п'ятниця, 19 квітня 2024 г.
Почему Кабмин продлил газовые льготы для украинцев на 1 месяц?

Почему Кабмин продлил газовые льготы для украинцев на 1 месяц?

Максим Гольдарб

Руководитель ОО "Публичный аудит"

Мировые тенденции снижения цен на энергоносители не имеют никакого отношения к продлению газовых льгот для украинцев до 1 мая 2016 года. Просто у власти включился принцип самосохранения. Они понимают, что люди на грани, что их вынесут вместе с креслами из их уютных кабинетов.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook    

За 2 года бездумной антисоциальной политики народ достиг точки кипения и ненависти к реформаторам, люди доведены до отчаянья и готовы отказаться от безумных платежей за коммуналку. Они понимают, что с 1 апреля многие в стране, по призыву “тарифной мобилизации”, откажутся платить за коммуналку, ведь на фоне всего этого предстоит очередное “экономически обоснованное” повышение тарифов, запланированное Яценюком. Они понимают, что воровство на тарифах и на цене на газ уже слишком очевидно.  

Именно опасаясь народного гнева и полного байкота оплаты платежек за ЖКУ, Яценюк нажал на тормоза и отсрочил отмену льготной цены на 1 месяц, оставив эту проблему будущему премьеру.

Всеукраинский тарифный протест на сегодня поддерживают десятки тысяч людей. Лично я ежедневно получаю сотни отзывов поддержки и вопросов по поводу того, как действовать, как противостоять, как защититься от государственной машины. Поэтому, если люди будут дальше консолидироваться и занимать свою позицию, а не буду вестись на обманы-уловки под названиями “субсидии”, “так сказал МВФ” (как видите, Яценюк сам нарушил свою программу и обязательства перед МВФ), люди переиграют и сломают эту ситуацию.

По расчетам “Публичного аудита”, благодаря завышенным тарифам в год монополии получают около 150 млрд грн. В данном случае правительство и национальный регулятор им подыгрывают. Почему? Все очень просто: они и в теме, и “в доле”. Прошлый год показал, что все именно так и есть. Это будет продолжаться до тех пор, пока люди будут готовы платить. Как только украинцы поймут, что единственным способом борьбы с такой тарифной политикой являются массовые неплатежи, как только страна откажется платить, все станет на свои места!

Напомнию, с 1 апреля 2016 года подорожают отопление и горячая вода – это связано с повышением цены газа для предприятий ТКЭ. Сегодня тепловики покупают газ по фиксированной цене 2994,3 грн за тыс. кубов, а с 1 апреля цена составит порядка 5500 грн, что приведет к удорожанию тепла и горячей воды в среднем на 80 %.

Средняя цена 1 Гкал по Украине увеличится с 650 грн до 1100–1200 грн, а в некоторых областях достигнет 1800 грн.

Средняя цена отопления без счетчика увеличится с 18 до 32 грн за 1 кв. м, а в некоторых областях и до 50 грн.

Средняя цена куба горячей воды может вырасти с 40 до 72 грн., а в отдельных регионах она приблизится к 100 грн.

Это повышение Кабмин Яценюка запланировал еще год назад – так он декларирует движение к “рыночным отношениям”. Еще одно повышение уже намечено на апрель следующего года.

Максим Гольдарб, руководитель ОО "Публичный аудит"

Читайте также: Наличие денег – это следствие особого мышления и подхода к жизни

КиевVласть

Теги: кабмин, отопление, горячая вода, яценюк, энергоносители, снижение цен, мировые тенденции, повышение цены газа, газовые льготы, принцип самосохранения, рыночные отношения

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.