четвер, 25 квітня 2024 г.
Діти 90-х і вибори

Діти 90-х і вибори

Оксана Мельник

Журналист “КиевВласти”

Покоління, народжене в середині та кінці минулого століття, - досить суперечлива категорія населення. В соцмережах часто жартують про те, що ЦІ люди вже одружуються, водять автомобілі і вже кидають шкідливі звички. З усього переліку видів діяльності, дозволеної нам, дітям 90-х, найбільше лякає те, що багатьом де-юре можна йти в депутати.

Точніше, реєструватися на виборах.

На минулих місцевих виборах у партійних списках до рад різних рівнів було й зовсім багато тих, кого можна знайти хіба що ВКонтакті чи Фейсбуці. Їхня репутація перед громадою та ЗМІ поки що не заплямована. Здебільшого “діти”, що вилупилися з яйця в 1993-97рр і встигли побувати у партійних списках - нащадки батьків-політиків. Мама -  депутат, тато - чиновник чи ще щось на кшталт.

Не хочеться наводити конкретні приклади, - вони занадто різні, щоб робити узагальнення. І не хочеться оцінювати політичний рівень батьків, які ведуть своє чадо в депутати.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook    

Але я знаю напевне, що в такому віці “дітям” треба вчитися, працювати, вчитися працювати, заробляти гроші, розважатися, ковтати книги, подорожувати, закохуватися по кілька разів на день, займатися спортом, куражитися, допомагати пенсіонерам переходити через дорогу. Зрештою, заводити сім’ї, водити автомобілі і кидати всі можливі й неможливі шкідливі звички. Та що завгодно… Тільки не йти на вибори, особливо під впливом щедрої батьківської руки.

Часто я стаю на захист своїх ровесників. Серед нас, - “дітей” 90-х, вихованих ще вулицею і вже інтернетом та соцмережами, - є справді унікальні персонажі. Але я не вірю, що людина в такому віці може приймати виважені політичні та господарські рішення для суспільства. Тим паче, якщо дитина балотується від політичної сили своєї мами чи тата. Обов’язки, зазначені вище, набагато важливіші для росту особистості.

Можна скільки завгодно говорити про політику нового покоління, соціально активну молодь та молодіжну демократію. Це - дешевий популізм. В нашій державі це не працює і навряд чи працюватиме на вищому від студентського рівня самоврядування, навіть коли на нашому шляху не буде перепон у вигляді батьків-корупціонерів та комуністичних мастодонтів.

Читайте также: Лицо со шрамом. Партия “Новые лица” ведет в Киевоблсовет донецкую бизнес-элиту и неоперившихся подростков

Хто ж зараз потрібен у радах?

Тільки той, хто вміє працювати з нами, а не гречку пенсіонерам носити. Хто дасть нам, “дітям” 90-х, сяку-таку роботу після вишу чи під час навчання, поставить біля верстата або хоча б дозволить носитися зі своїм портфелем в якості помічника. І той, хто дасть прочуханки за недбало виконане завдання, поділиться досвідом та знаннями. Хто готовий нас навчити і може віддавати. Той, кому не байдуже.

Що можемо зробити ми?

Щонайменше, не делегувати виборчі повноваження своїм бабусям чи сусідам-пенсіонерам.

Щонайбільше, не бачу нічого поганого в тому, щоб “продати” голос кандидату, який добросовісно візьме на роботу (стажування, практику і т.д.) і разом з мандатом отримає кількох 18-25-річних набридливих “спиногризів”.

І давайте відверто: завтра бабусь, яким ви роздаєте гречку, вже не буде. Завтра будемо ми.

Оксана Мельник, журналист “КиевВласти”

КиевVласть

Теги: депутати, популізм, категорія населення, діти 90х, партійні списки, репутація, політику нового покоління, соціально активна молодь, молодіжна демократія

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.