четвер, 25 квітня 2024 г.

ИК Dragon Capital может стать монополистом на фондовом рынке, скупив контрольный пакет “Украинской биржи”

ИК Dragon Capital может стать монополистом на фондовом рынке, скупив контрольный пакет “Украинской биржи”

43% акций “Украинской биржи”, принадлежащих “Московской бирже”, скорее всего, купит ИК Dragon Capital, бывший СЕО которой Дмитрий Тарабакин сейчас работает членом Национальной комиссии по ценным бумагам и фондовому рынку (НКЦБФР). О готовящейся сделке KV сообщили несколько участников рынка. Они подчеркнули, что сделка готовится в условиях строгой секретности. Также по рынку ходят слухи, что скупка ведется в интересах Игоря Коломойского, днепропетровского олигарха, бывшего главы Днепропетровской облгосадминистраии.

“Было несколько претендентов на покупку контрольного пакета в “Украинской бирже”. Самое дорогое предложение, которое звучало – 500 тыс. долл., но этому покупателю отказали”, - сказал один из участников рынка.

Он подчеркнул, что немалую роль в отводе претендентов на покупку контрольного пакета в “Украинской бирже” сыграл Дмитрий Тарабакин – бывший управляющий директор ИК Dragon Capital.

“Потому сейчас единственный покупатель на “Украинскую биржу” - Dragon Capital, явно – за меньшие деньги, чем 500 тыс. долл.”, - подчеркнул участник фондового рынка.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook    

Еще один его коллега отметил, что Dragon Capital намерен совершить сделку не напрямую, а через финансового посредника – Univer Capital, который, по сути, станет прокладкой в сделке.

Купив 43% акций в “Украинской бирже”. Dragon Capital капитал получит в руки ее контрольный пакет.

Также, по словам участников рынка, лишение лицензии ПФТС – часть операции по монополизации фондового рынка. “На ПФТС, как и на “Украинскую биржу”, были покупатели. Но бывший менеджмент Dragon Capital, который сейчас работает в НКЦБФР, сделал все возможное, чтобы убить конкуренцию в зародыше”, - сказал KV один из участников рынка.

Эта информация подтверждается в сентябрьской публикации в газете “Ведомости”, в которой утверждается, что переговоры с бенфициаром “Украинской биржи” вел член ее набсовета Игорь Мазепа (владелец ИК Concorde Сapital). Также в статье указано, что “Украинская биржа” будет куплена в интересах Игоря Коломойского.

Согласно инсайдерской информации, “Украинская биржа” рассматривает возможность объединения с Приднепровской фондовой биржей, которую также ассоциируют с Игорем Коломойским.

После выхода публикации в “Ведомостях” директор по маркетингу и коммуникациям Dragon Capital Ольга Белобловская написала на своей странице в Facebook, что “Dragon Capital не имеет деловых отношений с компаниями из группы “Приват” и их акционерами”.

Отметим, что группа “Приват” - это, скорее, имя нарицательное, обозначающее группу лиц, связанных общими активами и интересами.

Собственником ИК Dragon Capital является Томаш Фиала – гражданин Чехии. По его словам, миноритарным акционером Dragon Capital является инвестбанк Goldman Sachs.

КиевVласть

Сергей Рудый

Теги: коломойский, днепропетровск, монополия, dragon capital, приват, украинская биржа, нкцбрф, тарабакин

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.