середа, 24 квітня 2024 г.
Почему стоит читать “Проведение презентаций” Клаудиа Нёльке

Почему стоит читать “Проведение презентаций” Клаудиа Нёльке

Анна Духович

Тренер в сфере управления проектами, основатель центра MIND CRAFT

Эту книгу я читала по рекомендации моего тренера, которая готовила меня к проведению обучающих курсов (да, оказывается, что нужно учиться как учить). До этого момента у меня был опыт выступлений и проведения обучения, но я решила закрепить его прочтением этой книги, и не пожалела!

К слову, “книгой” это произведение назвать достаточно сложно – всего 150 страниц текста крупным шрифтом. Скорее методичка, но не книга. Однако пусть факт маленького размера не смущает Вас – информация действительно стоящая.


Книга была издана в 2005 году, и это было уже второе издание. Учитывая, что это было 13 лет назад, в некоторых разделах, посвященных вопросам мультимедиа, чувствуется устарелость материала. Например, автор рекомендует использовать презентации, но не слишком много, так как это может утомить слушателей. Сегодня мне сложно представить любое выступление без слайдов, они используются везде – будь то совещание, тренинг, выступление на конференции или защита диплома.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Мне очень понравилась подача материала – структурно, по сути, нет никакой воды (может поэтому книга и не объемная). На все вопросы, которые Вы когда-нибудь задавали себе, Вы сможете найти ответы. Например, если Вы боитесь выступать – в специальном разделе Вы найдете деловые советы как бороться с этим чувством. Очень хорошо рассказывается как работать с вспомогательными карточками или листами, почему не стоит заучивать текст наизусть и как избежать казуса, если Вы случайно обронили свои тезисы.

Очень радует визуализация самой книги – много картинок, которые с юмором описывают ситуации, в которые может попасть любой докладчик. И здесь, конечно, заслуга переводчика с немецкого языка. И кстати – ни единой грамматической ошибки!

Так же автор останавливается на таких, казалось бы, незначительных вопросах, как внешний вид, обаяние при выступлении и уважение к публике. Иногда, готовя доклад, мы настолько погружаемся в тему, что не обращаем внимания на то, а будет ли он кому-то интересен кроме нас и нашего руководства (особенно если это конференция в 5 потоков). Но лично мне больше всего понравился раздел о том, как с достоинством выйти из неприятной ситуации. Естественно, что слушатели могут быть не согласны с нашими идеями и доводами, имея собственное мнение. Но то, как они это высказывают, может быть не совсем конструктивно. Идеальная ситуация, когда Ваш оппонент (и Вы, разумеется) оба культурные люди и в хорошем настроении.

Поговорили, выслушали аргументы друг друга, поспорили, пожали руки и разошлись. Но бывают ситуации (и однажды я попала в такую), когда разговор разворачивается не в том направлении, как Вам хотелось бы. И я не говорю о самих вопросах или теме дискуссии, я говорю о повышении тона и ситуации, когда в конфликт втягиваются другие слушатели, которые уже хотят защитить Вас от хамского поведения оппонента. Вот тут начинается опасность и нужно уметь работать с такими обстоятельствами.

В целом, книга произвела отличное впечатление. Мне кажется, она подойдет как для начинающих лекторов, так и для опытных докладчиков – каждый найдет в ней что-то важное для себя. Кому-то – советы по работе с публикой, а кому-то – забавные картинки с тонким юмором.

Читайте:

Почему стоит читать “Лідерство в стилі LEAN. Шлях до постійного вдосконалення Вашого бізнесу” Джима Ланкастера

Почему стоит читать “Размышления о менеджменте” Ицхака Адизеса

Почему стоит читать “Вальсируя с медведями. Управление рисками в проектах по разработке программного обеспечения”, Тома ДеМарко и Тимоти Листер

Почему стоит читать книгу Джеффа Сазерленда “SCRUM. Навчись робити вдвічі більше за менший час”

Почему стоит читать “Гайдзин на службе в Mitsubishi. Японский менеджмент глазами европейца: шокирующая правда” Найала Муртага

Почему стоит читать “Сам себе МВА. Самообразование на 100%” Джоша Кауфмана

Анна Духович, тренер в сфере управления проектами, основатель центра MIND CRAFT

KиевVласть

Теги: новости киева, книги, рецензия, Анна Духович, MIND CRAFT, Проведение презентаций, Клаудиа Нёльке

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.