пятница, 21 июня 2019 г.
Кілька слів про ініціативу Мінфіну щодо обов'язкового навчання до 9 класу

Кілька слів про ініціативу Мінфіну щодо обов'язкового навчання до 9 класу

Ігор Лікарчук

Ігор Лікарчук, освітній діяч, экс-директор Українського центру оцінювання якості освіти

По-перше. Я розумію позицію Мінфіну. Грошей немає. Економічна криза. Перспективи сумнівні. Упродовж двадцяти років про реформи в освіті лише балакали. І між балачками роздували штати закладів освіти, розширювали навчальні плани, вводили поділ на групи, довели до абсурду ректорські зарплати, приймали на 1 курс ВНЗ за рахунок держзамовлення всіх, хто знає алфавіт і не більше... Популізм у питаннях фінансування освіти узяв гору над реальністю. А тепер дійшли до ручки.

По-друге. Але є проблеми, які не можна вирішувати без глибокого обґрунтування і прогнозування наслідків. Хто, де, коли бачив подібні обґрунтування та прогнози щодо запровадження обов'язкового навчання до 9 класу? Якщо це плід фантазії лише мінфінівських чиновників, то від цієі фантазії не може залежати доля національної безпеки держави в майбутньому (а освіта має пряме і дуже велике відношення саме до формування національної безпеки). Якщо це плід наукових досліджень якихось учених, то нехай вони виходять на сцену і доводять громадськості (бо цеі суспільна проблема) обґрунтованість своіх пропозицій.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

По-третє. У пропозиціях Мінфіну немає головного: що далі? Куди мають подітися сотні тисяч тих, кому 16-17-18? Навчатися в 10-11 класах за гроші? Що це буде коштувати і чи є в пересічного громадянина такі кошти? Масово йти здобувати робітничу професію? Де і за які кошти? Якщо за бюджетні, то чи вартує овчинка вичинки? Можу написати і "по-четверте", і "по-п'яте" і т.д. Але справа не в цьому.

Моє бачення можливості вирішення проблеми. . Продовжувати існуючу практику прийому на навчання в 10 класі неможливо і недоцільно. Не обов'язково здобувати загальну середню освіту до 18 років. Якщо у людини буде в ній потреба, то вона повинна мати змогу іі отримати навіть і у 60. А до 10 класу необхідно приймати за КОНКУРСОМ ЛИШЕ тих, хто має належну базову середню освіту і бажання отримати повну загальну середню освіту. Конкурс проводити за результатами ЗНО. Аналогічна ситуація після 10-класу при переході в 11...

Разом із цим має бути суттєво скорочений навчальний план старшої школи. Із 23 предметів, які є в ньому, мають залишитися не більше 8-10. Цього буде достатньо, щоб отримати повну загальну середню освіту і брати участь в конкурсі на право стати студентом.

Реалізація цього сценарію дасть суттєву економію освітнього бюджету і не зумовить неминучий соціальний вибух, коли буде прийнято рішення про обов'язковість освіти лише до 9 класу.

КиевVласть

Теги: бюджет, школа, образование, экономия, студент, минфин, вуз, вно, ученик, экзамен, тест

четверг, 20 июня 2019 г.
20:45
Зеленский отменил форму для учащихся средних школ
20:24
Восемнадцатая мини-скульптура проекта “Шукай” появилась в Киеве (фото)
20:09
Замдиректора “Укрэнерго” подался на губернатора Киевщины
20:01
Укргазбанк открывает рынок водородной энергетики в Украине
19:45
Спасатели предупредили о чрезвычайной пожарной опасности в ближайшие дни
19:25
В Киеве 21 июня пройдет городская спартакиада среди пострадавших на производстве “Сила духа”
19:15
В Подгорцах прошло общественное обсуждение плана зонирования территории
19:01
В Бориспольском районе возле детсада обнаружили снаряды времен Второй мировой войны
18:40
В Киеве заминировали все детсады - полиция
18:22
В Киеве на пешеходном переходе автомобиль сбил двух девушек
18:04
Площадь Льва Толстого в Киеве почистили от рекламы (фото)
17:41
Каретко: работы по обустройству полиуретанового покрытия на беговых дорожках стадиона “Темп” идут с опережением графика
17:21
Чиновника одного из предприятий “Укрзализныци” задержали на взятке (фото)
17:05
С 22 июня в Киеве из-за ремонта путепровода возле железнодорожной платформы “Борщаговка” ограничивается движение трех трамваев (схемы)
16:41
В Киеве в 7 домах отсутствует вода из-за аварий (адреса)
16:24
Зеленский отменил указ 2005 года о порядке использования проблесковых маячков и сирен
Календарь событий