четвер, 25 квітня 2024 г.

В Гидропарке канализация не нужна, а любые сооружения там незаконны

В одной из самых массовых зон отдыха Киева — на острове Гидропарк — до сих пор нет системы отвода воды. Централизованную канализацию там обещают в 2011 г.

“В программу социально-экономического развития Киева на 2010 год нам удалось включить работы по проектированию централизованной канализации Гидропарка на сумму 950 тысяч гривен. Работы на этапе начала проектирования. Заказчиком на их выполнение определен ОАО “АК “Киевводоканал”. Думаю, в этом году необходимый объем проектно-сметной документации будет наработан, и в следующем году проект реализуется, — рассказала Елена Овраменко, замглавы постоянной комиссии Киеврады по вопросам торговли, предпринимательства, общественного питания и услуг, информирует “Кияне.Обозреватель”.

Построенные в Гидропарке ночные клубы, рестораны, пляжи используют для своей деятельности биотуалеты или выгребные ямы. Отсутствие канализации не раз приводило к переливу и утечке фекалий в Днепр. Это одна из причин, по которой многие отдыхающие называют Гидропарк клоакой столицы. Впрочем, с предложенным властью способом решения проблемы согласны не все.

“Как по мне, централизованная канализация в Гидропарке не нужна. Ее эксплуатация и строительство стоят сумасшедших денег. Такую канализацию надо прокладывать под мостами с переходом на левый берег. Для этого понадобится как минимум две насосные станции. Все это и за десять лет не построят. А вот локальная канализация, с очисткой непосредственно в Гидропарке, необходима. Она бы обошлась куда дешевле, и могла бы быть построена за зиму”, — считает Николай Щепец, бывший гендиректор ГКП “Плесо”.

В то же время замглавы Национального экоцентра Украины Алексей Василюк считает, что на острове канализация не нужна вообще.

“В Гидропарке целесообразно снести все, что там есть, возвратив природное состояние. Все сооружения там незаконны. Согласно Водному кодексу, на землях водного фонда капитальное строительство запрещено, кроме гидротехнических и линейных сооружений. Возведение же канализации может привести к дальнейшей застройке острова коттеджами и дачами. Пока же, в условиях игнорирования законодательства, ее сдерживает лишь отсутствие в Гидропарке коммуникаций”, — заявил г-н Василюк.

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.