четвер, 25 квітня 2024 г.

Боротьба з COVID-19, безвіз і підтримка Нормандського формату: основні меседжі 22-го Саміту Україна – ЄС

Боротьба з COVID-19, безвіз і підтримка Нормандського формату: основні меседжі 22-го Саміту Україна – ЄС

У Брюселі відбувся 22 Саміт Україна – ЄС. Делегацію України очолив Президент Володимир Зеленський, делегацію ЄС – Президент Європейської ради Шарль Мішель.

Про це KV стало відомо з повідомлення на сайті Президента.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Це був перший двосторонній саміт Європейського Союзу з країною-партнером, який з початку пандемії коронавірусу пройшов у традиційному “живому” форматі. Тож тема боротьби з COVID-19 стала однією з ключових для обговорення. 

ЄС мобілізував для України для подолання пандемії COVID-19 та її соціально-економічного впливу пакет підтримки в розмірі 190 мільйонів євро та програму макрофінансової допомоги в розмірі 1,2 мільярда євро. Це значно перевищує допомогу, надану іншими партнерами. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Лідери Саміту зазначили, що наслідки поширення коронавірусної інфекції стали безпрецедентним викликом для систем охорони здоров'я та економіки як держав-членів Європейського Союзу, так і України. 

“Спроможність і готовність реагувати на пандемію потрібно посилити, а обмін інформацією необхідно проводити в оперативному режимі, зокрема, і через такі міжнародні організації, як ВООЗ”, – йдеться у спільній заяві за підсумками зустрічі. 

Ще одне питання Саміту стосувалось виконання всіх критерії безвізового режиму. 

Як наголосив Президент України Володимир Зеленський під час прес-конференції, українці знову зможуть подорожувати до країн ЄС, як тільки це дозволить зробити епідемічна ситуація. Окрім цього, він зазначив про наміри рухатись в напрямку угоди про “промисловий безвіз”. 

“Уже розпочала роботу експертна місія ЄС, яка оцінить готовність України до укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції”, – повідомив він. 

У підсумку Саміту підтвердилась і повна підтримка Нормандського формату ОБСЄ, Тристоронньої контактної групи та Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Європейський Союз високо оцінив конструктивний підхід України у Нормандському форматі та Тристоронній контактній групі. Всебічне та безстрокове припинення вогню – це досягнення, яке має бути збережене. Росію закликали негайно припинити розпалювання конфлікту шляхом надання фінансової та військової підтримки збройним формуванням, а також використати свій вплив для повного виконання Мінських домовленостей та забезпечення вільного й безперешкодного доступу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до непідконтрольних уряду України територій, включаючи райони вздовж українсько-російського державного кордону, відповідно до її мандату. 

Окрім цього, лідери обговорили подальші кроки з імплементації Угоди про асоціацію, поглиблення секторальної інтеграції між Україною та ЄС і подальшу підтримку з боку ЄС процесу реформ в Україні. 

“Ми домовилися максимально використовувати всі механізми, щоб і надалі розвивати наші торговельні відносини та поглибити економічну інтеграцію між Україною та Європейським Союзом. Водночас наша делегація представила своє бачення щодо оновлення Угоди про асоціацію у сфері торгівлі та секторальної взаємодії. Зона вільної торгівлі має відповідати реаліям сьогодення – як української економіки, так і економіки та законодавчого поля Євросоюзу”, – зазначив Володимир Зеленський і резюмував, що одним із ключових результатів Саміту стала домовленість розпочати у 2021 році спільну оцінку досягнень цілей Угоди про асоціацію, що стане рушійною силою для її наступного оновлення.

Фото: пресслужба Президента України

КиевVласть

Олексій Вєтров

Теги: новини києва, новини україни, володимир зеленський, президент, євросоюз, саміт україна єс

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.