Территория разума

Володимир Шандра

В Україні не та ситуація, коли можна дозволити високий рівень податкового тиску

30 декабря 2016 г. 9:00

Володимир Шандра Радник Президента України

Формування умов для росту ВВП, на мою думку, є однією з головних задач, яку має ставити перед собою уряд. Для цього, серед числа інших важливих факторів, наша економіка має бути конкурентною – мати хоча б якісь переваги в очах внутрішніх та зовнішніх інвесторів. Якщо ж подібна привабливість відсутня – гроші будуть закономірно випливати з країни.

Один з найбільш важливих чинників є податкове навантаження. Найкраще аналізувати його як показник частки податків у ВВП держави. За різними методами обрахунку та за різними джерелами можна отримати різні цифри, але всі вони коливаються в межах 35-40% для України, що є доволі високим значенням.

Подписывайтесь на новости «КиевVласть»
 

На жаль, у нас не та ситуація, коли ми можемо дозволити в країні такий високий рівень податкового тиску – адже українське підприємництво, яке є головним джерелом генерації ВВП, в більшій мірі не здатне ефективно рости і розвиватись за таких умов. Саме тому, на мою думку, нам слід рухатись до зменшення вищезгаданої частки податків у ВВП, досягнувши рівня менше 20% - саме через розігрів економіки, через заохочення інвестування та реінвестування прибутку.
Звісно, існує ряд інших надзвичайно важливих для економіки факторів: таких як корупція, суперечливе законодавство, надскладна політична ситуація. Оптимізація податкового навантаження – лише один з необхідних кроків.

Володимир Шандра, радник Президента України

Джерело

КиевVласть