вівторок, 23 квітня 2024 г.

“Киевпастранс” не хочет поддерживать отечественных производителей троллейбусов

“Киевпастранс” не хочет поддерживать  отечественных производителей троллейбусов

Коммунальное предприятие (КП) “Киевпастранс” объявило тендер на закупку троллейбусов на 760 млн гривен. Условия тендера фактически исключают возможность участия украинских производителей, хотя последние имеют и богатый опыт и необходимые мощности.

Об этом KV стало известно из обращения депутата Киевсовета Владимира Левина (фракция “Солидарность”) к главе Киевской горгосадминистрации (КГГА) Виталию Кличко и Директору департамента транспортной инфраструктуры КГГА Сергею Майзелю (на фото).

Левин обратил внимание руководства КГГА на условия тендера, объявленного 18 июля 2016 года КП “Киевпастранс”. Тендер должен состояться 23 августа 2016 года и предусматривает закупку городских троллейбусов с низким уровнем пола на общую стоимость 760,1 млн гривен двумя лотами:

  • длиной не менее 11,9 м на 202,39 млн грн;

  • длиной не менее 18,5  м -  на 557,71 млн грн.

Депутат обратил внимание на то, что в квалификационных требованиях к участникам тендера (п. 3 табл. 1) требуется документально подтвердить опыт поставки троллейбусов в 2014-2016 годах. Это фактически исключает из состава участников отечественных производителей, т.к. в эти годы у них троллейбусы никто не покупал.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

По мнению депутата, это ничего не говорит о квалификации возможных претендентов. Например, корпорация “Богдан” располагает мощностями по производству 2800 кузовов в год, ее троллейбусы отвечают всем экологическим нормам. А завод “ЛАЗ” (в составе “Сити Транспорт Груп”) существует с 21 мая 1945 года, и выпустил за это время 365 тыс. автобусов и троллейбусов.

Троллейбусы отечественного производства оснащаются немецкими комплектующими, гарантирующими пробег в 1,5 млн км, и новейшей транзисторной системой, позволяющей экономить до 30% электроэнергии, утверждает депутат Киевсовета.

В связи с этим Левин попросил руководителей КГГА дать исчерпывающие разъяснения: почему вместо предоставления привилегий национальным производителям они искусственно отстранены от участия в тендере, и как КГГА планирует эту проблему решить?

Из тендерного объявления от 2 августа 2016 года следует, что тендерный комитет КП “Киевпастранс” уже рассмотрел обращение ООО “Научно-техническое предприятие “СТГ Инженеринг” (одного из предприятий управляющей компании “Сити Транспорт Груп”), о внесении изменения в тендерную документацию и исключения квалификационного критерия. Организатор тендера сослался на требования ст. 16 закона “О публичных закупках”, в соответствии с которыми квалификационные требования полностью игнорировать нельзя.

Впрочем, в законе ничего не сказано об ограничении истории продаж двумя годами, к тому же - самыми кризисными в истории независимой Украины.

Читайте: Киевпастранс собирается купить по 100 новых автобусов и троллейбусов

КиевVласть

Александр Евдокимов

Теги: новости киева, кличко, тендер, троллейбусы, майзель, владимир левин, КП «Киевпастранс»

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.