субота, 20 квітня 2024 г.

В горсовете Ирпеня обсудили, как спасти реку Ирпень (видео)

В горсовете Ирпеня обсудили, как спасти реку Ирпень (видео)

3 сентября в горсовете Ирпеня (Киевская обл.) прошел круглый стол, на котором экологи, представители общественности и водного хозяйства обсудили состояние реки Ирпень и “возможности ее спасения”. Специалисты утверждают, что “естественного наполнения и проточности воды” река не имеет. Первый заместитель городского головы Александр Маркушин (на фото) заявил, что необходимо сделать “общий проект”, который может финансироваться из государственного или областного бюджета, или органами самоуправления населенных пунктов, по территории которых протекает река Ирпень. 

Об этом KV стало известно из сюжета информагентства ITV, который был размещен на сервисе YouTube 4 сентября 2020 года.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Из сюжета следует, что 3 сентября в горсовете Ирпеня  по инициативе первого заместителя городского головы Александра Маркушина прошел круглый стол, на котором экологи, представители общественности и водного хозяйства обсудили состояние реки Ирпень и “возможности ее спасения”.

“Мы видим, что она больше цветет, в ней меньше воды. Конечно, мы пригласили специалистов, чтобы они объяснили, почему все так и что делать”, – рассказал Александр Маркушин.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

По словам авторов сюжета, специалисты утверждают, что река Ирпень “живет” за счет двух водохранилищ, которые находятся в ее верховье, а уровень воды регулируется искусственно, с помощью шлюзов, которых на реке 13. При этом “естественного наполнения и проточности воды” река не имеет. И якобы основные причины это смена климата и создание частниками прудов на притоках реки.

“Причины здесь климатические и человеческие. Мало влаги, зимы без снега. Дожди внезапные и с перерывами на длинные сухие периоды. В последние десятилетия люди в верховьях год создали сотни озер и запруд на ручьях. Там задерживается вода, которая раньше питала реку.

Все участники сошлись во мнении, что стоит инициировать общеобластные мероприятия. Кроме того, есть ряд конкретных предложений, как улучшить ситуацию на реке в пределах Ирпенского городского совета”, – написал на своей странице в Facebook депутат Ирпенского горсовета Максим Плешко.

По словам Александра Маркушина, для спасения реки необходимо сделать “общий проект”, который будет финансироваться или из государственного, или из областного бюджета, или органами самоуправления населенных пунктов, по территории которых протекает река Ирпень.


Как сообщала KV ранее, в декабре 2018 года, строительство нового жилого комплекса в пойме реки Ирпень на 15 гектарах (а это 80% поймы реки), на месте которого жителям обещали возвести школу грозит региону экологической катастрофой – уже сейчас отмечается обмеление водоема и гибель рыбы. Как рассказывали местные жители, уровень воды в водоеме упал примерно на 1,5 метра, а причиной этого стало перекрытие шлюза №6.

В феврале 2018 года KV писала , что в  Ирпенском горсовете прошло заседание комиссии по вопросам техногенно-экологической безопасности и чрезвычайных ситуаций, на котором обсуждался вопрос “несанкционированного вмешательства” в работу руслового шлюза №6 на реке Ирпень, когда группа активистов решила самостоятельно поднять законсервированный на зиму шлюз и повысить уровень воды. Имущество водного хозяйства не повреждено, но Ирпенский водхоз (*) по поводу данного инцидента намерен обращаться в правоохранительные органы.

Читайте:  Ирпенский горсовет выселяет Гостомельский исполком из помещения, чтобы вернуть туда школу (видео)

*ДУ Ірпінське міжрайонне управління водного господарства (код ЄДРПОУ: 01033958)

Фото: Facebook Александра Маркушина

КиевVласть

Игорь Константинов

Теги: новости киева, новости киевской области, александр маркушин, река ирпень, максим плешко, ирпенский водхоз, ирпенский горисполком

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.