п'ятниця, 19 квітня 2024 г.

Цены на обследования в столичных клиниках уже поднялись на 10%-20%, и это еще не предел

Цены на обследования в столичных клиниках уже поднялись на 10%-20%, и это еще не предел

На фоне общего роста цен практически на все, повысить стоимость услуг решили и в медицинских учреждениях. Причем, в основном большинство клиник прайсы переписали совсем недавно, в начале марте, а в некоторых обещают это сделать на днях. Цены повысили не только на анализы и аппаратные исследования (в большинстве клиник они выросли на 10–20%), но и на консультации врачей (аналогично).

Об этом KV стало известно из сообщения на сайте “Вести”

Но к сожалению, сегодняшние расценки — не окончательные. Как сообщили нам в один голос эксперты, они могут повыситься еще и за счет удорожания препаратов, необходимых для диагностики, цена на которые постоянно растет. При этом в клиниках заверили — запредельного и необоснованного подорожания не будет.

“Ведь доходы потенциальных пациентов, за редким исключением, не изменились. А значит, запредельное повышение цен резко снизит поток пациентов, как следствие — пострадает доходность клиники. Вплоть до того, что под вопрос попадет ее дальнейшее существование, — говорит Алексей Овсянников, начмед клиники “Аксимед”. — Удорожание произошло по объективным причинам. Возьмем УЗИ. Казалось бы — тот же аппарат, что вчера, откуда новая стоимость ультразвуковой диагностики? Повысились расходы на материалы (цена геля, салфеток и т. д.), расходы на содержание кабинета (стоимость комуслуг или аренды помещения)”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

В коммунальных медцентрах пока диагностируют по старым ценам. Но их руководители также обещают удорожание. “Стоимость услуг не пересматривалась с 2006–2008 годов. А только коммуналка с тех пор повышалась не раз. Нам уже просто скоро будет не за что закупать медикаменты, рентген-пленки, шприцы и т. д. для проведения этой диагностики”, — сетуют руководители.

В ответе на вопрос, какую клинику выбрать для обследований, эксперты единодушны: ту, в которой диагностика проводится на более современной аппаратуре. “Нередко пациенты мыслят так: “Не буду переплачивать, а пойду, где дешевле”. Но от качества диагностики зависит точность и скорость постановки диагноза, а значит — эффективность лечения. Поэтому стоит всегда уточнять: не потому ли в медцентре N дешевле, что у нее аппарат МРТ самого низкого из возможных разрешений”, — говорит Овсянников.

В то же время не стоит гнаться за супертехнологиями, если нет показаний. Так, 3D УЗИ (на 50–100 грн дороже обычного) есть смысл проводить для исключения патологий плода или для уточнения сосудистых нарушений в неврологии.

“А так в 90% случаев этот вид диагностики — просто дань моде, — говорит Николай Квач, уролог центральной поликлиники Подольского района столицы, член Европейской ассоциации урологов. — Потому нет смысла сразу идти на обследования — вначале найдите грамотного врача, который посоветует, что именно и на каком аппарате вам нужно пройти”.

Отметим, что в государственных клиниках настаивают, что у них все обследования можно пройти бесплатно. Однако часто на деле оказывается, что это не совсем так. Плата за исследование существует, но чаще всего ее маскируют под благотворительный взнос, а также могут намекнуть на необходимость отблагодарить врача.

“В итоге получается, что сегодня обследования в частных структурах, как ни парадоксально, стоят дешевле, нежели в “бесплатных” госучреждениях”, — отмечает акушер-гинеколог Сергей Бакшеев.

КиевVласть

Кристина Шевченко

Теги: новости киева, медицина, цены, обследование, консультации, мрт, узи

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.