четвер, 28 березня 2024 г.

ГАСИ передала Ирпеню полномочия архитектурно-строительного контроля

ГАСИ передала Ирпеню полномочия архитектурно-строительного контроля

Ирпень стал первым на Киевщине городом, получившим полномочия Государственной архитектурно-строительной инспекции (ГАСИ). Отныне местные власти имеют право контролировать весь градостроительный цикл - от выдачи паспортов до ввода в эксплуатацию. Это уже десятый город в Украине, выполнивший все условия для передачи функций госархстройконтроля местному исполкому.

Вчера, 31 марта, в админздании ирпенского исполкома состоялась официальная передача функций архитектурно-строительного контроля в руки местного самоуправления, передает KV со ссылкой на сообщение пресс-службы ГАСИ.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook    

Акт приема-передачи дел от Госархстройинспекции в исполком местного совета подписали председатель ГАСИ Алексей Кудрявцев и мэр Ирпеня Владимир Карплюк.

Читайте: Опрос KV: что в Киевсовете думают о деятельности ГАСИ

По словам Алексея Кудрявцева, новые полномочия позволяют городским властям контролировать весь градостроительный цикл - от выдачи строительных паспортов и градостроительных условий и ограничений до ввода объекта в эксплуатацию.

“Теперь Ирпень самостоятельно будет осуществлять функции регистрации декларативных разрешительных документов на строительство I-III категории сложности, проверки этих строек, давать предписания и выписывать штрафы в случае нарушений градостроительного законодательства”, - подчеркнул Алексей Кудрявцев.

Как ранее рассказывала KV,  после принятия закона о передаче функций архитектурно-строительного контроля с общегосударственного уровня на местный в Госархстройинспекции начали официальную передачу соответствующих полномочий на места. Отныне любой город, поселок или село может создать свою инспекцию, которая будет осуществлять контроль за строительством.

На сегодня, кроме Ирпеня, еще 9 общин получили новые полномочия в рамках децентрализации сферы госархстройконтроля. Это - крупные города Луцк, Тернополь и Мариуполь, а также Черономорск в Одесской области, Славута Хмельницкой области, города Дружковка, Красный Лиман, Дзержинск и Селидово Донецкой области.

Напомним, первыми городами, выполнившими все условия для получения функций ГАСИ, стали Дружковка и Красный Лиман Донецкой области.

Читайте: Госархстройинспекция начала передачу функций архитектурно-строительного контроля местным советам

Фото: пресс-служба ГАСИ

КиевVласть

Оксана Мельник

Теги: новости киевщины, ирпень, гаси, контроль, полномочия, местные власти, градостроительный цикл

четвер, 28 березня 2024 г.
20:44
У Гостомелі працюватиме перевізний цифровий флюорограф
20:22
Протягом доби зафіксовано 48 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
20:02
У Києві розпочали відключати опалення в житловому секторі
19:42
Поліцейські затримали киянина, який через помсту вбив собаку колишньої дівчини
19:23
Бучу відвідала делегація з Боснії і Герцеговини
19:04
ВАКС продовжив обов'язки судді Верховного суду Князєву
18:46
КОВА максимально сприяла правоохоронним органам у затриманні “крота”, - Руслан Кравченко
18:26
Завтра у Димерській громаді частково не буде світла
18:06
Донори крові з Києва - у топі серед команд DonorUA for Teams
17:46
Новий міжнародний залізничний маршрут з Києва до Кошице планують запустити вже цього року
17:21
“Українська команда” передала батальйону “Свобода” велику партію дронів-літаків, – Палатний
17:03
Український гідрометцентр попередив про небезпечні метеорологічні явища на Київщині
16:46
Ювенальні прокурори зафіксували загибель 537 дітей внаслідок збройної агресії рф
16:26
У президентській резиденції на Липській вирішили відремонтувати каналізацію
16:06
Зеленський представив нового голову Служби зовнішньої розвідки
15:46
Для Голосіївського району столиці збираються накупити цибулин тюльпанів та нарцисів на 1,4 млн гривень
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
26 березня 2024 г. 09:00
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
В Таценках на Обухівщині – скандал навколо підприємства, що планує займатися розливом мастил та оливи. Місцеві жителі вказують, що на земельній ділянці, де будуються виробничі потужності підприємства, розташована свердловина питної води, а поряд — житлова забудова і бювети. На думку мешканців, така наближеність створює ризик забруднення хімією навколишніх джерел. Люди налякані не тільки екологічними ризиками, а й воєнними: росіяни вже неодноразово доводили свій інтерес до підприємств нафтової галузі. Заручившись підтримкою місцевої влади, активісти дійшли аж до Міністерства екології. Однак, підприємство й досі продовжує здійснювати свою роботу. Чого прагнуть мешканці, чи дійсно підприємство загрожує екології села та як у ситуацію планують втручатись владні органи, – дізнавалася КВ.