п'ятниця, 19 квітня 2024 г.
Якобы антикоррупционная “шахматка”: Нацагентство по возврату украденных активов отдают миньону министра юстиции

Якобы антикоррупционная “шахматка”: Нацагентство по возврату украденных активов отдают миньону министра юстиции

Светлана Крюкова

Заместитель главного редактора портала Страна.UA

Пока киевская общественность приходит в себя от провала системы электронного декларирования доходов чиновников, на Печерских холмах готовятся к еще одной зраде. А точнее, к небольшой "шахматке".

Сейчас на этапе создания находится два новых, в будущем - ключевых органа власти в системе противодействия коррупции: Следственное бюро, которое отберет у прокуратуры функцию следствия, и Национальное агентство по вопросам поиска и управления активами, полученными от коррупционных преступлений. То самое Агентство возмездия, вокруг которого последние два года ломали пики в Раде, и которое не позволит большим и маленьким коррупционерам переписывать свои машины на бабушек.

Так вот. В рамках "шахматки" следственное бюро переписали на “Блок Петра Порошенко”, а Агентство по поиску активов досталось “Народному фронту”. При том, что руководство обеих органов власти должно избираться независимыми комиссиями, как это в свое время было с НАБУ.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Может быть я наивна, но считаю своей задачей не допустить реализацию этой “шахматки”. С интригой вокруг Следственного бюро я еще не до конца разобралась, а с Нацагенством ситуация попроще. Министр юстиции Петр Петренко лоббирует туда своего миньона - Антона Янчука.

Если мой прогноз оправдается, и этот парень действительно возглавит Агентство, это будет самой большой победой Виктора Януковича за последние годы. Он будет уверен, что все его многомиллиардные активы надежно защищены.

Прим. KV. Сегодня Антон Янчук занимает кресло замминистра юстиции по вопросам евроинтеграции, куда он был назначен с нарушением процедуры – минуя конкурс. До этого Янчук работал в адвокатской компании Петренко “МЛГруп”. При этом, министр юстиции Павел Петренко является старым товарищем экс-премьера Арсения Яценюка и сохранил кресло министра юстиции исключительно благодаря соглашениям, достигнутым накануне отставки премьера Яценюка. Источники KV в Кабмине утверждают, что Яценюк, несмотря на то, что он уже давно не глава правительства, продолжает сюда ходить, как на работу.

Светлана Крюкова, заместитель главного редактора портала Страна.UA

Источник публикации

Читайте: Остаемся воровать

КиевVласть

Теги: новости киева, народный фронт, павел петренко, антон ярчук, национальное агентство, следственное бюро

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.