, а художники, соответственно, стремились быть полноценными соавторами архитектурных проектов. Это была попытка превратить город в среду для реализации художественного мышления - в противовес жесткой унификации городской среды в формате типовой застройки и жилых массивов”.

Исследовательская группа проекта - архитекторы Алексей Быков и Александр Бурлака, культуролог Алексей Радинский.

Вход свободный

Выставка работает ежедневно, кроме понедельника, с 13:00 до 19:00

Центр визуальной культуры (ул. Глыбочицкая, 44, второй этаж)

КиевVласть

Кристина Шевченко

Теги: выставка, архитектура, надстройка

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.