четвер, 25 квітня 2024 г.

В Киевсовете больше нельзя ругаться и портить имущество

В Киевсовете больше нельзя ругаться и портить имущество

На сегодняшнем заседании Киевсовета о необходимости утверждения Кодекса депутатской этики спорили 35 минут. В итоге за документ все же проголосовало 67 депутатов. Контроль за выполнением этого решения возложен на регламентную комиссию Киевсовета.

“В результате не совсем этического обсуждения (чуть, до драки не дошло, потому что радикально настроенные коллеги кричали на весь зал, что они не могут жить без блокирования трибуны) кодекс этики депутата Киевсовета принят! Напомню, что кодекс запрещает кнопкодавство, оскорбления, нецензурную лексику и драки. За это депутаты могут быть лишены слова на одно пленарное заседание. Вот такое мягкое дисциплинарное наказание, но в лучшую традициях европейской демократии мы с коллегами предусмотрели”,- написала на своей странице в Facebook  секретарь комиссии Киевсовета по информационной политике и рекламе Рена Назарова.

Как передает корреспондент КV, в итоге, после продолжительных и бурных дебатов за решение проголосовали шестьдесят семь депутатов из ста.

Как уже сообщала КV, авторы документа предложили запретить выступать в горсовете без разрешения, использовать оскорбления и нецензурную лексику, перебивать коллег, приносить в зал заседания плакаты и громкоговорители, блокировать трибуну, портить имущество и пр.

Подробнее:  Межфракционное объединение “За равные возможности” инициирует голосование за Кодекс этики депутатов Киевсовета

В  качестве наказания депутат-нарушитель может быть теперь лишения права выступления в течение одного заседания. Во время обсуждения документа Рена Назарова подчеркнула, что при принятии этого пункта женщины-депутаты руководствовались европейской практикой.

“Во Франции, к примеру, депутата-нарушителя лишают голоса на пять пленарных заседаний подряд”,- информировала она коллег.

Отметим, что Кодекс этики депутата во многом перекликается с нормами регламента Киевсовета, который был принят осенью 2014 года. Потому, против его утверждения в т.ч. якобы в т.ч. и выступала депутат Киевсовета Татьяна Мелихова. 

“Хочу сказать из собственного опыта, я буду кусаться, драться, блокировать трибуну. Я намерена делать все, что можно, для того, чтобы отстаивать решения в интересах киевлян. И уж никак нельзя позволить депутата лишать права выступления на одном из пленарных заседаний”,- также заявила Мелихова.

Марина Терещенко

Теги: депутат, культура, мелихова, назарова, избиратель, этика, кнопкодав, интересы, ругательство

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.