п'ятниця, 19 квітня 2024 г.

Досьє: Мондриївський Валентин Миколайович

Досьє: Мондриївський Валентин Миколайович

Заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА). Депутат Київради IX скликання (співголова фракції "УДАР"). Член постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. Ексдепутат Київради VIII скликання (2015-2020 рік, фракція "Солідарність"). Ексголова Подольської районної у місті Києві державної адміністрації (з квітня 2016 по липень 2018 року).

Місце народження, освіта

Валентин Мондриївський народився 7 листопада 1978 р. у м. Біла Церква Київської області.

2001 року закінчив Інститут журналістики Київського Національного Університету ім. Т. Г. Шевченка за спеціальністю “Журналістика”.

Сімейний стан

Батько – Микола Антонович, учасник ВТ “Дорожник” на 0,61% (ЄДРПОУ 20623163, с. Шкарівка Білоцерківського р-ну), профіль – будівництво будівель, автострад, доріг, вулиць, залізниць, злітно-посадкових смуг на аеродромах). Водій шкільного автобуса ОЗО "Іванівський ЗЗСО І-ІІІ ступеня – ЗДО" у Ставищенській ОТГ.

Мати – Антоніна Василівна. 

Брати – Ігор і Павло. Павло Мондриївський з травня 2020 року є 100% власником ПП “Катант Агро Транс” (ЄДРПОУ 43609600, м. Біла Церква), профіль – вантажний автотранспорт; оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин. З липня 2010 по липень 2014 року був зареєстрований у м. Біла Церква як ФОП, профіль – діяльність кафе.

Дружина – Мондріївська Ірина Петрівна. 

Дочка – Марія. Син – Богдан.

Кар'єра

З 1998 до 2002 року – репортер новин на телеканалі СТБ. Головний редактор програм “Година К” та “Вікна-кримінал”. Керівник проекту "Документальний детектив".

З 2002 по 2005 рік – помічник-консультант депутата Верховної Ради (ВР) IV скликання – Юрія Єханурова (фракція "Наша Україна", №26 за списком блоку) на громадських засадах.

З серпня 2005 року – начальник управління інформаційної політики-керівник пресслужби Дніпропетровської облдержадміністрації, яку на той момент очолював той самий Єхануров.

З 2005 до 2006 року – прессекретар прем'єр-міністра Юрія Єханурова, керівник пресслужби Кабінету міністрів.

З 2006 по 2007 рік – помічник-консультант народного депутата ВР V скликання – Юрія Єханурова (фракція "Наша Україна", №1 за списком блоку) на громадських засадах.

З 2007 до 2010 року – прессекретар – помічник-консультант міністра оборони Юрія Єханурова, згодом – Валерія Іващенка.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

З 2010 до 2014 року – керівник проектів у Всеукраїнському благодійному фонді “Україна-ЮНЕСКО”.

З 2014 року – депутат Київської міської ради VII скликання. Балотувався і був обраний за одномандатним мажоритарним округом №39 (Подільський район) від партії “УДАР-Солідарність”. Був заступником голови постійної комісії з питань культури та туризму.

З 15 вересня 2014 року – в.о. голови Подільської районної у місті Києві державної адміністрації (РДА), згодом – голова адміністрації.

З 25 жовтня 2015 року – депутат Київради VIII скликання (фракція "Солідарність"). Балотувався та був обраний у виборчому окрузі №79 у Подільському районі від партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність”.

З 1 грудня 2015 року – член постійної комісії з питань транспорту, зв'язку та реклами.

Розпорядженням Президента Петра Порошенка від 12 квітня 2016 року №93/2016-рп Валентин Мондриївський був призначений головою Подільської у місті Києві державної адміністрації.

Розпорядженням Президента Порошенка від 26 липня 2018 року №112/2018-рп Мондриївський був звільнений з посади голови РДА відповідно до поданої заяви. Розпорядженням від 26 липня 2018 року №113/2018-рп головою Подільської РДА був призначений заступник Мондриївського Віктор Смирнов, який також відноситься до сфери впливу Юрія Єханурова.

27 липня 2018 року розпорядженням Київського міського голови Віталія Кличка №519 Валентин Мондриївський був призначений заступником голови Київської міської державної адміністрації.

Він тимчасово посів місце Ганни Старостенко, яка з 2 червня 2017 року перебувала у декретній відпустці, а потім прийняв на себе частину обов'язків заступника голови КМДА Олексія Резнікова, який звільнився 6 вересня 2018 року.

Розпорядженням Київського міського голови Віталія Кличка від 21 квітня 2020 року №240 перший заступник голови КМДА Микола Поворозник був тимчасово відсторонений від виконання службових обов'язків до моменту з'ясування процесуального статусу у кримінальному провадженні від 30 жовтня 2019 року №42019000000002294. Цим же розпорядженням виконання обов'язків першого заступника голови КМДА з 22 квітня 2020 року було покладено на заступника голови КМДА Валентина Мондриївського.

Розпорядженням Віталія Кличка від 16 вересня 2020 року №594 на період тимчасової непрацездатності Валентина Мондриївського виконання обов'язків першого заступника голови КМДА було покладено на заступника голови КМДА Петра Пантелєєва.

На місцевих виборах 2020 року ухвалою Київської міської територіальної виборчої комісії №30 від 23 вересня 2020 року Мондриївський був включений до загальноміського виборчого списку партії “Удар” під №21 та за №1 у територіальному виборчому округу №9 (Подільський район).

25 жовтня на окрузі безпосередньо за нього проголосували 2604 виборців (з тих, хто голосував за загальний перелік – перше місце на окрузі). Обраний по окружному списку.

З 1 грудня 2020 року Валентин Мондриївський – депутат Київради IX скликання. 8 грудня 2020 року на початку засідання секретар Київради Володимир Бондаренко зачитав уявлення про формування у Київраді 7 фракцій за партійною ознакою.

Фракцію партії “УДАР” із 29 депутатів очолили співголови – Дмитро Білоцерковець та Валентин Мондриївський. Їхніми заступниками стали Мирослава Смірнова та Андрій Странніков, секретарем – Ганна Старостенко.

Цього ж дня не без скандалу Київрада сформувала 16 постійних комісій – на 3 більше, ніж у попередньому скликанні. Валентин Мондриївський увійшов до складу комісії з питань бюджету та соціально – економічного розвитку. Комісію очолив депутат від партії “Слуга народу” Андрій Вітренко, який отримав 5 заступників.

Громадська діяльність

У червні 2007 року Валентин Мондриївський став одним із засновників БТ “Всеукраїнський благодійний фонд “Україна-Юнеско” (ЄДРПОУ 35199705). Разом із Мондріївськими засновниками фонду є: депутат ВР III, IV, V та VI скликань Юрій Єхануров (керівник фонду), Віктор Смірнов (який змінив Мондриївського на посаді очільника Подільської РДА), начальник управління освіти Подільської РДА Марина Васіна та голова правління ПрАТ “Київспецтранс” Андрій Грущинський.

Функціональні обов'язки

Відповідно до розподілу обов'язків від 26 грудня 2018 року Валентин Мондриївський забезпечував здійснення повноважень КМДА у сфері: освіти та науки; фізичної культури та спорту; культури; охорони культурної спадщини та з питань реклами.

У межах своїх повноважень спрямовував, координував та контролював діяльність департаментів: освіти та науки; молоді та спорту; культури; охорони культурної спадщини та Управління з питань реклами, а також координував діяльність Деснянської та Подільської РДА.

З 31 грудня 2020 року відповідно до розпорядження КМДА №2096 функція координації  роботи Деснянської РДА перейшла від Мондриївського до Ганни Старостенко, яка повернулась до роботи з 1 січня 2021 року після декретної відпустки. Завдання координації і контролю Департаменту молоді і спорту перейшло до ще не призначеного заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень, функції якого були визначені п. 11 розпорядження №2096 (11 лютого 2021 року цю посаду зайняла Олена Говорова), а завдання координації і контролю Департаменту охорони культурної спадщини перейшла до ще не призначеного заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень, функції якого були визначені п. 13 розпорядження №2096 (17 березня 2021 року цю посаду обійняв Володимир Прокопів).

Розпорядженням КМДА від 8 квітня 2022 року №170, у зв'язку зі звільненням Олександра Харченка за відсутність на роботі без поважних причин після повномасштабного вторгнення рф в Україну (розпорядження від 9 березня 2022 року №149), від нього до Валентина Мондриївського були передані обов’язки забезпечення здійснення повноважень КМДА у галузі сприяння розвитку підприємництва та здійснення державної регуляторної політики, а також в галузі промисловості, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності в галузі промисловості.

Відповідно Мондриївський почав спрямовувати, координувати і контролювати діяльність Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА.

Також він почав координувати діяльність: ВАТ "Хліб Києва", ПрАТ "Київмлин" та ПАТ "Київхліб", спрямовувати та координувати діяльність виробничого держпідприємства “Скіф”; державного НДІ надпровідникової радіоелектроніки "Айсберг"; науково-виробничого державного підприємства „Термохолод”; ДП "Центр обслуговування наукової та інженерної роботи"; державного НВП "Захід"; малого ДП “Навчальний науково-виробничий центр „Перспектива”.

Членство у дорадчих органах 

Розпорядженням КМДА від 29 жовтня 2014 року №1228 Валентин Мондриївський, як голова Подільської РДА, був включений до складу новоствореної комісії із забезпечення приведення Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року у відповідність з Державною стратегією регіонального розвитку до 2020 року. Комісію очолив Київський міський голова Віталій Кличко. 

Відповідно до розпорядження КМДА від 20 березня 2020 року №488 Мондриївський увійшов до складу спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру регіонального рівня в Києві, очолюваної першим заступником голови КМДА Миколою Поворозником. Розпорядженням було встановлено режим надзвичайної ситуації регіонального рівня для територіальної підсистеми Києва єдиної державної системи цивільного захисту з метою запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Cov-2.

Розпорядженням керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Миколи Поворозника від 24 березня 2020 року №1 Мондриївський був включений до персонального складу штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Згідно до розпорядження КМДА від 18 лютого 2021 року №319 за посадою входив до складу Ради розвитку громади та території Києва при КМДА, очолюваної Київським міським головою. Рада була ліквідована розпорядженням Миколи Поворозника від 21 січня 2022 року №165.

Розпорядженням заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Володимира Бондаренка від 8 жовтня 2021 року №143 Валентин Мондриївський, як депутат Київради від фракції “УДАР”, був включений до персонального складу робочої групи з напрацювання Статуту територіальної громади міста Києва, яку очолює Володимир Бондаренко.

За посадою, відповідно до розпорядження КМДА від 2 листопада 2021 року №2244, заступник голови КМДА входить до складу Колегії КМДА.

Відповідно до розпорядження Київського міського голови від 31 жовтня 2023 року №1072  Валентин Мондріївський  разом із заступником голови КМДА Петром Пантелеєвим став співголовою комісії з питань розміщення тимчасових споруд з торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства. Їх заступниками були призначені тодішній директор Департаменту територіального контролю КМДА Михайло Буділов та директор Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА Володимир Костіков.

Зв'язки, скандали, події

За час роботи Мондриївського на посаді голови Подільської РДА район струшували кілька конфліктів. Одним із найвідоміших став протест мешканців проти реконструкції фонтану на Контрактовій площі. Втім, це не зупинило главу адміністрації у його реформаторській запопадливості та бажання перетворити старовинний район Києва на туристичну Мекку.

У лютому 2017 року Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) порушило питання перед столичним градоначальником про незаконність поєднання Валентином Мондріївським посади голови Подільської РДА та депутатства у Київраді, що безпосередньо порушувало Закон “Про державну службу”. До речі, незадовго до цього, Мондриївський, за словами тодішнього секретаря Київради Володимира Прокопіва, і сам збирався покинути стіни Київради, проте цей намір не підтвердився.

У лютому 2018 року стало відомо, що розміщення цирку "Кобзов" на Контрактовій площі без будь-яких відрахувань до міської скарбниці, яке до того ж пошкодило бруківку, було здійснене з подачі голови Подільської РДА Мондриївського. Тоді депутати Київради запідозрили його в особистій зацікавленості, хоча на засіданні комісії Київради з питань законності, правопорядку та протидії корупції глава адміністрації пояснив, що ухвалював це рішення з найкращих міркувань. Мовляв, він хотів, щоб на площі стояли "цирк, колесо та дитячі карусельки".

Під час перебування Мондриївського на посаді голови Подільської РДА його звинувачували у вибудовуванні корупційного ланцюжка у сфері освіти. Зокрема, схему нібито було вибудовано навколо благодійного фонду “Україна-ЮНЕСКО”. За версією деяких ЗМІ, на рахунок цього фонду спрямовувалися гроші, що стягувались з вчителів і учнів шкіл Подільського району.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Після призначення заступником у КМДА Мондриївський не був особливо активним. Проте разом із головою Департаменту освіти та науки КМДА Оленою Фіданян Мондриївський все-таки подав проект рішення Київради про затвердження Порядку організації харчування учнів у комунальних середніх школах Києва.

У березні 2019 року Валентин Мондриївський направив Віталію Кличку депутатське звернення та попросив знайти 36 тис. гривень на купівлю баяна виробництва рф для Дитячої школи мистецтв ім. Стефана Турчака. Тим часом депутат Київради VIII скликання Володимир Назаренко (фракція “ВО “Свобода”) запідозрив Мондриївського у неналежному виконанні своїх обов'язків та прогулах.

Зокрема, за інформацією депутата, Мондриївський систематично не з'являвся на своєму робочому місці і недбало ставився до своїх службових обов'язків. У зв'язку з цим Назаренко попросив Кличка надати йому графік роботи Мондриївського, повідомити про його невиходи на роботу, а також надати інформацію про факти притягнення до дисциплінарної відповідальності.

22 березня 2020 року депутат Київради VIII скликання Олександр Пабат (позафракційний) зажадав від Віталія Кличка пояснень щодо призначення Мондриївського в. о. першого заступника голови КМДА – “Зауважу, що відповідне рішення приймалося кулуарно, без конкурсу чи консультацій із громадськістю та всебічного обговорення професійного рівня претендента”, – йдеться у депутатському зверненні. У зв'язку з цим Пабат попросив проінформувати його, чим обґрунтовано призначення другою особою у КМДА саме Валентина Мондриївського, а також повідомити, хто замість нього виконуватиме обов'язки профільного заступника.

26 травня 2020 року Валентин Мондриївський, як керівник робіт (замість Поворозника) з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спровокованої коронавірусом COVID-19 та карантином, провів нараду з головами райдержадміністрацій та керівниками профільних департаментів КМДА. Дуже символічно, що нарада пройшла з порушенням правила дотримання соціальної дистанції та без медичних масок.

22 липня 2020 року комісія Київради VIII скликання з питань транспорту, зв'язку та реклами розкрила факт зухвалого шулерства, в якому явно були замішані голова фракції “Солідарність” у Київраді і, одночасно, голова бюджетної комісії Андрій Странніков, заступник голови бюджетної комісії від тієї ж політичної сили Олесь Маляревич та депутат від “Солідарності”, заступник голови КМДА Валентин Мондриївський. Зазначені персонажі примудрилися у зовсім сторонній проект постанови підсунути депутатам пункт про те, що скандальний лізинговий договір із закупівлі КП “Київпастранс” білоруських автобусів МАЗ ні з ким погоджувати не потрібно. Багатьом з тих, хто голосував, знадобилося кілька днів, щоб зрозуміти, що сталося. Історія отримала дуже скандальне продовження.

16 травня 2022 року на сайті Київради з'явилося повідомлення про те,що  у Деснянському районі столиці волонтери, БФ “Ковчег Життя”, ресторатори та депутати міськради IX скликання Ілля Кушнір (фракція “УДАР”) та Юрій Зубко (ВО “Батьківщина”) організували роботу спеціальних пунктів видачі гарячих обідів для мешканців. Щоденно соціально незахищеним категоріям населення роздавали орієнтовно 2 тис гарячих обідів. 

Нагадаємо, на початку вторгнення в Україну російських військ при КМДА було створено Гуманітарний штаб. Нажаль, з'ясувати, скільки саме та якої допомоги акумулює та роздає в столиці цей орган, неможливо. Причина – відсутня єдина інформаційно скоординована система отримання та обробки запитів на надання та отримання гуманітарної допомоги від громадян і юридичних осіб. Напрямок допомоги в Києві соціально незахищеним категоріям населення курирує заступник голови КМДА Валентин Мондриївський. 

У червні 2022 року Київська міська військова адміністрація (КМВА) на чолі з генерал-майором Миколою Жирновим поставила питання голові КМДА Віталію Кличку про здатність Департаменту культури КМДА виконувати свої функції у воєнний час. Причиною для цього стали результати перевірки роботи Департаменту культури, керівництво якого виписувало премії по 300-500% від посадового окладу, а також евакуювало 53 об’єкти мистецтва з київських музеїв із порушенням процедури, які згодом довелось розшукувати. 

Наразі в. о. директора Департаменту культури КМДА є Володимир Моцюк, якого було призначено на цю посаду 18 березня – після того, як попередня директорка Яна Барінова та її перша заступниця Юлія Кепліна наприкінці лютого поїхали з Києва, евакуюючи своїх неповнолітніх дітей. В дописі ГО “Почайна” зазначається, що Володимир Моцюк – єдина людина, яка залишилась в керівництві Депкульту КМДА з команди попередньої керівниці цього департаменту Діани Попової. Попри кримінальну справу, яке влітку 2019 року проти Моцюка відкрило Державне бюро розслідувань (ДБР), нібито за хабар, отриманий чиновником за прискорення реєстрації релігійної громади, чиновник зберіг свою посаду. Заступник голови КМДА Валентин Мондриївський у відповіді ГО “Почайна”  наголосив, що до вироку суду громадянин вважається невинуватим.

У липні 2022 року депутати Київради від фракції “УДАР” Дмитро Білоцерковець (скандально відомий багаторічний радник мера Віталія Кличко з питань благоустрою та вуличної торгівлі) та Валентин Мондриївський внесли до Київради проєкт рішення “Про деякі питання розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в умовах воєнного стану” (№08-748/ПР від 17 червня 2022 року).

За їхнім задумом, на період дії воєнного стану право на розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі (кав'ярні і торгові точки, які облаштовуються в автомобільних причепах типу “Купава”, – KВ) та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі (торгові лотки та палатки, – KВВ) в столиці треба надавати за результатами проведення аукціонів через електронну систему Prozorro.Продажі. При цьому зазначається, що договори на розміщення засобів пересувної торгівлі можуть укладатися з переможцями торгів на термін до 3 років.

Станом на 3 листопада 2022 року у столиці представники бізнесу в часи пікового навантаження електромереж вимикали понад 30 тисяч рекламних носіїв та вивісок. У той же час у місті вже було демонтовано понад 400 незаконних конструкцій, які не дотримувались режиму економії електроенергії. “Ми разом маємо зробити все можливе для того, щоб врятувати енергосистему країни та відновити її. Досягти цього можна, тільки координуючи наші зусилля”, – заявив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

13 липня 2023 року депутати столичної міськради погодили внесення чергових змін до Програми економічного і соціального розвитку (ПЕСР) Києва на 2021-2023 роки та до бюджету Києва на 2023 рік. Змінами до головних фінансових документів столиці переважно було передбачено направлення додаткового фінансування на облаштування безпечних умов у закладах дошкільної та загальної середньої освіти, тобто на будівництво, реконструкцію та реставрацію фонду захисних споруд цивільного захисту в дитячих садках і школах.

Зокрема, йшлося про 50 млн гривень, які міська влада вирішила “зняти” з низки заходів щодо капітальних ремонтів, виконання яких було покладено на Департамент житлово-комунальної інфраструктури КМДА. Ще декілька десятків мільйонів гривень на цей напрям видатків було перерозподілено депутатським корпусом при внесенні правок до вказаних проєктів рішень “з голосу” – відповідні коригування під час обговорення цих питань у сесійній залі запропонували депутати Валентин Мондриївський (фракція “УДАР”, також є заступником голови КМДА) і Юрій Зубко (фракція “ВО “Батьківщина”).

Але на думку окремих депутатів Київради та експертів з архітектури, з цих намірів нічого серйозного не вийде. Адже в існуючих підвальних приміщеннях здебільшого неможливо створити додаткові входи/виходи, що дуже важливо для захисних укриттів. Крім того, діючі Державні будівельні норми зовсім не розраховані на захист населення від бомбардувань, тому спершу вони потребують термінового редагування, чим треба було займатись набагато раніше. Складається враження, що збільшення асигнувань на обладнання укриттів може вилитись у черговий бюджетний “розпил”.

У серпні 2023 року в. о. директора КП “Міський магазин” Сергію Мартинчуку правоохоронці повідомили про підозру в нанесенні збитків громаді Києва на суму 572,4 тис. гривень. За даними Нацполіції, саме стільки підприємство недоотримало внаслідок незаконного підписання Мартинчуком угод про пролонгацію договорів на право розміщення засобів пересувної вуличної торгівлі (т. зв. причепи типу “Купава” й інші). 

За словами співбесідника KВ, оголошення підозри Мартинчуку спровокувало "непорозуміння" між співголовами фракція партії мера Києва “УДАР” у Київраді – заступником голови КМДА Валентином Мондриївським та депутатом Київради Дмитром Білоцерковцем. Перший за розподілом обов'язків офіційно курирує роботу “Міського магазину”, а другий, за інформацією джерела, є фактичним “покровителем” Мартинчука. Мовляв, саме Білоцерковець, який давно має значні інтереси в сфері вуличної торгівлі, пролобіював призначення вказаної особи в КП “Міський магазин”. Ба більше – співбесідник KВ стверджує, що саме Білоцерковець через Мартинчука “вручну” керував цим підприємством протягом попереднього півріччя.

9 листопада 2023 року із повідомлення пресслужби КМДА стало відомо, що з вересня у Києві демонтували майже 1,85 тисяч елементів благоустрою, що розміщувалися на вулицях без дозвільних документів. Найбільше було демонтовано тимчасових споруд сезонної торгівлі, а також автолавок, тимчасових споруд та інших елементів, що розміщувалися у столиці незаконно.

Раніше КВ писала, що у столиці продовжується протистояння між власниками тимчасових споруд (ТС, кіоски, МАФи) та місцевою владою. Підприємці, які, серед іншого, розлючені неадекватними витратами бюджетних коштів під час війни, вимагають від керівництва Києва скасувати своє рішення від 30 березня 2022 року. Згідно з ним, у місті почався масовий демонтаж легальних торгових об'єктів в людних місцях та їхнє перенесення в промзони і на околиці. Чисельні звернення до різних інстанцій та акції протесту біля КМДА і ОП поки що не принесли “кіоскерам” бажаного результату, через що вони готують нову серію мітингів зокрема, біля Міноборони, а також посольств США та Німеччини. У свою чергу, вищі посадовці КМДА вже навіть не приховують справжніх мотивів своїх дій. Якщо раніше вони говорили, що ТС буцімто можуть наражати киян на небезпеку під час ракетних обстрілів, то нещодавно чиновники прямо підтвердили своє бажання “переділити цей ринок”. Так, вони повідомили підприємцям, що усе це робиться задля того, щоб звільнити вулиці Києва від ТС, впровадити нові правила розміщення таких споруд і продати відповідні місця на аукціонах.

Нагадаємо, 31 жовтня 2023 року Київський міський голова розпорядився створити Комісію з питань розміщення ТС. Повноваження новоствореної Комісії широкі, хоча вона формально вважатиметься дорадчим органом. Очолили новий орган – співголови, заступники Кличка по КМДА Петро Пантелеєв та Валентин Мондриївський, які не користуються пошаною серед малого столичного підприємництва. 

8 лютого 2024 року Київрада з третьої спроби погодила передачу земельної ділянки на вул. Олеся Гончара, 71 в Шевченківському районі в оренду ТОВ “Арікс”. На ній розташована садиба Осипа Родіна, збудована у 1882 році. Депутатський корпус попри вимоги громадськості фактично заплющив очі на те, що власник цієї будівлі не має охоронного договору на неї і збирається знести цю споруду заради зведення житлового комплексу (ЖК) “Franklin Concept House”. У цьому, до слова, зацікавлені компанії із орбіти скандально відомих бізнесменів і політиків Андрія Вавриша та Дмитра Ісаєнка. Що цікаво, в минулому році забудовники остаточно програли суди щодо цієї будівлі – служителі Феміди підтвердили, що столична влада в 2020 році законно визнала її об'єктом культурної спадщини.

Відповідний проєкт рішення про передачу земельної ділянки під садибою Родіна був поданий заступником голови КМДА Валентином  Мондриївським і Департамент земельних ресурсів КМДА.

Доходи, власність

У паперовій декларації про доходи за 2015 рік голова Подільської РДА Валентин Мондриївський "забув" вказати 31 тис. доларів, 8 тис. євро та 325 тис. гривень готівкою. І про другу земельну ділянку площею 1000 кв. м йому згадалося лише восени під час заповнення наступної декларації.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2015 рік (е-декларування НАЗК).

За даними декларації, з 2005 року Валентин Мондриївський володів квартирою у Києві площею 130 кв. м, а також двома земельними ділянками в Київській області: з 2011 року – 1000 кв. м у Зазим'ї Броварського району та з 2011 року – 1001 кв. м – у Гнідині Бориспільського району. На 2015 рік його дружина ніякої нерухомості не мала.

З 2012 року Мондриївський володів автомобілем Toyota Land Cruiser 2008 р. в., а Марина Мондриївська з 2010 року – Nissan Qashqai 2007 р. в.

Згідно декларації, офіційний дохід Валентина Мондриївського у 2015 році становила тільки зарплата у Подільській РДА – 123 тис. 861 грн. Дружина отримала лише 35 тис. грн соціальних виплат.

Заощадження подружжя зберігало лише у готівці. Валентин Мондриївський заощадив 31 тис. доларів, 8 тис. євро та 325 тис. гривень. Як позичені третім особам (кому власне – не зазначено), чиновник задекларував 20 тис. доларів. Ірина Мондриївська зберігала 125 тис. гривень.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2016 рік.

У звітному періоді дружині чиновника змінили автомобіль – продали Nissan Qashqai 2007 р. в. та купили замість нього Volkswagen Touareg 2010 р. в., як зазначено у декларації, за 49 тис. грн. 

За даними декларації, офіційний дохід Валентина Мондриївського у 2015 році становила знов тільки зарплата у Подільській РДА – 349 тис. 596 грн. Його дружина отримала 294 300 гривень: 44 тис. 312 грн – соціальних виплат та 250 грн – від продажу автомобіля.

Готівкові заощадження Мондриївських дещо збільшилися та у Валентина Мондриївського становили: 31 тис. доларів, 8 тис. євро та 350 тис. гривень. Як позичені третім особам продовжували числитися 20 тис. доларів. Ірина Мондриївська зберігала 150 тис. гривень.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2017 рік.

У декларації за 2017 рік Валентин Мондриївський зазначив, що з 2002 року має право на 20% сімейної квартири у Білій Церкві Київської обл. та те, що з грудня 2005 року від надав право користування своєю київською квартирою 130 кв. м. жінці Ірині та доньці Марії, а з вересня 2014 року – синові Богдану.

У 2017 році Валентин Мондриївський отримав 365 тис. 196 гривень: 364 тис. 811 грн зарплати в Подільській РДА та 385 грн відсотків у “Приватбанку”. Жінка Ірина отримала 41 тис. 700 грн соціальних виплат.

Наприкінці 2017 року Валентин Мондріївський зберігав 25 тис. 519 грн та 5 доларів – на банківських рахунках, а також 31 тис. доларів, 8 тис. євро і 330 тис. грн – готівкою. Крім цього, 20 тис. доларів, як і раніше, рахувались, позиченими третім особам. Ірина Мондриївська зберігала 150 тис. грн готівкою.

1 січня 2017 року Валентин Мондриївський отримав в “Приватбанку” два кредити:

  • на суму 92 тис. 138 грн (зазначено у графі 11 декларації – “Доходи”), з яких повернув у звітному періоді 89 тис. 29 грн та сплатив 1 тис. 35 грн відсотків;

  • на суму 3108 грн, з яких повернув 3009 гривень.

Крім цього, він отримав в “Ощадбанку” кредит у розмірі 18 тис. 963 гривні, і сплатив у звітному періоді 187 гривень відсотків.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2018 рік.

У 2018 році Валентин Мондриївський отримав 503 тис. 426 гривень: 212 тис. 40 грн – зарплата в Подільській РДА, 36 грн – відсотки в “Приватбанку”, 291 тис. 343 грн – зарплата в КМДА та 7 грн – додаткове благо в “Ощадбанку”. Ірина Мондриївська отримала 36 тис. 35 грн соцвиплат.

Наприкінці 2018 року Валентин Мондріївський зберігав 124 тис. 889 грн – на банківських рахунках, а також 43 тис. доларів і 8 тис. євро – готівкою. 20 тис. доларів, як і раніше, рахувались, позиченими третім особам. Ірина Мондриївська зберігала 50 тис. грн і 4 тис. доларів готівкою.

У 2018 році раніше отримані банківські кредити не зазначені. 31 грудня 2018 року Валентин Мондриївський отримав кредит у “Приватбанку” в розмірі 171 тис. 686 гривень (зазначено у графі 11 декларації – “Доходи”, у графі 13 “Фінансові зобов'язання вказано 765 грн, можливо – помилково), з яких повернув 170 тис. 920 грн.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2019 рік.

У 2019 році Валентин Мондриївський отримав 726 тис. 807 гривень: 723 тис. 499 грн – зарплата в КМДА, 37 грн – відсотки та 3 тис. 271 грн – бонуси в “Приватбанку”. Ірина Мондриївська отримала 37 тис. 878 грн соцвиплат.

Наприкінці 2019 року Валентин Мондріївський зберігав 333 тис. 241 грн, 26 доларів і 7 євро – на банківських рахунках, а також 43 тис. доларів і 8 тис. євро – готівкою. 20 тис. доларів рахувались, як позичені третім особам. Ірина Мондриївська зберігала 50 тис. грн і 4 тис. доларів готівкою.

У декларації за 2019 рік ніяких фінансових зобов'язань у Валентина Мондриївського не зазначено.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2020 рік.

У 2020 році Валентин Мондриївський отримав 758 тис. 509 гривень: 755 тис. 425 грн – зарплата в КМДА, 2 грн – відсотки в “Приватбанку” та  3 тис. 271 грн – відсотки в “Ощадбанку”. Ірина Мондриївська отримала 61 тис. 933 грн соцвиплат.

Наприкінці 2020 року Валентин Мондріївський зберігав 325 тис. 253 грн, 26 доларів і 7 євро – на банківських рахунках, а також 43 тис. доларів і 8 тис. євро – готівкою. 20 тис. доларів, рахувались, як позичені третім особам. Ірина Мондриївська зберігала 50 тис. грн і 4 тис. доларів готівкою.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2021 рік (подана 31 січня 2024 року).

У 2021 році Валентин Мондриївський отримав виключно 767 тис. 967 грн зарплати в КМДА, а Ірина Мондриївська 76 тис. 360 грн соцвиплат.

Наприкінці 2021 року Валентин Мондріївський зберігав 293 тис. 93 грн, 20 доларів і 7 євро – на банківських рахунках, а також 48 тис. доларів і 8 тис. євро – готівкою. 20 тис. доларів, як і раніше, рахувались, позиченими третім особам. Ірина Мондриївська зберігала 7 тис. доларів готівкою.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2022 рік (подана 31 січня 2024 року).

У 2022 році Валентин Мондриївський отримав виключно 953 тис. 585 грн зарплати в КМДА. Ірина Мондриївська отримала 1 млн 347 тис. 978 гривень: 97 тис. 978 грн соцвиплат та 1 млн 250 тис. грн – від продажу автомобіля.

Наприкінці 2022 року Валентин Мондріївський зберігав 268 тис. 74 грн, 19 доларів і 7 євро – на банківських рахунках, а також 48 тис. доларів і 8 тис. євро – готівкою. Ірина Мондриївська зберігала 7 тис. доларів готівкою.

Останнє оновлення: 05.03.2024 року

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Теги: удар, Віталій Кличко, анкета, Київ, Олесь Маляревич, микола поворозник, новини, міноборони, петро пантелеєв, мирослава смирнова, валентин мондриївський, дмитро ісаєнко, дмитро білоцерковець, досьє, біографія, ганна старостенко, андрій вавриш, заступник голови кмда, Олена Фіданян, сергій мартинчук, депутат київради, тов арікс, андрій странніков, Дніпропетровська ОДА, юрій зубко, володимир моцюк, андрій грущинський, юрій єхануров, бф україна юнеско, віктор смірнов, марина васіна, голова подільської рда, ірина мондриївська, телеканал стб, валерій іващенко

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій