четвер, 28 березня 2024 г.

Для проведения раскопок на Почтовой площади столичное КП заключило договор с Институтом археологии

Для проведения раскопок на Почтовой площади столичное КП заключило договор с Институтом археологии

Коммунальное предприятие “Дирекция строительства дорожно-транспортных сооружений Киева” (*) заключило договор с Институтом археологии НАН Украины на проведение археологических исследований на Почтовой площади. В ближайшее время Институт должен определить специалиста, который будет проводить раскопки.

Об этом KV стало известно из сообщения пресс-службы Киевской горгосадминистрации (КГГА).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Голова КП Максим Калинин напомнил, что 9 августа в результате аварии на водопроводе произошло протекание, и вода заполнила бетонный короб, в котором проложены трубы, которые направляются вниз на Подол через Почтовую площадь. Таким образом, вода из аварийного участка трубопровода повысила общий уровень в колодце дренажной системы и спровоцировала подтопление и на месте раскопок.

Читайте: Активисты закрыли пешеходную зону и перекрывали проезжую часть на Почтовой площади в Киеве из-за подтопления места раскопок

“На сегодня затекание воды на раскоп локализован, угроза рецидива отсутствует. Начата работа по проверке дренажной системы на объекте. И, согласно рекомендациям археологов, как можно скорее необходимо восстановить раскопки. 10 августа заключен договор с Институтом археологии НАН Украины на проведение археологических исследований на этом участке”, - сообщил Калинин.

Он добавил, что в ближайшее время Институт археологии должен определить специалиста, который будет проводить раскопки и предоставит ему открытое письмо для дальнейшего получения разрешения от Минкультуры. Как только специалисты начнут исследования на месте будут включены веб-камеры, которые будут работать в режиме онлайн 24 часа в сутки.

Калинин сообщил, что уже в процессе выполнения поручение заместителя председателя КГГА Алексея Резникова по разработке альтернативного проекта укрепления опор. Без укрепления конструкций которого невозможно дальнейшее углубление во время раскопок до отметки 96,00. Калинин предполагает, что проект будет готов уже к концу года.

Как сообщала KV, 21 июня 2018 года Киевсовет принял решение, что на месте раскопок на Почтовой площади будет создан музей. 5 июля Верховная Рада приняла постановление о сохранении историко-культурного наследия на Почтовой площади в Киеве. 7 августа Департамент культуры Киевской горгосадминистрации (КГГА) порекомендовал Министерству культуры занести объект “Участок прибрежного городского квартала Средневекового Киева (XI-XIX вв.) на Почтовой площади в Киеве” в Государственный реестр недвижимых памятников Украины по категории национального значения.

Читайте: Замминистра культуры: Когда раскопки на Почтовой включат в реестр памятников национального значения - неизвестно (видео)

* КП “Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва” (код ЄДРПОУ: 05445267)

Фото: Інформаційний Акцент

KиевVласть

Алена Момот

Теги: новости киева, почтовая площадь, культурное наследие, раскопки, музей на почтовой площади, артефакты, институт археологии

четвер, 28 березня 2024 г.
19:04
ВАКС продовжив обов'язки судді Верховного суду Князєву
18:46
КОВА максимально сприяла правоохоронним органам у затриманні “крота”, - Руслан Кравченко
18:26
Завтра у Димерській громаді частково не буде світла
18:06
Донори крові з Києва - у топі серед команд DonorUA for Teams
17:46
Новий міжнародний залізничний маршрут з Києва до Кошице планують запустити вже цього року
17:21
“Українська команда” передала батальйону “Свобода” велику партію дронів-літаків, – Палатний
17:03
Український гідрометцентр попередив про небезпечні метеорологічні явища на Київщині
16:46
Ювенальні прокурори зафіксували загибель 537 дітей внаслідок збройної агресії рф
16:26
У президентській резиденції на Липській вирішили відремонтувати каналізацію
16:06
Зеленський представив нового голову Служби зовнішньої розвідки
15:46
Для Голосіївського району столиці збираються накупити цибулин тюльпанів та нарцисів на 1,4 млн гривень
15:24
У Києві вручили нагороди переможцям конкурсу стартапів ProIT Startup Toloka
15:15
На Харківщині під черговим обстрілом рф загинула щонайменше одна людина, є поранені
15:05
На Київщині без електропостачання наразі 300 точок обліку, – Міненерго
14:45
СБУ затримала високопосадовця Київської ОВА, який збирався шпигувати на користь рф
14:24
В “Інтергал-Буд” діють 2% знижки для військових та медиків на купівлю житла
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
26 березня 2024 г. 09:00
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
В Таценках на Обухівщині – скандал навколо підприємства, що планує займатися розливом мастил та оливи. Місцеві жителі вказують, що на земельній ділянці, де будуються виробничі потужності підприємства, розташована свердловина питної води, а поряд — житлова забудова і бювети. На думку мешканців, така наближеність створює ризик забруднення хімією навколишніх джерел. Люди налякані не тільки екологічними ризиками, а й воєнними: росіяни вже неодноразово доводили свій інтерес до підприємств нафтової галузі. Заручившись підтримкою місцевої влади, активісти дійшли аж до Міністерства екології. Однак, підприємство й досі продовжує здійснювати свою роботу. Чого прагнуть мешканці, чи дійсно підприємство загрожує екології села та як у ситуацію планують втручатись владні органи, – дізнавалася КВ.