середа, 24 квітня 2024 г.

Реформу децентрализации необходимо доработать механизмом выхода городов и сел из территориальной общины, - эксперт

Реформу децентрализации необходимо доработать механизмом выхода городов и сел из территориальной общины, - эксперт

Децентрализация - реформа, необходимая Украине для достижения желаемого европейского уровня жизни. Однако, сегодня ей недостает механизма выхода городов и сел из уже созданной территориальной общины.   

Об этом в интервью KV заявил Александр Тигов, экс-глава Киево-Святошинского районного совета, Председатель общественной организации "Рух территориальных громад".   

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Рассказывая о ходе реформы децентрализации на Киевщине, Тигов отметил, что здесь  эта необходимая украинскому обществу реформа тормозится из-за противоречий интересам местных чиновников и “князьков”.   

“Мы хотим донести простым людям, которым правду не говорят до конца, что децентрализация - это хорошо, полезно и необходимо. Это - ответственный путь и его уже прошла Европа, по стандартам которой мы хотим жить… Но местные “князьки”, набившие себе карманы за счет воровства, противятся этой реформе. Поэтому на местах кроме лозунгов о децентрализации практически ничего не происходит. Я не хочу с этим мириться”, - заявил экс-глава Киево-Святошинского районного совета.  

По его словам, пока что законодатель, предусмотрев механизм создания территориальной общины, не создал механизма выхода из нее. Однако, последний необходим.   

“Механизм должен быть. Но нужно, чтобы прошел какой-то период времени. К примеру, 5 лет - это достаточное время для адаптации к новой жизни. Если временного ценза не будет, то механизм будет шатким”, - рассказал он.  

По словам эксперта, среди критериев, по которым можно будет оценивать эффективность этих 5 лет существования территориальной общины - увеличение бюджета, доступность социально-инфраструктурных благ, прирост населения, мелкого и среднего бизнеса, а также нормализация криминогенного фона и экологическая стабильность.  

Напомним, как ранее сообщала KV, в январе 2016 года в пилотной объединенной общине столичного региона – Калытянской – разгорелся конфликт. Село Семиполки хотело выйти из состава новой территориальной единицы и существовать самостоятельно. Однако, в законе механизмов для такого отсоединения не предусмотрено. Люди в Семиполках угрожали перекрытием дорог и боялись, что будут вынуждены “кормить” своими доходами всю общину.  

Читайте: Александр Тигов: “На местах, кроме лозунгов о децентрализации, практически ничего не происходит”

КиевVласть

Виктория Билоус

Теги: новости киевской области, децентрализация, киево святошинский район, интервью, райсовет, александр тигов, коррупционные схемы, адаптация

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.