п'ятниця, 19 квітня 2024 г.

Проблему очередей в детских садах поможет решить практика использования образовательного ваучера, - Алла Шлапак

Проблему очередей в детских садах поможет решить практика использования образовательного ваучера, - Алла Шлапак

В последнее время проблема очередей в детские сады Киева вновь актуализировалась. Из практического опыта тысяч столичных семей известно: если вы не успели записать своего ребенка в очередь в детский сад еще в роддоме, шансов  попасть туда потом мало. Причина - катастрофическая нехватка дошкольных учебных заведений в столице, особенно в спальных районах города. В то же время, частные садики стоят от 5000 до 12000 гривен в месяц, не каждая семья “потянет” такую ​​сумму. Однако, проблему можно решить, введя в Украине общепринятую в Европе практику использования образовательных ваучеров.

Об этом KV стало известно из личной колонки депутата Киевсовета, лидера ОО “Социальная справедливость”, Аллы Шлапак.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Образовательный ваучер является договором с государством, который гарантирует право на приобретение курса обучения без перечисления денежных средств непосредственно конкретному человеку. То есть правительство берет на себя обязательства полностью или частично оплатить избранное обучение путем перечисления денежных средств учебному заведению. По сути, украинские семьи получают право потратить средства, заложенные в бюджете на образование их ребенка по своему усмотрению”, - объясняет Алла Шлапак.

Иными словами, если государство не способно построить или обеспечить достаточное количество дошкольных учебных заведений, оно оплачивает обучение вашего ребенка в частном детском саду с помощью образовательного ваучера.

По словам Аллы Шлапак, такой подход позволит не только решить вопрос очередей в детские сады, но и свести к минимуму денежную разницу стоимости обучения в государственном и частном детском саду.

“С применением образовательного ваучера денежная разница между частными и государственными учреждениями дошкольного образования может быть сведена до приемлемого минимума. В результате - доступное дошкольное образование и уменьшение нагрузки на государственные детсады. По моему мнению, - это оптимальное решение в условиях нынешней ситуации”, - отметила Алла Шлапак.

Напомним, ранее *KV уже писала о том, что киевляне жалуются на отсутствие в центре столицы специальных площадок для выгула домашних животных. Депутат Киевсовета Алла Шлапак обратилась к главе Печерской райгосадминистрации Киева Сергею Мартынчуку с просьбой прояснить ситуацию с наличием в Печерском районе зон для выгула домашних питомцев и возможностями по их обустройству.

Читайте: Жители Печерского района Киева жалуются на отсутствие площадок для выгула собак

Фото: пресс-служба депутата

KиевVласть

Вероника Злацкая

Теги: новости киева, мнение, образование, школы, алла шлапак, социальная справедливость, ваучер

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.