п'ятниця, 19 квітня 2024 г.

В фактах срыва отопительного сезона нужно винить всю властную вертикаль, - нардеп Москаленко

В фактах срыва отопительного сезона нужно винить всю властную вертикаль, - нардеп Москаленко

Органы местного самоуправления нельзя считать единственными ответственными за срыв начала отопительного сезона в украинских городах. Проблема задолженности за тепло формировалась годами и ответственность за факты срыва лежит на всей властной вертикали вплоть до министерских кабинетов, а не исключительно на местных властях.

Об этом, как стало известно KV, заявил народный депутат, глава межфракционного депутатского объединения Киевщина Ярослав Москаленко в ходе согласительного совета в Верховной раде, прошедшего 19 ноября в Киеве.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Абсолютно не воспринимаю заявлений руководства страны, о том, что в срыве старта отопительного сезона виноваты именно они (мэры городов, - прим. ред.). Чиновники на местах ответственны за начало сезона, но вина за провал лежит на всей властной вертикали - вплоть до министерских кабинетов. Не сработали, не учли рисков, оставили людей с холодными батареями. А что именно местная власть должна предпринять, учитывая долги, которые формировались годами хозяйствующими предприятиями? Эти проблемы появились не сегодня и не вчера. Десятки миллиардов гривен долга накоплены за прошлые периоды ", - заявил политик на согласительном совете.

По его словам, ни одна децентрализация в сфере бюджетной политики не закроет этот вопрос, ведь долги накапливались задолго до начала реформы 2015 года.

“Проблема должна решиться централизованно на уровне правительства и парламента. Сейчас у нас идет бюджетный процесс, и мы одним махом можем закрыть этот вопрос раз и навсегда”, - убежден депутат Москаленко.

Также парламентарий призвал вернуть котельные в коммунальную собственность.

"Мы должны создать такие условия для местного самоуправления, чтобы общины, где это нужно, могли вернуть в коммунальную собственность “прихватизированные” котельные без бюрократических и судебных тяжб. Мы должны положить конец коммунальной мафии ".

Также Ярослав Москаленко напомнил, что парламент через постановление 8108 о моратории на отключение энергоносителей в отопительный период имел возможность защитить общины.


“И тогда бы не нужно было в аварийном режиме включать населенные пункты. Депутатская группа "Воля народа" полгода на всех эфирах, на всех совещаниях, на трибунах с марта требовала принятия постановления. Когда нас правительство услышало? Сейчас, когда запахло "жареными" шинами под “Нафтогазом", - резюмировал он.

Напомним, ранее KV уже писала о том, что чтобы начать отопительный сезон 2018-19 без обмороженных граждан и электоральных потерь, власти Киевщины активно гасили долги перед НАК “Нафтогаз”. В октябре на внеочередном заседании Киевоблсовет снял 22 млн гривен с ряда целевых программ и направил деньги на оплату монополисту.

Читайте: Нагреют всех: власти Киевщины нашли деньги на отопсезон

Фото: фейсбук Ярослава Москаленко

KиевVласть

Вероника Злацкая

Теги: новости киевской области, позиция, отопление, отопительный сезон, нафтогаз, ярослав москаленко, мдо киевщина

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.