четвер, 25 квітня 2024 г.

БЮТ: Киевская власть так и не определилась, что делать с МАФами

Рабочая группа Киевсовета по изучению и проработке проекта решения “О некоторых вопросах организационного единства по выдаче ордеров на размещение временных сооружений (малых архитектурных форм) в г. Киеве”, подготовленный Главным управлением архитектуры и градостроительства, решила, что проект не готов к рассмотрению на сессии Киевсовет.

Об этом сообщила член указанной рабочей группы, лидер фракции “Блок Юлии Тимошенко в Киевском городском совете Татьяна Мелихова.

“Сегодня документ не мажет рассматриваться сессией Киевсовета, поскольку он является регуляторным актом, который предусматривает общественные обсуждения, которых еще не было. Так же, как и согласования его территориальным органом - Госкомпредпринимательства ”, - заявила Мелихова.

Депутат отметила, что кроме того, что документ не может быть принят с правовой точки зрения, поскольку не прошел необходимую регуляторную процедуру, есть еще много проблем в самом проекте решения.

“Во-первых, документом прописано обязательство переоформления разрешения (ордера) даже тем предпринимателям, которые его имеют, что является абсурдным. Поскольку предыдущие разрешения выдавались тем самым ГУ архитектуры. Это все равно, что заставить водителя пройти техосмотр машины еще раз, несмотря на то, что срок действия предыдущего не закончился”, - отметила Татьяна Мелихова.

Напомним, решением Киевсовета от 21 мая 2009 года “Об антикризисной поддержке предпринимателей, осуществляющих предпринимательскую деятельность во временных сооружениях и малых архитектурных формах в Киеве” предусмотрено, что внесение в список зарегистрированной разрешительной документации на временные сооружения предпринимателей, разрешительная документация которых надлежащим образом оформленная на основании решений районных советов, дает им право получить бесплатно разрешение на размещение и продолжения функционирования МАФ. Но ГУ архитектуры до сих пор не выполняет положения данного решения.

“Во-вторых, в новом порядке не указан срок действия новых договоров и размеры МАФов (кроме высотности не более 4 м). Кроме, того так называемый “личный земельный сервитут” не предусматривает налогообложение. Это означает, что средства оплаченные предпринимателями, не поступят в бюджет города”, - пояснила депутат.

По инициативе Татьяны Мелиховой заседание рабочей группы проходило с участием представителей общественности и предпринимателей.

Депутат пояснила, что проект решения выносится на сессию, которая состоится 28 октября, хотя основной пункт - заключение договора “личного земельного сервитута” (решение земельного вопроса разрешительной процедуры на установление МАФа) - вызывает критику всех сторон. Не существует по этому поводу единой позиции среди представителей ГУ архитектуры и ГУ земельных ресурсов, а предложения предпринимателей и протокольные поручения рабочей группы еще не учтены. Более того, процедура до сих пор четко не прописана в законодательстве.

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.