четверг, 27 февраля 2020 г.

Марія Ралко розкриває “Таємниці Расонії”

Марія Ралко розкриває  “Таємниці Расонії”

В Інформаційно—творчому агентстві “ЮН-ПРЕС” відбулася творча вітальня “Таємниці Расонії” — зустріч з автором містичної  української казки  Марією Ралко.

Юні журналісти  разом із вихованцями  образотворчої студії відділу народної творчості мали можливість  почути цікаві історії, описані в книзі й створити унікальні ілюстрації. А  також — унікальну нагоду поспілкуватися з художницею й автором книги казок,  намальованої словом і пензлем.  Перша книга відомої української художниці й архітектора Марії Ралко “Таємниці Расонії” поєднала в собі захоплюючі казкові розповіді та неймовірно красиві ілюстрації від пані Марії та її чоловіка, українського художника Станіслава Адаменка, творчість якого і надихнула Марію Ралко на створення видання.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Марія Ралко відома в Україні, як художник і архітектор своїми роботами  з оздоблення інтер’єрів у театрах різних міст, а також — Національної опери України, Палацу культури “Україна”,  Маріїнського палацу в Києві та станції метро “Золоті ворота”.

За словами письменниці, перша презентація її книжки відбулася  кілька місяців тому в  Медіацентрі Генеральної Дирекції з обслуговування  іноземних представництв.  Гостями заходу були іноземні дипломати, представники українського дипкорпусу, співробітники Будівельної палати України, Українського інституту книги, Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв.

Пані Марія розповіла історію створення свого літературного первістка: “Ця книга народилася з появою на світ моєї онуки Софійки. Та на її написання мене надихнули спогади про власне дитинство – щасливе, повоєнне й складне водночас. Воно було чудове, тому що я завжди шукала свою чарівну паличку та отримувала задоволення від фантазій, а надто – підтримки власної сім’ї. За моїм задумом, це видання – родинна книга. Ми збиралися всією сім’єю за стіл, де завжди на почесному місці сиділа бабуся. Увечері після роботи кожен із нас займався своєю справою, і в цей час ми розповідали одне одному “побрехеньки” – різні смішні історії про все на світі. Який чудовий цей світ!. Ось із цього сприйняття й спогадів і народилася намальована словом і пензлем неймовірно красива збірка казок, призначених для читання дорослих із дітьми. У книжці є слова й речі, яких дитина не зможе збагнути сама – на поміч їй прийдуть батьки, дідусь, бабуся з поясненнями. Можливо, історії, на які читачі натраплять на сторінках, надихнуть старше покоління поділитися власними спогадами про дитинство зі своїми дітьми й онуками”.

Авторка зазначила, що ця книжка покликана об’єднати різні покоління сім’ї, щоби віднайти порозуміння та відчути цілісність: “Коли збираються різні покоління в сімейному колі, вони питають одне одного про все, цікавляться чимось, читають одне одному, проводять час разом, пізнаючи своє коріння. І це мусить зміцнювати землю й нас усіх. У такий спосіб майбутня генерація зрозуміє, що життя прекрасне”.

Окрім цього, художниця  анонсувала старт цікавого літературного проекту, мета якого – об’єднати не лише різні покоління в одній сім’ї, а досягти єднання українських родин у світі. Кожна українська родина незалежно від місця перебування, чи то це Україна, чи то закордон, надсилатиме авторці та її творчій команді свої сімейні історії, тож до наступного видання ввійдуть розповіді українців звідусіль, утворюючи велику загальну казку. Це – сімейна книга сьогодення. Тут будуть персонажі, які живуть поміж нас і щодня роблять свою справу. Оповіді, казки, фентезі одних українських сімей ілюструватимуть інші родини – у цьому полягає єднання, що згуртує українців у світі.

А ще пані Марія зізналася, що вона страшенно любить, ба ні, навіть обожнює квіти. Особливо — піони й бузок! Саме тому в її роботах так багато квіткових мотивів.

Юні журналісти цікавилися і героями книги, й оформленням, і творчістю пані Марії Ралко. А юні художники малювали те, про що читали діти.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

КиевVласть

Наталя Плохотнюк

Теги: новости киева, юн-пресс, марія ралко

четверг, 27 февраля 2020 г.
19:01
На Каневском водохранилище поймали очередных браконьеров
18:49
Киевсовет обязал КГГА заняться проблемами маломобильный групп населения
18:43
Гончарук потребовал от глав облгосадминистраций и КГГА отчитаться перед Минздравом о борьбе с распространением коронавируса
18:23
В Соломенском районе Киева переименовали парк Николая Островского
18:06
Колл-центр “Киевоблэнерго” обзавелся мобильным номером для удобства клиентов
17:44
Компания скандального застройщика Ваврыша без разрешения выкопала траншею во дворе жилого дома на Подоле (фото)
17:26
Бориспільська РДА закупила 12 ноутбуків для дитсадків
17:03
Очільник Київщини перевіряє стан лікарень області (фото)
16:43
Столичная полиция задержала группу иностранцев, которые обворовали квартиру (фото, видео)
16:24
“Муниципальная охрана” в настоящее время оберегает 238 объектов в Киеве
16:06
В “Киевоблэнерго” пояснили, почему в области происходят плановые отключения света
15:45
От столичных властей попросили не организовывать парковку на месте высаженных деревьев в Голосеевском районе
15:24
Заболеваемость туберкулезом среди детей в Киеве в 2019 году выросла на 30%
15:04
Почти 2 тысячи вещей забыли пассажиры в наземном общественном транспорте Киева в 2019 году
14:44
За 2019 год в Киеве прошло более 4,5 тысяч массовых мероприятий
14:25
Названы 12 причин для покупки квартиры в ЖК “Отрада” от “Киевгорстроя” (фото)
Календарь событий