четвер, 18 квітня 2024 г.

В столице насчитывается минимум 100 улиц с советскими названиями, которые реально переименовать в течении полугода, - депутат Киевсовета

В столице насчитывается минимум 100 улиц с советскими названиями, которые реально переименовать в течении полугода, - депутат Киевсовета

Принятый вчера Верховной Радой Закон “Об осуждении коммунистического и национал-социалистического (нацистского) тоталитарных режимов в Украине и запрет пропаганды их символики” поможет быстро и кардинально искоренить “советизмы” из названий улиц и площадей Киева.

Как стало известно KV из сообщения в социальной сети Facebook депутата Киевсовета Александра Вовченко, Законом установлены четкие сроки - за полгода переименовать улицы, которые носят имена коммунистических деятелей.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

До этого переименования проводились медленно. После Революции Достоинства было переименован лишь 4 улицы, еще 9 вернули исторические названия, напоминает депутат.

Александр Вовченко подчеркнул, что является автором 8 проектов решений по переименованиям, из них на сессию Киевсовета было вынесено и принято лишь одно. Остальные - на различных стадиях согласования. В общем, процедура возврата исторического названия длится не менее двух месяцев. Когда улице присваивается новое название - дело может тянуться годами, ведь нужно общественное обсуждение и согласование профильной комиссией нового названия. А обычно новое название вызывает длительные дискуссии.

Поэтому мы на 24-м году независимости и имеем в украинской столице 3 улицы Ленина, 17 “красных” улиц (Красноармейская, Красногвардейская, Краснофлотская, Краснопартизанская, Красноткацкая...), улицу Крупской и улицу Коллективизации. Установленные же Законом сроки позволят нам быстро избавиться от советских топонимов, уверен депутат.

Департамент общественных коммуникаций КГГА уже обратился в институт национальной памяти за разъяснением относительно имен деятелей, которые, согласно новому Закону, не могут быть названиями улиц.

По моей оценке, в Киеве необходимо переименовать как минимум 100 улиц. И за полгода это абсолютно реально.

Инициировать смену названия можно через депутатов, сообщает Вовченко, уточняя, что к нему через Facebook обратились с просьбой вернуть историческое название переулка Профинтерна, который раньше назывался Перекопский. Соответствующий проект решения сейчас проходит согласование в комиссиях Киевсовета.

Депутат успокаивает, что реализация проектов решений о переименовании не требует больших средств из городского бюджета. Замену табличек балансосодержатели сооружений осуществляют за счет средств, которые они получают на обеспечение своей обычной деятельности.

На средней киевской улице находится около десяти домов, которые принадлежат к коммунальной собственности или обслуживаются коммунальными предприятиями. Табличка на дом стоит от 100 грн. То есть переименование одной улицы обойдется ориентировочно в 1000 грн.

Высокая стоимость переименований - это миф, так же как и то, что нужно немедленно переоформлять все документы. Документы на квартиру вообще не нужно менять. Это бесплатно делается нотариусом автоматически, и только в случае продажи, дарения или обмена квартиры, сообщает Александр Вовченко. 

Читайте также: Киев попрощается с московскими названиями

КиевVласть

Алексей Руденко

Теги: переименование, вовченко, советская символика, топонимика

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.